Van rá esély hogy ne kelljen kifizetnem a féltestvéremet?
Apukám elöző házasságából van egy féltestvérem,10 évvel idősebb nálam.
A szüleim házasok voltak és az anyai nagyszüleim házában éltek. Ezt a mama és papa halála után egyedül anyum örökölte.
El akartuk adni a házat hogy az árából 2 kisebbet vegyünk,egyet nekem egyet a szüleimnek. Mindkettő az én nevemen lett volna-mivel anyai örökség és így a féltes nem kapott volna belőle semmit. Ha jól tudom apukám a válásakor mindenről lemondott(ház+megtakaritás) és gyerektartást is fizetett meg ugy ahogy a kapcsolatot is tartották-mikor én megszülettem akkor nrm akart már jönni a tesóm es onnantól ronlott a viszony. Ha pénz v bármi kellett tesom kereste apámat.
Sajnos édesanyámék egy autóbalesetben mindketten elhunytak. Még jóformán le sem zajlott a temetés de a tesóm már jött felmérniba terepet hogy akkor mennyi az annyi,neki mennyi pénz fog járni a házból mert ő azt akarja hogy fizessem ki.
20 éves vagyok,diákmunkán kivül nem dolgoztam még hitelt se kapnék h abból fizessem ki!
Próbálom megkeresni a papirokat hogy apu az ő házrészét a tesomnak ajándékozta annak idején,meg mindent ami kellhet.
Van rá esély hogy az anyai örökség csak az enyém maradjon? Mire kell készülnöm a hagyatékira?
Nyomjátok itt a sódert, de nem veszitek itt észre azt amit a 14-es írt és amit én is kiszúrtam.
Nem mindegy ki mikor hal meg. És a kérdező sem veszi ezt figyelemben, csak a halált-és ez hiba.Óriási hiba.
24.
Igen és, leírtuk, hogy ő örökölt akkor is, az apuka a haszonélvezetet örökölte, ami a halálával elszállt. A haszonélvezetet megválthatta volna egy gyerekrésznyi tulajdonnal, de ez nem történt meg.
Tehát elosszor anyuka halt meg, a következő az öröklés:
az Ha az örökhagyó nem hagyott végrendeletet, akkor az öröklés rendjét a Polgári Törvénykönyv szabályai határozzák meg. Ezt hívjuk törvényes öröklésnek. Ha az elhunytnak vannak élő leszármazói, akkor a házastársat az örökhagyóval közösen lakott lakáson és a hozzá tartozó berendezési és felszerelési tárgyakon holtig tartó haszonélvezeti jog illeti meg, amelyet özvegyi jognak is neveznek. A túlélő házastársat a hagyaték többi részéből egy gyermekrész illeti meg. Ha például az örökhagyónak 2 gyermeke és házastársa volt, és a hagyatékában volt egy közösen lakott lakás és egy nyaraló 1/2 tulajdona, akkor a törvényes öröklés a következőképpen alakul. A közösen lakott lakásból az örökhagyót illető tulajdonjogot a gyermekei öröklik egymás között 1/2 – 1/2 arányban, a túlélő házastárs özvegyi haszonélvezeti jogával terhelten. A nyaralóból az örökhagyót illető tulajdonjogot pedig a gyermekek és az örökhagyó öröklik 1/3-1/3-1/3 arányban.
27!
Kivétel, ha a közösen lakott ingatlan örökségből származik, abból ugyanis nem jár semmi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!