Miért nem értik meg, hogy tanulnom kell vizsgaidőszakban? Mit tehetnék?
Ilyenkor május végétől június végéig, július elejéig nem igazán szervezek hosszabb programokat, folyton tanulok. Nehéz szakon vagyok, és szorgalmi időszak közben szokásom lazsálni a tanulást illetően, vagy nem tanulom meg olyan komolyan, stb. De ezt a szüleim nem értik meg... Pl. most kitalálták, hogy június 20-től menjünk el nyaralni. Mondtam, hogy én biztosan nem tudok, szigorlatom lesz 21-én és vizsgám 27-én. Válasz: tegyem át másik hétre. Hiába magyaráztam, hogy már beosztottam, hogy mit mikor tanulok, és nem bírom így átvariálni csak úgy (főleg, hogy a jobb helyekre, tanárokhoz a helyek már a vizsgafelvétel napján beteltek). Több ilyen volt már, ilyenkor a válasz: Bezzeg a nővérem simán megoldotta ezeket a vizsgaidőszakban, nem csak a szobájában feküdt hetekig a könyvekkel... Igen, kommunikáció és média szakra járt, volt olyan félév, hogy két vizsgája volt. Úgy én is könnyen megoldanám a családi eseményeket, utazásokat, programokat.
Mások előtt is kapom a megjegyzéseket, most is volt egy családi ebéd anya tesójánál és én hamarabb eljöttem, mert tanultam délután. Mire a tesóm megjegyzi mindenki előtt, hogy lehet az iskolapadból inkább a Spar kasszájába kéne átüljek, ha nekem csak ennyi tanulással megy az egyetem.
#20
Még nálunk is igy volt. Vínek vagyunk. :D
*úgy *így
Istenem, ez a telefon..
És hol írtam, hogy a tesóm államin volt? Magánegyetem, tök mindegy volt, mennyi kreditet vett fel.
Amúgy tudom, hogy nem jó az sem, ha évközben nem tanulok. Minden vizsgaidőszak végénél megfogadom, hogy a következőre már előre készülök, nem csak miután megvannak a vizsgaidőpontjaim, stb. De aztán mindig 'elfelejtődik' ez, jönnek a bulik, utazások, pihenés és örülök, ha a zh-kra megtanulok mindent.
Szerintem adj egy esélyt egy elbeszélgetésnek a szüleiddel, amiben kerek perec megmondod, hogy a jövőd függhet ettől és nem akarod megkockáztatni, hogy elveszítsd azt, amit eddig már nagy nehezen elértél. Ha nem értik meg, akkor sajnálod, lehet haragudni, stb. Nem is értem az ilyen szülőket, ha nem tanulnál, akkor az lenne a bajuk.
Anyukám anno hónapokig csesztetett, hogy suli mellett mért nincs munkám (OKJ nappali szakos tanuló voltam, minden hétköznap reggeltől du 2-3-ig tanítás, nem volt egyszerű ilyen beosztás mellé melót találni ott, ahol laktunk). Amikor végre lett munkám, ment a rinya, hogy miért húzom ki magam a családi programok alól. Szuper volt
Büfészak ide vagy oda, kötelezö x tárgyat felvenni (kreditért) és kétlem.h csak kettöböl van vizsga. Lehetetlen.
Már nincs ilyen a bolognai rendszer bevezetése óta. Amúgy meg nálunk pl az egészségügyi szervezőknek is 3 vizsgájuk volt vizsgaidőszakban, a többi tárgyból kaptak megajánlott jegyet. A szocmunkásokkal is hasonló volt a helyzet, tehát simán van ilyen, büfé szakon meg még inkább elképzelhető.
Tessék?!:D
Az évfolyam minimum 95%-a önköltségesen van, mivel irreálisan magas ide a ponthatár. Hiába volt kitűnő az érettségim, és volt két felsőfokú nyelvvizsgám, mire elballagtam, így sem vettek fel államira. De ez nem jelent problémát, nincsenek anyagi gondjaink. De ja, biztosan azért 4-es, 5-ös minden vizsgám, mert a szak nem a képességeimnek megfelelő.
Nem azzal érvelsz, ami a valódi ok, azért nem megy át az infó, és nem fogadják el tőled.
A valódi ok, hogy téged jobban érdekel, jobban izgat most a tanulás, mint ezek a családi programok. Szerintem ezt mondd meg nekik, kénytelenek lesznek elfogadni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!