Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Pont mikor a legjobban szükség...

Pont mikor a legjobban szükségem lenne egy kis támogatásra egyszerűen egyáltalán nem számíthatok a saját szüleimre. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok és még a szüleimmel élek. Az anyámmal annyi a kommunikációnk hogy hozd ide ezt, vagy menj ide vagy oda. Olyan érzés, mintha nyűg lennék neki. Semmi többet nem szól hozzám. Apám meg csak a saját nézeteit próbálja rámerőltetni, elkezd kiabálni valahányszor felhozom hogy jól esne egy kis támogatás, egy nagy beszélgetés. FOlyton csak ordít. Nem ért meg... anyám pedig soha egyszer nem ölel át, hozzám sem szól magától, beszélgetésről álmodni sem merek... a szobám küszöbét nem lépte még át soha, hogy benézzen hozzám. Ha hívom bármerre, nem jön, ha csak vele tudnék menni valahova, elutasító, egyszerűen mintha utálna.

Az életem ezen időszakában teljesen egyedül vagyok, egy barátom sem maradt (elköltöztek) és még ekkor sem kérdezik meg, hogy vagyok. Amikor a legjobban esne egy jó szó... Mit tegyek, ha még rájuk sem számíthatok? :(



2017. jún. 26. 14:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%

Keress új barátokat, ha a meglévőek nem támogatnak. Ennyi idősen akár költözhetsz is, ha életmódváltás segítene.

Ha szeretnéd, privátban is beszélgethetünk.

22F

2017. jún. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%

Én 20 éves vagyok, ugyanez.

Nemhogy támogatnának, hanem hátráltatnak. Szószerint kikészítenek.

Utálok hazajönni, tanulni nem engednek az állandó veszekedés tőle.

Ha olyanok akkor még meg is vernek, széttörik a telefonomat stb.

Most 40-szer leírják, hogy költözzek el, oké, de ha nincs hova...

2017. jún. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
9%

Miért vagy ilyen életképtelen? Miért vagy szüleidre hagyatkozva (nem eltartásra gondolok, én is egyetemista vagyok...), 22 évesen ölelésre meg beszélgetésre vágysz a szüleidtől, meg nyújtsanak támaszt?

Milyen kis támogatás? Gyere le jó Isten...22 évesen ilyen gyengét, mint amilyen te vagy, jó ég...ebből depresszió lesz!


"Amikor a legjobban esne egy jó szó"

Miért? Ezt nem igazán értem! Gyenge vagy, ha mások támaszát várod! Legyél már erős, ember! 22 éves vagy nem 12!!! Egy felnőtt embernek jól esne egy jó szó?


GYENGE VAGY!

2017. jún. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
7%
Pofátlanság netovábbja. Mi az hogy nem számíthatsz rájuk? 18 éves elmúltál és (feltételezem) ingyen élsz még a szüleid nyakán. Ezt tetézed azzal hogy még. (gondolom) anyagi támogatást is kérsz (nem értem mire, gondolom nem egy lakás kivételéhez). Ahelyett hogy örülnél, hogy minden amit ösztöndíjat kapsz vagy diákmunkára azt nem kell albérletre és kajára költened.
2017. jún. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
Érdekes hozzáállása van itt az embereknek. Szóval a gyereket nem kell szeretnie a saját szüleinek, örüljön neki hogy megtűrik és nem hagyják éhen halni. Boldog gyerekkorotok lehetett. Kérdező, ne is törődj az ilyen válaszokkal és a szüleiddel se. Keress új barátokat, párt magadnak és igyekezz minél hamarabb elköltözni onnan.
2017. jún. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

Én is csak azt tudom tanácsolni, amit a 16:23-as válaszoló. Itt elég sok a lelki roncs ember, aki már 5 éves kora óta önfenntartó, a szüleit eltartja a miimálbéres fizetéséből, 4 műszakban dolgozik és úgy véli, a tudatos életmód csak hablaty (mint egy másik kérdésben ma láttam).

Ne hallgass ezekre, próbálj meg kitörni otthonról! Legyen egy jó munkahelyed, tegyél félre annyi pénzt, amennyit csak tudsz, szerezz egy támogató párt, és költözz el vele otthonról. Sajnos már nekem is rá kellett jönnöm 25 éves fejjel, hogy akármennyit pitizek a szüleim szeretetéért, csak hátbatámadást kapok tőlük. Sajnos nálam durvább dolgokat tettek, mint hogy nem érdekeltem őket, minket konkrétan bántalmaztak is. 23 évesen elköltöztem a párommal, de még azóta is keresztbe tesznek, ahogy lehet. Lassan ott tartok, hogy megszakítom velük a kapcsolatot. Hidd el, jobb egyedül, mint rossz társaságban! És ne fuss olyan szekér után, ami nem vesz fel, a szüleid szeretete vagy magától jön, vagy megette a fene. Sajnálom.

2017. jún. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%

Sokszor sajnos ilyen esetekben az van, hogy "néma gyereknek az anyja sem érti a szavát." Lehet fogalmuk sincs, hogy neked jól esne, hogyha lelkiznének veled és úgy vannak vele, hogy ha baj lesz úgyis jelezni fogod vagy, ha ilyesmi igényed van. Persze rossz érzés, de nem minden embernek ugyanolyan magas az érzelmi töltése..


Ahogy a vicc szól:


-Apus, miért nem mondod már 10 éve, hogy szeretsz?

-Egyszer mondtam. Majd szólok, ha változik.

2017. jún. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
utolsó, idéznék a kérdésem magyarázatából: "valahányszor felhozom hogy jól esne egy kis támogatás, egy nagy beszélgetés."
2017. jún. 26. 18:13
 9/12 anonim ***** válasza:
48%
Nem felhozni kell, hogy majd egyszer beszéljünk. Hanem valamelyik közös étkezésnél, beszélgetés közben, kezd el mondani a problémádat.
2017. jún. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Van ez így, sajnos vagy sem, de van!


Én 32 éves fejjel már beletörődtem,

csak nevetek az egészen :D

2017. júl. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!