Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek normális dolog az...

Szerintetek normális dolog az napjainkban, ha valaki még mindig azt kéri a gyerekeitől, hogy magázza?

Figyelt kérdés
Tudok egy pár ilyet, azért kérdem. Pedig már sokszor több évtizedes korkülönbség miatt sem szoktak magázódni. Ha egy háztartásban élő személyekről van szó, szerintem mindenképpen ildomosabb a tegeződés.
2017. febr. 9. 12:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
24%

Nagyszüleimet az én szüleim is magázták, mivel én is így tanultam meg azt, hogy nekem is magázni kell.

Viszonylag konzervatívak ilyen téren, de szerintem ezzel nincs is baj. Benne van a pakliban, hogy akkor a gyerek azt tanulja meg, hogy mindenkit lehet tegezni, ami egyes esetekben tiszteletlenség.

2017. febr. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
65%
Én nem hiszem hogy ez normális. Én is ismerek ilyeneket mindkettőt üti veri az apja ha olyan kedve van.
2017. febr. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ma már nem normális dolog, régen az volt.
2017. febr. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
68%
Nem normális, már 40 éve sem volt az, de 60 éve még ez volt a divat katolikusoknál, reformátusoknál már akkor sem.
2017. febr. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
36%

Sehol nincs leírva, hogy egy családban mi ildomos és mi nem.

Egyenlőre minden család másként él. Ha nem tetszik a gyereknek a magázódás, majd felnőttként ő másként éli majd a saját családjában az életét.

2017. febr. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
19%
Ha egyszer náluk ez a szokás, neked ez miért fáj? Toleranciát nem tanítanak az iskolában?
2017. febr. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
29%

Tökéletesen normális dolog. Maximum most nem ez a divat, de az meg nem jelent semmit.


Az az ildomos, amit ők jónak tartanak.


Számos ember a házastársát is magázza nyilvános helyen. Miért ne?


Sokkal rosszabb ennél, hogy széles tömegek nem képesek magázódni, hanem tetszikelnek és azt hiszik, az az.

2017. febr. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
77%
Ami régen normális volt, az ma már nem az. 100 éve még egyik dédanyámat megszólták azért, mert tegezte a férjét, akkoriban még az volt a szokás, hogy férj tegezte feleségét, nő magázta férjét.
2017. febr. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
55%

Régimódinak lehet nevezni, de hogy nem normális... most komolyan? :)

Igazatok van, napjainkban az a normális, ha mindenki paraszt, és nem ismeri az alapvető illemet sem.

A férjemet úgy kell mindig oldalba böknöm, mert akárhová megy, mindenkit letegez a bankártól kezdve a nyugdíjas pénztárosig. Merthogy ezt most így szokás. Meg a nagy lótúrót, azt.

2017. febr. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
71%
Hogyan lenne már normális?! Néhány előttem szólót nem értek. Igen 50 évvel ezelött ez annyira volt normális, hogy az akkor 10 éves anyám azon nevetett a barátnőivel, hogy lakott olyan házaspár náluk a telepen, akik magázták egymást, szóval már akkor is röhejes volt, ma pedig konkrétan abnormális dolog. És egyébként is ennyire felsőbbrendünek érzi magát a saját kölykénél? Már ez is aggasztó alapból.
2017. febr. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!