Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Neked is van olyan szülőd aki...

Neked is van olyan szülőd aki ugyan felnevelt, de miután felnőttél belőled akar megélni?

Figyelt kérdés

Az ingyenélős szülőtartásra gondolok. Dolgozni nem akar, de a pénz kell. Szinte visszakér mindent amit egykor adott (a dolgok anyagi oldalát tekintve).

Te hogyan éled meg az ilyen szülőddel a kapcsolatod?


2017. jún. 28. 12:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Sajnos ez egy ördögikör ,de el kell tudd dönteni ,hogy van e annyi pénzed ,hogy támogasd őt és ezt nem azért teszed mert úgy érzed ez a kötelességed, ugyanis én azt gondolom ,hogy kötelességből nem kell támogatnod, én a párommal végig kínlódtam így éveket, közben ment a lelkiterror hogy tőle éhen is halhatna meg nem ezért nevelte fel meg iskoláztatta, na itt volt az a pont mikor a páromnak is elege lett és azóta nem beszélnek.
2017. jún. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Nekem sosem rótta fel egy szóval sem a rám fordított költségeket. Mégis volt már, hogy azt mondtam neki, hogy betelt a pohár, felejtsen el. Csendben tudomásul vette, majd a fenti eset mellett történt olyan is, hogy sokhavi be nem fizetett csekk után már majdnem a kilakoltatási végzésnél tartottunk. Hát én azt a szégyent nem tudom, hogyan lettem volna képes elviselni.

Megtesszük a tőlünk telhetőt, emiatt tartom vele a kapcsolatot. Viszont folyamatosan foglalkoztat, hogyha már tartom vele a kapcsolatot, akkor hogyan viselkedjek vele, ki-hogyan tenné ezt?

2017. jún. 28. 19:35
 13/15 anonim ***** válasza:

Én azt vettem észre, hogy egyre inkább örülök ahogy jobban rám támaszkodnak.

Vagánynak tartom ha segíthetek és biztatom is őket, hogy ne dolgozzanak annyit

(persze nem ér sokat)


Ha nekem lenne gyerekem nem várnám el tőle a nemtudom mit de azért ne hagyjon nyomorogni.

2017. jún. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
13., teljes mértékben egyetértek! De ez sajnos nem ez az az eset :(. Itt visszaélésről van szó.
2017. jún. 29. 16:22
 15/15 anonim ***** válasza:

Ja igaz, bele is akartam írni.


Én a helyedben beadnám vhogy neki, hogy tönkrementem és nem fogunk megélni a fizumból ketten ezért dolgoznia kell.


Vagy valahogy rászedni, az élete forog kockán a semmittevéssel.

2017. jún. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!