Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek normális dolog az...

Szerintetek normális dolog az napjainkban, ha valaki még mindig azt kéri a gyerekeitől, hogy magázza?

Figyelt kérdés
Tudok egy pár ilyet, azért kérdem. Pedig már sokszor több évtizedes korkülönbség miatt sem szoktak magázódni. Ha egy háztartásban élő személyekről van szó, szerintem mindenképpen ildomosabb a tegeződés.
2017. febr. 9. 12:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
50%
Apámat nem magázom, azonban a nagybácsikat és a nagynénéimet igen, a keresztanyámat is (apu nővére), mert már 50-es 60-as korosztály. Én 22 vagyok.
2017. febr. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
79%
Elavult szokás, szerencsére ma már haladunk a korral. A dédimet a mamám (lánya) magázta de az unokái , dédunoka már nem. Szerencsére haladt a korral nem volt begyepesedve.
2017. febr. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
63%

nekem az egyik haverom (33) és a testvérei (35-37) mindig is magázták a szüleiket.

nekem furcsa, mert az én dédim és nagyszüleim sem követték ezt a példát.

szerintem amúgy az erősen vallásos családoknál van ez még mindig, haveromnak is az anyja meg az apja bibliát olvas meg minden vasárnap templomba járnak.

gondolom régen ezzel, vagy csak ezzel akarták a tiszteletüket kimutatni a szülők iránt, manapság már ennek több módja is lehet, nem csak az hogy magázzák a szülőket a gyerekeik.

2017. febr. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
77%

Nem, mert távolság tartó, hideg-rideg. Szerencsére nagyszuleimet nem kelet tegeznem, 100 éves dédimet sem kellett.

Távoli, ismeretlenebb rokont persze h tegeztem, de gyerekkent is azt életem hogy "na ez se olyan közeli, csak egy ismerls vagy és kész. Nem szeretlek igy mint a családom, akikert rajongok".

Nekem ma i s ez jn le kozeli/ismerosi társaságban. Persze boltban /hivatalos helysn/idegennel más a helyzet.

2017. febr. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
63%
A középkorban talán az volt.
2017. febr. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Metionin ***** válasza:
85%
Szerintem ez ma már ritka de néha előfordul. Nekem volt egy osztálytársam, aki magázta a szüleit, pedig nem voltak vele amúgy szigorúak. Velem azok voltak de nem kellett magáznom a szüleimet, a nagyszülőt, egyéb rokonokat viszont igen.
2017. febr. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
67%

Anyámnak és a nagybátyámnak még magázniuk kellett a szüleiket, mi már tegeztük a nagyszülőket.


Hidegségre vall, távolságtartásra, formális kapcsolatra. Egy szülő-gyermek kapcsolat normál esetben ennél azért meghittebb.

2017. febr. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem nem ettől függ, mennyire állnak közel egymáshoz a családtagok, de manapság már furcsa.


Az 50-es évekből még hallottam olyat, hogy a szülők (valami eredetileg arisztokrata család) megkérték az óvónőt, hogy az ő gyereküket magázza, mert náluk otthon mindenki magázódik (a felnőtt is a gyereket), tegezni csak a cselédet szokták.

2017. febr. 10. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
9%
arisztokrata csaladokban nagyon sok helyen a mai napig is magazzak a szuloket, de egyszerubb csaladokra sem lehet azt kikotni hogy mi "normalis". a normalis az amit a csalad szokasai kialakitanak. ha nekem lenne most gyerekem en sem engednem hogy tegezzen. nem megyek bele hogy miert nem de tuti hogy a mai liberalis nevelesbol nagyon minimalis dolog lenne az amit atvennek.
2017. febr. 10. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!