Vajon jó döntés?

Figyelt kérdés

Anyukámmal körülbelül 3-4 éve nagyon rossz a kapcsolatom mióta apukámmal elváltak.most 17 éves vagyok,októberben 18 leszek.Nagy szavakkal kifejezve én nevelem az öcsémet.Iskolába én hordom,én vigyázok rá minden nap anya munkája miatt(amiről persze nem tehet)Én gondoskodom róla.Az itthoni teendőket mint mosás mosogatás stb.. mindent én csinálok mondván nincs ideje pedig minden héten van szabadnapja és semmit sem csinál kizárólag telefont nyomkod és a barátjával van elfoglalva.Kommunikálni nem hajlandó velem mondván hogy én vagyok a gyerek és nekem kell felőle érdeklődnöm mert így a helyes.Kiabálás nélkül velem beszélni nem tud.A munkám figyelembe sem veszi amit itthon végzek és minden dicsőséget magának tud be.Apám külföldön él és támogat anyagilag meg ahogy tud és anyámnak ez sem tetszik.Mostanra annyira elmérgesedett a viszonyunk,hogy azt mondta költözzek ha akarok.Komoly kapcsolatban élek a barátommal majdnem 3 éve és felajánlotta hogy költözzek hozzá amit hosszas átgondolás után elfogadtam.Ha esetleg szakítanánk költözhetek mamához de nem hiszem hogy az meg fog történni.Egy dolog tart vissza,az öcsém iránti szeretet.Anyám a felügyeleti jogáról nem mond le mert hosszas procedúra lenne de azt ,mondta költözhetek a barátomhoz csak az apjával szeretne tárgyalni.Folyamatos lelki terror alatt állok hogyha költözök nem leszek a lánya többé meg hasonlók.

Mit tegyek?Költözzek?


2017. ápr. 11. 16:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mi van a mai 16-17 évesekkel? Egy csomó ilyen kérdés van. Leírja a családi problémáit, a végén meg mindig kiderül, hogy hát szeretne átcuccolni a barátjához. Tényleg ennyire sz*rfej szülők vannak, hogy a gyerek ilyen korán menekül, vagy csak szeretnek mostanában a tinik felnőtteset játszani? Szörnyű. Önbecsülés nulla, még az is gáz, ha a pasid tart el, de az, hogy a pasid szülei... na az mindent visz. Nekem nem lenne pofám ingyenélni.
2017. ápr. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Férreértettél.

Nem a pasim tart el és nem is a szülei.

Elfelejtettem ugyan hogy lessz munkahelyem jövőhéttöl egy nyomdábsn dolgozom és lessz keresetem és eltartom magam.De apukám anyagi támogatást biztosít.

A társadalmi kérdések pedig nem érdekelnek.

Gondban vagyok és választ vártam nem kioktatást.

2017. ápr. 11. 17:55
 3/4 anonim ***** válasza:

Diákmunkával nem feltétlen lehet eltartani magad, sokszor gyengén keresnek.


És kedves első, nem csak azért akar elköltözni, mert nagyot akar játszani, csak már nem bírja, én ezt vontam el. Persze, hisz ilyen fiatalon éld az életet, ne a család anyát játszd!


Nehéz lehet, de ha anyukád ennyit dolgozik, tényleg nem lehet mit tenni... Szerintem ne költözz. Mikor fejezed be a gimit? Idén, jövőre? Szerintem még bírd ki, és aztán mehetsz egyetemre, azt meg nem tarthatja vissza, és sértődés sem lesz.


Sok sikert!

2017. ápr. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Jövőre érettségizek de tanulni sem tudok mert ha nincs idöm egyszer elmosogatni már támad.Egyre több szabadnapja van de akkor sem csinál semmit...csak a pasija a fontos..
2017. ápr. 11. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!