Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mire veljem anyam viselkedeset?

Mire veljem anyam viselkedeset?

Figyelt kérdés

Kicsi korom ota kulon vannak apammal, apamat mondhatni alig ismerem, volt, hogy evekig nem lattam, utana egy darabig jott, utana evekig megint nem. A gyerektartast 15 eves koromtol fizette. Leerettsegiztem, tovabbtanultam, szoltam neki, hogy innentol tudtommal nem jar, ne kuldje, csak max tankonyvre, zsebpenzkent egy jelkepes osszeget ha nagyon ragaszkodik hozza. Kozepsulis korom ota dolgozok, egyetem mellett is folytattam, osszejottem a mostani parommal, elkoltoztunk alberletbe. Apam elkezdett cseszegetni, hogy en hogy tudok iskola mellett annyit dolgozni, hogy egy alberletet fenntartsak. Hiaba mondtam, hogy nem egyedul lakok, meg van anyam, mamam aki segit ha kell, raadasul neki nem kell a gyerektartast kuldenie, nem ertette meg. Anyuval ezidoben osszekaptak egy regi ugyon, hazeladas temaban apai nagyszulok altal, amire anyum anno raterheltette a nem fizetett gyerektartast. Lehet hlyen irom, nem igazan ertettem, mindenki maskent magyarazta, probaltam magam ezalol kivonni, nem tudok igazsagot tenni 20 evvel ezelotti dolgokban. De csak belekevertek. Anyum elerte a celjat, megkapta az osszeget, (nem tudom jogosan e), hozzateszem mondogatta anyu, hogy pereljem be apamat, szedjem ki belole azt a penzt ami nekem jar. Nyilvan nem tettem igy, nem vagyok anyagias. Apammal ezutan egyszer beszeltem telefonon, akkor mar nem ugy koszont el, hogy "szeretlek". Ugy voltam vele oke, nyugodjon meg majd keres ha atgondolta. Nem koszontott fel nevnapomon, meg se kerdezte, hogy vagyok elek e meg, kislanyom van e valamire szukseged, akar csak beszelgetni. 2 evig volt egy felesege, o nagyon ellenem beszelt, azota mar elvaltak. Aztan jott a hidegzuhany, jott egy ugyvedi level, hogy en bizonyitsam evekre visszamenoleg, hogy iskolaba jartam, ha nem igy teszek feljelent. Ott eltort bennem valami, nem is ideges voltam, hanem gyaszoltam. Felhivtam az ugyvedjet, hogy oke vettem a lapot, de ha mar ugyveddel beszelek hagy kerdezzem mar meg, hogy van e mod arra, hogy en mindenrol lemondok vele kapcsolatosan, irok papirt, hogy nem tartok igenyt a gyerektartasra, csak hagyjon beken. Elkuldtem a papirokat, csend lett, nem beszeltunk, nem kerestuk egymast. Erre most megjelent masfel ev utan, hogy beszelnunk kell. Finoman kozoltem, hogy nincs mirol a feljelentgetos sztori utan. Erre anyam reakcioja az volt, hogy "de hat megiscsak az apad". What?!

Elotte arra buzditott, hogy pereljem, vegyem el a penzet, most meg, hogy hat jolvanna' megsajnalom, megiscsak az apad. Lattam rajta, hogy nem ert egyet a dontesemmel.. nem ertem. Mi a celja? Miert ennyire ketszinu?

21/L


2019. júl. 2. 14:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Fura mindenesetre. Elhiszem, hogy elszomorodtal apukad miatt. Nagyon szemet dolog Volt töle,amit tett. Anyukad valoszinüleg örül, hogy megkapta azt a bizonyos reszt a hazbol, ilyenkor az ember mar hajlamos elfelejteni a regi dolgokat. Szerinte, jol tetted, hogy közölted vele, hogy hagyjon beken. Anyukadnak meg egyebkent mar semmi köze ehhez...
2019. júl. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%
Gondolom kéne neki a CSOK vagy hasonló. Én szóba sem állnék ilyen emberrel.
2019. júl. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Kinek kene a CSOK? Meg mire fel?
2019. júl. 2. 15:14
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Ezt a "Mégiscsak az apád." szlogent azok nyomatják, akiknek rendes apjuk volt. A Tied pedig, ha jól értem, 15 éves korodig feléd sem nézett és tartásdíjat sem fizetett. A te történetedben már az is egy gyanús pálfordulás, hogy 15 éves korodtól miért fizette? Én a helyedben már akkor sem lettem volna kíváncsi rá. És mehetett volna ő az Atyaúristenhez is, a bíróság figyelembe vette volna, hogy addig nem törődött veled, ha te nem akartad volna látni. Mivel dolgozol és tanulsz feljelentés után Én a kapcsolatot is megszüntetném vele bírósági úton. Én sem értem Anyud reakcióját. Ezek után lehet, Ő akart gyereket, de a tartásdíjra nem tartott volna igényt. Ennek ellenére Én soha nem lettem volna kíváncsi egy ilyen "apára". Mondom ezt úgy, hogy 36 éves vagyok és hasonlóan "jó" "apám" van, ezért soha nem is beszéltem vele.

2019. júl. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Akkoriban "kamaszodtam" es jol esett anyam fszsagait kibeszelni valakinek, bologatott es megertett, legalabbis jol eljatszotta, igazabol nem gondolom, hogy lett volna mogotte barmilyen erzelem. Barmelyik cselekedete mogott is...

Anyumnak sem volt peldaerteku apja, de ott nem valtak el a szulok.

Annyira durva, hogy ennyire anyagias, hogy a gyerekem lelki egeszsege aran is valahogy lehuzom meg az utolso bort is az exemrol.

2019. júl. 2. 15:18
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért mondta hogy pereld be a gyerektartás miatt, mert egyedül nevelt fel. Apád nem támogatott amikor a legjobban szükség lett volna. Nem 15 év felett kell hébe-hóba, mikor már majdnem felnőtt a gyerek.

Neki ráment a fiatalsága és a fizetése hogy felneveljen, míg apád vígan elvolt.

Szerette volna ha "megfizet" érte.


Apád azért volt kedves veled, mert emiatt az ügy miatt próbált az ő oldalára állítani téged.

Amikor már felvetődött a követelés, úgy volt vele hogy anyád mellett vagy. Ő nem akar fizetni.


Anyád megkapta a pénzt amit akart, lehiggadt.

Azért nem érti miért haragszol apádra, mert az ő szemszögéből már nem bűnös. Behajtotta rajta a pénzt.

A te szemszögödből nem látja a dolgokat.

Mindketten csak magukkal foglalkoznak.

2019. júl. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Anyád is megéri a pénzét, nagy sz.rkavaró az biztos.

AZ elején azt írod hogy nem kell küldeni a gyerektartást, nem értette meg. Ezt úgy lehet érteni hogy apád akarta fizetni, csak te nem kérted.

2019. júl. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sajnállak!Ilyen undorító szülőket ritkán lát az ember...Anyud egy kétszinű kapzsi dög,akinek a pénz a legfontosabb,most is szerintem azért tolna téged apudhoz,hogy szedj le még egy kis pénzt,apud se komplett 15 éves korodig lesz@rt,most se tudom minek kellenél neki,de szerintem nem azért,mert szeret.Minden esetre én ezt nem vélném semmire többet szóba se állnék velük és kész...
2019. júl. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, mikor 18 lettem, o akarta fizetni es fizette is egy darabig, de en nem kertem. Akkor is volt valami kavaras a penzzel kapcsolatosan es inkabb mondtam, hogy ne fizessen, nem er annyit, hogy osszevesszunk rajta.
2019. júl. 2. 19:30
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyesmi volt az apám..6 éves voltam mikor elváltak, megmondta, hogy majd akkor akarja velem felvenni a kapcsolatot amikor már felnőttem.

Gyerektartást ő se fizetett, direkt nem is dolgozott csak feketén, hogy ne is tudják tőle vonni.



Vannak ilyen "szülők".

2019. júl. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!