Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak szerintem semmi köze...

Csak szerintem semmi köze hozzám, hogy 10 év után megtilt nekem valamit, miközben nem is keresett, foglalkozott velem előtte?

Figyelt kérdés

Nos az én drága szép "apám" nyolc éves koromban elhagyott mikor rájött, hogy igazából nem is tőle vagyok. Persze ekkor már az is kiderült, hogy neki van egy 5 éves lánya aki nem az anyámtól van.


És persze a sors mit hoz? Hát persze, hogy 10 év elteltével a lányával jöttem össze.


A lányt szeretem. Ezt előre leszögezem mielőtt bárki a következő sorokból mást állítana.


Rájött a kedves apuka, hogy a lányával kavarom a levet. Megtiltotta hogy vele legyek. Pontosítok. Ezt vágta a fejemjez ,,Nyolc évig én neveltelek. A fiamként szerettelek. Ennek tudatában hagyd el a lányomat mert ebben a kapcsolatban csak ő fog sérülni."


Na és én itt akadtam ki. Kijött belőlem minden, hogy ő ezeket ne mondja nekem, nem is szeretett, világ életében utált és nem is keresett ez alatt a 10 év alatt. De még annyira se, hogy egy "Boldog szülinapot te kerámia váza" üzenetet toljon facen. És persze olyankor jött elő a gúnyos énem, és sikeresen elértem azt, hogy azt higgye, hogy a lányát csak meg akarom b*aszni.


Nos ez semmiképp se igaz, nem is tudom, hogy hogy mondhattam ilyet, de már oly mindegy.



A barátnőm nem tudja ezt. Ahogy az anyja se, csak az ő apja és az én anyám.



2017. szept. 11. 18:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a barátnőddel mindenképpen beszéld meg. Úgyis ki fog derülni, és jobb ha tőled tudja. Ha mástól tudja, akkor azt hiheti, hogy tényleg csak ki akartad használni.

Apáddal meg ne foglalkozz. Ő sem foglalkozott veled.

2017. szept. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
38%
Elképesztő a stílusod. De azért elképzelhetnéd a helyzetét. Az anyád a nyakára szült téged és nyolc évig élt hazugságban. Persze, ő se különb, mert félrelépett és csinált egy gyereket valaki másnak. De te..., eszköznek használod fel a lányt (akit te állítólag nagyon szeretsz) arra, hogy felbosszantsd az apját, ahelyett, hogy bebizonyítanád neki, hogy mennyire szereted. Mindannyian erkölcsi csődök vagytok. Egyedül a lányt sajnálom.
2017. szept. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kettes! Mint említettem a fenti kérdésben SZERETEM a barátnőmet. Már az előtt szerettem, mielőtt ez az egész szar kiderült.


És csak, hogy lásd, hogy nem vagyok annyira "érzelmi csőd" vagy mi, ahogy azt te állítod. Megértem őt, hisz tényleg anyám átcsapta. De azért lássatok ez mögé egy icipicit. Anyám nem direkt esett teherbe más férfitól. Megerőszakolták:).


"Apám" pedig sokkal rosszabb, mint az anyám. Ő megcsalta anyámat (csak mert egy betegség miatt ki kellett vennie a méhét) és felcsinált egy nála 9 évvel idősebb nőt, (a korral semmi bajom, de érthető szerintem, hogy miért nem szimpatizálok az újdonsült "anyósommal") és az is 3 évre rá derül ki, de az is úgy, hogy anyám féjéhez vágta egy veszekedés után mikor megtudta, hogy nem tőle vagyok.


Nos megváltozott a véleményed?:).


1-es! A barátnőmmel holnap szeretnék beszélni. Utána a faterjával és úgy az anyjával.

2017. szept. 11. 23:19
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
Akar tole is lehetsz, lehet anyukad csak duhbol mondta,(mikor kiderult a masik lanyka) hogy megeroszakoltak (ezt honnan tudod?) es nem a te apukad. Szal ez 100% h. nem a biologiai apukad? Ha gyerekekent szeretett, te igazan nem tehettel semmirol....Szoval ez nem foglalkoznek "apucival".
2017. szept. 12. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%

"Nos megváltozott a véleményed?:)." - az enyém egy cseppet se, arra NINCS semmiféle indok és enyhítő körülmény, hogy anyukád eszerint 8 éven keresztül becsapta és kihasználta "apád"... ebből a szempontból teljesen mindegy, hogy erőszak vagy nem erőszak vagy bármi... az erőszak lehet magyarázat a terhességre, de nem magyarázat az azt követő évekre.

A kettejük magatartása között meg az az óriási különbség, hogy az apukádnak hitt ember nem neveltette anyukáddal a balkézről való gyerekét, amíg anyukád ezt tette, és ez egy óriási különbség.

Szóval te - bár nyilván nem te vagy a hibás anyukád hazugságáért és csalásáért, de - semmit nem várhatsz el, és semmit nem követelhetsz tőle, mert semmilyen alapod nincs rá. Ez ennyi. Voltaképp semmi közötök sincs egymáshoz, a csalásért 100%-ban a csaló a felelős.

Mint a lány apja meg pont annyira próbálhat meg beleszólni a lányával való kapcsolatba, mint egy bármelyik másik lányos apa, ez egy teljesen független téma az előzményektől.

2017. szept. 12. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
41%

2,5: Nem a gyerek tehet róla, hogy mit tett az anyja.

Egyébként 8 év után olyan kötődés, szeretet alakul ki normális esetben, amit nem tud megváltoztatni az, hogy biológiailag ki az apa.

De egyébként ez mindegy is az ügy szempontjából. A fiú szeret egy lányt, és nincs joga senkinek sem megmondani, hogy szerethetik-e egymást. Ez csak a kettőjük dolga.

2017. szept. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%

#6, nincs igazad, annál súlyosabb, ocsmányabb bűnt el sem tudok képzelni egy családban, mint amit a Kérdező anyja tett az "apja" ellen. Abban viszont igazad van, hogy nem a Kérdező tehet róla - de talán a következményekért a csalót kellene okolnia és nem a csalás áldozatát.

Abban is igazad van, hogy a párkapcsolat kettejük magánügye, de azért legyünk őszinték, a 16 körüli lányok szülei általában megpróbálnak beleugatni a lányaik kapcsolatába, ez sem nem kirívó, sem nem egyedi...

2017. szept. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Már megbocsáss... Én nem követelek semmit se attól az embertől. Én nem kérek tőle semmit. Ő az aki meg akarja mondani, hogy mit tegyek.


Anyám megerőszakolását 14 éves koromban adták tudatomra.

2017. szept. 12. 15:17
 9/9 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező (#8) dehogynem, már a kérdésed címe is ez: "miközben nem is keresett, foglalkozott velem előtte?

Nos az én drága szép "apám" nyolc éves koromban elhagyott mikor rájött, hogy igazából nem is tőle vagyok. "

Miért kellett volna keresnie, foglalkoznia veled?

A másik, hogy olyan 16 év körüli lányt nehezen fogsz találni, akinek az apja ne PRÓBÁLNA beleszólni a kapcsolatába valamennyire... ha ilyen korú lánnyal ismerkedsz, ezt kalkuláld be természetes mellékhatásként:)

(és mondom, az erőszak magyarázza a terhességet, de cseppet se a 8 év hazugságot és kihasználást - már anyukád részéről.)

2017. szept. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!