Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 17 éves vagyok és lány.2 éve...

Noncsicat kérdése:

17 éves vagyok és lány.2 éve nagy álmom, hogy színésznő legyek, de a szüleim nem támogatnak ebben. Miért ilyenek? (Több lent)

Figyelt kérdés
Voltam színházban es ez megint előjött és megemlitettem. Anyukám meg nagyon merges lett, hogy hogy gondolom ezt. Úgysem leszek soha szinesz. Fel sem vennénk. Úgysem lennék szimpatikus, a suliban sem szeregtnek. És nem fogok Pesten suliba járni, a nővéreim sem jártak. (Azt nem engedi hogy a noeveremhez költözzek, aki pesten el amúgy 3 éve) azt mondta elkanaszosodtam, mert hogy ilyen terveim vannak. Kiskoromban sem akartam szintjatszozni (mintha nem valtozhatna az ember) nem igazán enged szórakozni. Szórakozás a korom csináltatos és az angol tanár. Jártam énekelni egy hónapig de kiiratott, mert nincs időm suli mellett. Nagyon szeretem anyukamat, de miért bánt igy? Próbálok vele normális beszélni, de azonnal közbeüvölt. Nincs is értelme bármit mondanom. Gondoltam a pénz miatt is ilyen, mert sokba kerül..De nem állunk rosszul anyagilag, így nem értem mi a baj.nem okoztam meg neki csalodast. Nem fiuzom, nem járok el soha este, alkoholt sem fogyasztok (azt hiszem ezek nem egy 17 éves jellemzői, de minden osztalytarsam ezt csinálja) Köszönöm a válaszokat előre is.
2017. márc. 20. 18:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Biztos meglátta a helyesírásodat, és elszörnyedt.
2017. márc. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Valóban baromi nehéz bekerülni, van olyan ismert színész, nem egy, akinek szintén sokadszorra sikerült. Érettségizz le, szerezz "normális" szakmát, aztán ha lesz rá pénzed, még mindig megpróbálhatod a felvételit.
2017. márc. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
"Szórakozás a korom csináltatos és az angol tanár." Elképzelem ezt a mondatot a "világot jelentö deszkákrol". A közönség ül, szája tátva, valahol egy légy zümmög.
2017. márc. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Igen, de nem csak úgy lehet valaki színész, hogy elvégzi az egyetemet.

Rengeteg színitanoda van, és tanoda nélkül is lehet szerepet kapni castingokon.

Szerintem nem normális az anyád. Mit szeretne, mit csinálj érettségi után?

Nyugodtan menj csak el a felvételikre és beszéld meg a nővéreddel, hogy lakhatsz-e ott!

Anyukádat hagyd akkor ki ezekből, ha kiborul!

2017. márc. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
Anyukád azt szeretné, hogy tanulj. Olvasva értékes soraid, meg is értem.
2017. márc. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%
Anyukád csak jót akar és elnézve ezt az értelmetlen hablatyolást, neki van igaza. Inkább tanulni kellene, de ezzel az írással jó esélyed van indulni valamelyik valóság showban és ha mázlid van, akkor befuthatsz egy huszadrangú tucatcelebként.
2017. márc. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

17 évesen nem drogozol és társai NEM érdem!


Amúgy mert érettebb nálad és felfogja, hogy sohasem vennének fel, és nem akar hiú ábrándokba kergetni feleslegesen.


Hisz hasak nem vagy baromi jó a nagyon szuer színjátszókörben, ahová jársz, nem beszélsz tökéletesen, esélyed sincs, hogy oda járhass, és pont.

2017. márc. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Anyukád elég konzervatív nő lehet.

Ne aggódj:

Mindent meg lehet próbálni akár többször is.

Ha lesz lehetőséged belekóstolni egy kicsit ebbe a szakmába első körben hobbiszinten, akkor ott rá fogsz jönni, hogy neked való vagy sem.

Aztán egy idő után anyukád is szembesül majd azzal, hogy ebben kiteljesedsz, örömet szerez neked és van tehetséges hozzá.

Vannak OKJ-s színitanodák is, ha az egyetemre nem vennének fel.

Nagyon sok híres színészt ismerek, aki nem járt színművészeti egyetemre, mégis befutott.

Jelentkezhetsz különféle megbízható filmes/reklám ügynökségekhez is (Karakter Casting, Hungaro Casting, Open Casting, Facebox) és ezzel párhuzamosan járhatsz castingokra.

Gyakorolhatsz statiszta szerepekkel, de ha bátrabb vagy, jelentkezhet az egyből mellék vagy főszerepekre is.

2017. márc. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
10%

Utolsó vagyok: Szerintem pedig érdem, hogy nem a tipikus "mai" tinédzserek szórakozási lehetőségei után vágyakozol, hanem valami sokkal pozotívabb és nemesebb célt tűztél ki magad elé.

Persze még megváltozhat a személyiséged és nem bűn más szakmát választani, de a legfontosabb, hogy élvezd.

Az én szüleim is előbb-utóbb belátták, hogy az éneklés és a színművészet tesz a legboldogabbá.

2017. márc. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Amint elmúlsz 18 éves, gyakorlatilag azt csinálsz, amit csak akarsz, senki nem tarthat vissza. Próbáld meg egyszer az SZFE-t bajod nem lesz belőle, és jelentkezz kisebb színitanodákba is. 18 évesen felköltözhetsz a tesódhoz is, ha beleegyezik. Szóval légy türelemmel, hiszen már 17 vagy. :)
2017. márc. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!