Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám miért nem engedi hogy...

Anyám miért nem engedi hogy el távolítsam az anyajegyet?

Figyelt kérdés

Van egy fél centis anyajegy a szám felett és el szerentém távolítani már rég óta múltkor rávettem magyam és elmentem az orvoshoz már megvolt az időpont is amikor leszedi. Amikor mondtam hogy le akarom szedetni nagyon ellenezték mert hogy el rákosodhat stb..de ez nekem fontos lenne mert dokat dobna az önbizalmomon

Ja igen, a költséget én fizetném.

De én nem akarok várni még 2 évet

16/f


2017. jan. 12. 21:10
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
2%
Az azért elég nevetséges, hogy leszedik az anyajegyet csak mert dörzsöli a ruha. Ha belegondolsz, legalább a fél világnak van olyan anyajegye amit dörzsöl a ruha... :D Vagy nagyon pénzéhes orvost fogtál ki, vagy kemény módon átejtettek.
2017. jan. 13. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Snorri ***** válasza:
94%
Én ugyan nem vagyok biológus, de le se írom mennyi anyajegyem van. 6 havonta járok ellenőriztetni őket. Nem minden anyajegy rákosodhat el, attól függ milyen tipus, hülyeség kijelenti így, látatlanban, hogy az biza elrákosodhat. Nekem van pár veszélyes, de azoknak is ezrelék esélye van. De ezeket vágják, ilyet nem vesznek le lézerrel. Ha a dokid azt mondja mehet, akkor tuti nem mély, és biztonságos. Mindenképpen kell szülői belelegyezés?
2017. jan. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
97%

01:25 Te hoztad fel, hogy mi h.lyeségeket beszélünk, de ha nem értesz hozzá, miért okoskodsz? Ha én vmit nem tudok igenis megnézem a google-ben, mert többek között a mi egyetemi jegyzeteink is megtalálhatók ott, illetve a google scholar-ral tömérdek cikket lehet lehozni. De értem, neked derogál tanulni.


A kérdező nem azért akarja elsősorban levetetni, mert elrákosodhat, hanem mert nem tetszik neki. Erre mondták azt a szülei, h szó sem lehet róla, mert elrákosodhat. És innen indult a vita, hogy pont az ellenkezője történhet. Simán meglehet, h egész életében sem lesz semmi baja egyik anyajegyének sem, de azzal akkor is legyünk tisztában, hogy ha leveteti, akkor pont, hogy kisebb esélye lesz rá.


Egy anyajegy levétel kb. annyi időbe se telt volna, mint amennyit itt mi vitáztunk róla, ez ma már semmiség.

2017. jan. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
2%

Azért nem nézek utána, mert tisztában vagyok vele milyen hiteles forrásból származó cikkek vannak a neten, minimum 60%-ának hitelt sem lehet adni. A rákról pedig amúgy is elég sok tévhit kering. Utána szoktam nézni a dolgoknak, de kritikával fogadom az új információt, nem veszek mindent készpénznek. Ha érdekel valami, inkább mélyebben utánajárok, nem a gép előtt punnyadva bekajálom az első információt ami az interneten van. Tanulni nekem nem derogál, fél karomat tenném rá, hogy többet tanultam egész életemben mint amennyit te fogsz valaha. Nem csak egy irányú témáról, hanem többről, a lehető legmélyebben. Értsd, 4 diplomám van, 2 külföldről, 2 itthonról, és mindegyik teljesen más világ, semmi fedettség nincs bennük. Ezek körülbelül abból az időből származnak, amikor még a szüleid iskolába jártak. Ezt csak azért írtam le, mert látom te éppen biológusnak tanulsz (vagyis akkor még nem vagy az), el ne szállj magadtól. Én sem teszem. Aztán arról már ne is beszéljünk, hogy mennyivel több élettapasztalatom van, mennyivel többet láttam már az életben mint te. Felesleges ezen a szálon elindulni. Majd te is rájössz, hogy attól mert biológusnak tanultál még nem tudsz mindent. Azért írtam amit írtam, mert olyan magabiztosan kijelentettétek, hogy már majdnem biztosra állítottátok, hogy az ott el fog rákosodni. A fenét fog. Persze, van rá esély, de nem kell készpénznek venni, hogy az úgy is lesz. Esélyesebb, hogy semmi baj nem lesz vele. Nekem azt mondta a bőrgyógyász, hogy le lehet szedetni, de van rá esély hogy ott marad a hege, és az csúnyább mint az anyajegy (és nem, ez nem a 90-es években volt, hanem most nemrég)

Nem tudom miért nem engedik a szüleid kérdező, lehet van más okuk is "tiltani" amellett hogy félreinformáltak. Azonkívül, nem sokat tehetsz, ha nem lehet őket meggyőzni. Viszont pillanatok alatt el lehet fedni az anyajegyet úgy hogy észre sem lehet venni, úgyhogy addig marad az.

2017. jan. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy a levételtől nem fog elrákosodni. A kérdező szerintem nem a ráktól fél, hanem h csúnya az ormótlan anyajegye. Én csak azért írtam, hogy 2 anyajegyemet szeretnék levenni éppen, mert ha ennyire ajánlgattják akkor nem valószínű, hogy a levételtől fog elrákosodni.

(különben nem vetetem le, hanem évente ellenőriztetem minden anyajegyem)

2017. jan. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
94%
12:59 itt a bizonyíték, hogy lehet több diplomásan is h.lyeségeket mondani. Vmint elvégeztem már a szakot és több szakmám van, szóval ez sem igaz, h csak 1 vmihez értek. Viszont utálom, mikor vmi olyanról magyaráz, amihez nem ért, és még váltig állítja, hogy neki van igaza. Mi minden cikkünket az interneten tettük közzé, írásban manapság már semmi sem jön ki, szóval ezt az érvet nem tudom megértnei, hogy miért baj, ha vki onnan informálódik, a régi dokumentumok is fel vannak téve oda. De mindegy, elkanyarodtunk a témától.
2017. jan. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
4%
Nem állítottam, hogy igazam van. Azt az egyszerű tényt közöltem, hogy nagyobb az esély rá hogy semmi baj nem lesz vele, mint arra, hogy elrákosodik. Nem kell ahhoz biológusnak lenni, hogy el tudja képzelni az ember, hogy tud is vigyázni rá a gyerek ha borotválkozik, nem pedig vagdossa össze-vissza. Nem ismered a kérdezőt, nem tudod hogyan borotválkozik, milyen géneket örökölt, nem kell ijesztgetni csórikát, hogy jobb ha leszedi mert elrákosodhat.
2017. jan. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
De nem csak attól rákosodhat el, h megvágja. Sőt, általában nem is ilyentől szokott, hanem mert az arcon folyamatosan ki van téve a napnak
2017. jan. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Nem szólhatnak bele.
2017. jan. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Nekem a szemem alatt van egy, amit le kellene vetetni. SZTK-ban vennék le, és ugye vágnák, és féltem, hogy heget hagy, és utánaolvastam.


Rengeteg helyen írták, hogy a vágás a legbiztosabb, és sokan nem ajánlják a lézert.

2017. jan. 14. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!