Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy normális családban mennyi...

Egy normális családban mennyi pénzt illik hazaadnia a felnőttkorú, keresőképes gyereknek?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, 160 ezer forintot keresek havonta ebből 30-at fizetek számlára, és 30-at egyéb dolgokra.

50-et félreteszek, és a maradék 50-et úgy ahogy magamra költöm.(illetve fenntartom a kocsimat, és tankolom a munkába járáshoz)


Mindezt úgy,hogy az alkoholista apámmal élek, aki alkalmi munkákból él, nagyjából 60-70 ezret keres havonta, és saccperkábé 40-50-et iszik el belőle.

A lényeg,hogy ő mindig panaszkodik,hogy keveset adok haza, mert úgy véli,hogy nekem őt el kell tartanom öregkorára, hisz szerinte ez az élet rendje (55 éves).

Erre mindig csak azt tudom mondani,hogy nem én akartam őt, hanem ő engem, úgyhogy eszembe sincs "eltartani" őt.

Persze a legfőbb oka ennek az életmódja.

Aláírom,hogy nem sok ez a pénz, még a fizetésem fele sem, de ő nem ismeri azt,hogy pénzt félretenni.Ha van el kell költeni, mert mi értelme rajta ülni?Ez az ő életfelfogása.(ha meg beüt a szar akkor kuncsorogva kölcsönkérni bárkitől aki még ad)

Kérdésem,hogy egy normális családban ki mennyit ad haza a szüleinek, avagy mennyit adna akár az én keresetemből, ha nem alkoholra menne a pénz?


2017. nov. 24. 15:56
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
53%
Tévedés, utolsó. A haszonélvező a tulajdonost is kidobhatja. A haszonélvezet erősebb , mint a tulajdonjog
2017. nov. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem nem kéne hogy elvárás legyen a haza adott pénz. Mármint a saját költségeden kívül. Én 20-at fizetek, ez a rezsi részem, magamnak főzök mindent magamnak veszek. Ha lenne gyerekem se várnék el többet. Ha a gyerek jól keres, és ad haza, akkor az egy szép gesztus, de nem várnám el. Építgesse szépen a saját jövőjét. Ez a gyerekemmel tartatom el magam öregen ez meg kicsit olyan mint mikor a cigók szülik a pujákat a csp miatt. És szerintem gusztustalan. Az ilyen ne vállaljon gyereket.
2017. nov. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
74%
#10 ES neked havi 50 ezerforint az költekezés? Pesten ez semmi összeg:D én soha semmit nem adok haza,és soha nem is várták el. Egyetem alattelkezdtem dolgozni és elhúztam albérletbe. Nincs is rá szükségük hálistennek. A gyerek nem a szülő rabszolgája.
2017. nov. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
87%
Aki szerint nem undorító egy alkoholista,csak mert az apja..és? Ki a sza*t érdekel hogy az apám? Ez nem felnevelés. Engem pl.egész gyerekkoromban vert és megalázott. El is küldtem a büdös p*csába többször.és nem járok haza karácsonykor. Ennyi. Igaza van a kérdezőnek sajnos, én is tudom.
2017. nov. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
52%

A legjobb lenne ha inkabb felretennel amennyit csak tudsz es par ev utan hazat vennel.

Pl 110et felretennel es 3 ev mulva kozel 4 milliod lenne, ha a parodnak is van ennyi akkor hazat tudtok venni videken.

Viszont igy 6-7 ev mire ezt megtudod valositani vagy meg ennel is tobb ha engedsz apad koveteleseinek.

A szuleid meg ennyivel tudnanak tamogatni ha apad nem inna hanem rezsit fizetne abbol a penzbol.


A kaja nem havi 30 ha a csalad foz mert igy jobban eloszlik a koltseg es nagyobb mennyiseg gazdasagosabb.

A rezsi se tobb mert futes ugyan ugy kell, villany se sokkal tobb, esetleg a viz ami jelentosebb lehet. Internet fix osszeg, kabel tv fix osszeg

2017. nov. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 kovpet ***** válasza:
100%
Egyszer élsz. 20 éves vagy. Ha él még 20 évig, akkor 40 leszel. Én azt javaslom, költözz, ha tudsz. Még fiatal vagy, de előbb-utóbb neked is elmegy az életed... ne várd ki.
2017. nov. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező: szerintem nagyon gyorsan költözz albiba!

Ha alkoholista az apád, akkor neki sem teszel jót, ha pénzeled a szenvedélyét, meg neked sem.

A lakásra sz@rjál magasról, ha tisztességesen dolgozol, akkor igenis képes az ember egzisztenciát felépíteni öröklött vagyon nélkül is, emiatt nem éri meg "kitartani" egy alkesz mellett!

Nem vagy egyedül a problémával, de a megoldása az, amit írtam.

Sok sikert!

U.i.: Az idióta kommentelőkkel, akik a háláról, eg a mittoménmiről dumálnak, ne figyelj. Egy gyereke nem köteles HÁLÁT tanúsítani a szülője iránt! Nem tartozol neki a világon semmivel a tiszteleten kívül - ha megérdemli, de esetedben nem érdemli meg. Ne hagyd, hogy érzelmi zsarolással vegyen rá bárki arra, hogy tönkretedd az életed! Nem vagy köteles rá! Ha nem kapod meg a lakást, akkor nem kapod meg. Nem ér meg annyit semmi sem, mint az életed!

2017. nov. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!