Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy normális családban mennyi...

Egy normális családban mennyi pénzt illik hazaadnia a felnőttkorú, keresőképes gyereknek?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, 160 ezer forintot keresek havonta ebből 30-at fizetek számlára, és 30-at egyéb dolgokra.

50-et félreteszek, és a maradék 50-et úgy ahogy magamra költöm.(illetve fenntartom a kocsimat, és tankolom a munkába járáshoz)


Mindezt úgy,hogy az alkoholista apámmal élek, aki alkalmi munkákból él, nagyjából 60-70 ezret keres havonta, és saccperkábé 40-50-et iszik el belőle.

A lényeg,hogy ő mindig panaszkodik,hogy keveset adok haza, mert úgy véli,hogy nekem őt el kell tartanom öregkorára, hisz szerinte ez az élet rendje (55 éves).

Erre mindig csak azt tudom mondani,hogy nem én akartam őt, hanem ő engem, úgyhogy eszembe sincs "eltartani" őt.

Persze a legfőbb oka ennek az életmódja.

Aláírom,hogy nem sok ez a pénz, még a fizetésem fele sem, de ő nem ismeri azt,hogy pénzt félretenni.Ha van el kell költeni, mert mi értelme rajta ülni?Ez az ő életfelfogása.(ha meg beüt a szar akkor kuncsorogva kölcsönkérni bárkitől aki még ad)

Kérdésem,hogy egy normális családban ki mennyit ad haza a szüleinek, avagy mennyit adna akár az én keresetemből, ha nem alkoholra menne a pénz?


2017. nov. 24. 15:56
1 2 3 4
 11/37 anonim válasza:
91%
Nagyon is elég amennyit haza adsz. Egy szülő boldog kellene legyen azért mert látja , hogy a gyereke felelőségteljesen bánnik a pénzzel. Ha kifizeted a rád háruló költségeket onnantól kezdve nincs mit szóljanak.
2017. nov. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
22%

Jah szóval kell a kényelem, meg a házra is pályázol, ezért alig várod, hogy apád elpatkoljon.

Ha ilyen kölyköm lenne, én is az alkoholhoz menekülnék...

2017. nov. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:

Eleve ott kezdődik,hogy egy normális szülő támogatja a gyerekét, úgy építi az életét,hogy örökséget hagyjon a gyerekire,unokáira, vagy ha erre nincs is módja legalább adósságot ne hagyjon neki.

Nekünk sok mindenünk volt, mára az egyetlen érték a házunk, mert apám felélt mindent.Tudom,hogy sokan élnek albérletben születésük óta, vagy egy kis panelon kell osztozkodni a testvérekkel, ergo nekik sem jut semmi a szüleitől az életben, de sokkal nehezebb/dühítőbb elveszíteni az örökséget egy felelőtlen szülő miatt, akit nem érdekli,hogy mennyivel könnyebb lett volna a gyereke élete, ha nem tékozol el mindent.De őt ez nem érdekelte, az a lényeg,hogy inni tudjon.Hogy tisztelhetnék egy ilyen embert?

Nekem ő egy dolgot tanított az életben -azt sem önszántából-, mégpedig azt,hogy milyen szülő ne legyek soha.(és ez maximálisan belém égett)

Most pedig amikor 20 évesen élném az életem, elvárja,hogy tartsam el őt?Akkor inkább szülnék egy gyereket, az még aranyos is, és nem olyan együgyű mint egy alkoholista.

A másik pedig,hogy a barátaimat is támogatják a szüleik, vagy ha pénzt nem is tudnak nekik adni, csak minimális összeget kérnek tőlük a közösbe.

Egy középosztálybeli családba születtem, a környéken mindenki az, én ebben nőttem fel, így szocializálódtam, ez az értékrendem egy része amit leírtam, és nehezemre esik elfogadni,hogy az apám miatt teljesen lecsúsztunk, az életcélom meg többek között az,hogy visszakapaszkodjak a középosztálybeliekhez.Ő pedig mindent megtesz azért,hogy ezt megakadályozza.

2017. nov. 24. 16:34
 14/37 anonim ***** válasza:
18%
Aha..szóval a háza jó, de amúgy meg undorító patkány módra beszélsz róla? Remélem lesz annyi esze, hogy elintézi hogy ne kaphasd meg a házat.
2017. nov. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
54%
Az általad fogyasztott kaja, és egyebek.
2017. nov. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%

Nos, hogy mennyit illik, ez itt most lényegtelen, mert nem normális családban élsz, hanem az alkesz apáddal.

Anyagilag így jársz jobban, mert 60 ezerből sehol nem tudnál megélni, ez akaja + rezsi ára (se), és hol van még a bérleti díj.

2017. nov. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:

17-es


Látszik,hogy fogalmad sincs milyen egy alkoholista, és hogy milyen vele együtt élni.

Filmként ajánlanám neked a Szégyentelenek című sorozatot, az segíthet ,hogy jobban átlásd.


Ízelítőnek annyit mondok,hogy 10 éve alkoholista, havi átlag 60 ezret iszik el, ez éves szinten több mint 600 ezer forint, de ez csak a szinten tartás.

Ha több pénz van, jobban felönt a garatra.

Eladta az autóját (2 millió forint), hiteleket vett fel, amiknek a javát elitta, vagy az adósságait törlesztette...eladta a családi "nyaralót" ami csak egy telek volt, de 3 milliót ért.

Zaciba adott mindent ékszert,aranyat,festményeket, családi kincseket. (1 millió körül)

A rákbeteg anyukámat tömegközlekedéssel járatta kemoterápiás kezelésre (lévén,hogy nem volt autó), ő mindeközben itthon henyélt, ha kedve volt dolgozott, a pénzt elitta.Ha nem volt kedve dolgozni, ivott hitelre.

Ez csak és kizárólag az anyagi veszteség, és nem is jut eszembe minden.

A lelki sérülésekre nincs elég karakter, hogy fiatal gyerekként mennyi mindenből kimaradtam, mert nem volt rá pénz.

Hogy mennyi megaláztatás ért a lecsúszott életvitelünk miatt, hogy hozzájárult az életmódja anyukám halálához, és hogy ebből semmit de semmit nem ismer be, sőt kifejezetten ártatlannak tartja magát, mindenért más, és az élet a hibás.

Persze írhatok itt milliós összegeket, úgyis mindig az a válasz,hogy ennyit nem lehet elinni...pedig de, térj be egy kocsmába, nézd meg az árakat, rúgj be, és számold ki,hogy 1 este!! (és nem 24 óra alatt) mennyi pénzt költöttél amiből az alkohol hatására jól érezted magad, esetleg be is rúgtál rendesen.

Ebben pedig nincs benne az itthonra vett alkohol, a cimborák meghívása egy-egy körre, és így tovább.

Meséljek még?

2017. nov. 24. 17:07
 18/37 anonim ***** válasza:
23%

"úgy építi az életét,hogy örökséget hagyjon a gyerekire,unokáira, vagy ha erre nincs is módja legalább adósságot ne hagyjon neki. "


Adósságot nem lehet örökölni.

na most szerinted nem elég, hogy sok esetben a már rég felnőtt gyereket is a szülő támogatja, nem ritkán még nyugdíjasan is, de egész életében húzza is meg magát, és arra gyűjtsön, hogy a kölyök minél többet örököljön.

Amit a szülők megteremtettek maguknak, te is megtudod.


Ha olyan gyerekem lesz, aki azt kéri számon, hogy minél nagyobb legyen az öröksége, garantáltan nyugdíjas éveimben az összes pénzem elutaznám, utána a házam eladnám és beköltöznék egy kényelmes nyugdíjasotthonba.

A szülő nem rabszolgája a gyereknek. Egyesek azzal jönnek, hogy nem ők akartak megszületni, ennek okán egész életükben ki kell őket szolgálni.

2017. nov. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:

21-es


Egy kiforgatott bullshit amit írtál.

2017. nov. 24. 17:11
 20/37 anonim ***** válasza:
100%

Alkoholistának semmi pénzt nem szabad adni ez nyilvánvaló. Vehetsz kaját és befizethetsz bizonyos csekkeket, de még így is félő, hogy a saját pénzéből így többet költ piára.


Legjobb ha elköltözöl és nem támogatod az egészségtelen életmódját. Ez az Ő érdeke is. Ha mindig kisegíted a bajból sohasem fog leszokni.


Ha viszont elkezd egy programot akkor abban érdemes támogatni.

2017. nov. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!