Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Neked is van olyan szülőd aki...

Neked is van olyan szülőd aki ugyan felnevelt, de miután felnőttél belőled akar megélni?

Figyelt kérdés

Az ingyenélős szülőtartásra gondolok. Dolgozni nem akar, de a pénz kell. Szinte visszakér mindent amit egykor adott (a dolgok anyagi oldalát tekintve).

Te hogyan éled meg az ilyen szülőddel a kapcsolatod?


2017. jún. 28. 12:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Munkakerülő alkolista anyám, sosem nevelt, sosem törödöt velem, tőlem még 20ft sajtos kiflit is sajnálta tőlem. Ezek után van pofája elvárni, én tartsan el őt. Ő szerinte, kötelező eltartanom őt, mert ő világra szült engemet. Végleg megszakítottam vele a kapcsolatott. Probálkozott tőlem, szülőtartást behajtani, végül nem sikerült neki.
2017. jún. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Miért zartod ilyennel a kapcsolatot?
2017. jún. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%
*alkoholistát akartam írni.
2017. jún. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
2., azért tartom vele a kapcsolatot, mert mégiscsak felnevelt, és a lelkiismeretem nem bírná el ha utcára kerülne. Akkoriban teljesen más, ádolatkész ember volt. Aztán valamiért teljesen kifordult magából, és azóta úgy gondolja, hogy ez neki jár.
2017. jún. 28. 13:02
 5/15 A kérdező kommentje:
1, az enyém nem alkoholista, ezért is nehéz. Nem értem, hogy aki egykor egy szerető szülő volt, hogyan képes a gyereke ellen fordulni? Hogyan lehet az ilyen szituációt kezelni?
2017. jún. 28. 13:07
 6/15 anonim ***** válasza:
59%

Nekem természetes lenne hogy segítsek akkora összeggel amennyit nélkülözni tudok, a többit meg oldja meg ahogy tudja. Tehát tudnék neki adni havi 20 ezret, akkor a segély vagy 28 ezer, ennyit kellene beosztania, maximum még hetente két-háromszor tudnék ételt vinni neki ami megmarad, de többet én se tudnék tenni.


DE miért nem akar dolgozni? Nem akar vagy nem tud elhelyezkedni? Mert 45-50 éves kor után már nem nagyon kapkodnak az emberért még a gyárakban sem.

2017. jún. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

6., NEM AKAR dolgozni. Az a vicc, hogy közel 60 évesen kapott több álláslehetőséget is, de nem jelent meg az interjún. A legutolsó munkahelyéről is konkrétan kirúgatta magát. Még csak segélyt sem kaphat, mert ahhoz el kellene vállalnia az önkormányzat által kijelölt munkát, amit korábban már megtagadott, és megvonták tőle.

Nem is annyira a megoldás miatt írtam, hanem az érdekelne, hogy ilyenkor ki milyen érzéssel viszonyul a szülőhöz, hogyan dolgozza ezt fel, hogy a szülőnek már csak egy ATM-et jelent valaki?

2017. jún. 28. 15:38
 8/15 anonim ***** válasza:
Párom édesanyja volt ilyen, 16 évesen itthagyta a nagyszülőkre ,de a kapcsolatot tartották miután már volt önálló keresete csak akkor kereste mikor pénz kellett amúgy soha, tavaly óta nem beszélnek és így a párom is jobban érzi magát, azzal nem lehet egy gyereket zsarolni hogy felnevelt, ez anyai és szülői kötelessége mindenkinek, ha olyan jó kapcsolatban van a ember akkor kérnie se kéne a segítséget, ha már az ember gondolkozik adjon-e akkor ott már bajok vannak, sajnos.
2017. jún. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

A "felnevelt" az túlzás. Beküldött egy félszobába a 2 tesómmal és ha hangoskodtunk, akkor megvertek egyenként megszégyenítve. Ennyi. Ruhákat is mindig rokonoktól kaptunk, mert ők nem költenek rá, hisz hamarosan úgyis kinőjük.

Ebből következik, hogy alapból jó a kapcsolatunk. 2. gyerek vagyok a sorban, láttam, hogy hogyan nyalják a bátyám popsiját egy kis pénzért. Elköltöztem, lecseréltem a telefonszámomat és tiltottam őket facebookon az első ilyennél, hogy oldják meg maguk.

2017. jún. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Azzal én is egyetértek, hogy felnevelni egy gyereket nem kiváltságban részesítés, hanem kötelesség. De mégsem fordíthatok neki hátat, már csak azért sem, mert volt már olyan helyzet, hogy az élete múlt a segítségünkön: rengeteg gyomorideg és stressz után egy alkalommal úgy döntöttem, hogy felfüggesztem vele a kapcsolatot, hátha magába száll egy kicsit, és elgondolkodik. Hiába. Odaáig fajult a dolog, hogy hónapokkal az elhatározásom után februárban értesített a húgom, hogy már jó ideje kikapcsolták nála a gázt, a lakás már ki volt hűlve. Akkortájt mondták, hogy Pesten mínusz 16-20 fok várható. Mit tehettem volna, hagytam volna kihűlni? Persze mostmár biztosan tudom, hogy inkább meghalna, minthogy elmenjen dolgozni...
2017. jún. 28. 17:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!