Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha nem akar menzára...

Mit tegyek ha nem akar menzára beíratni de itthon nincs főzve?

Figyelt kérdés
A menza havib18.000 lenne, de azt modja apa hogy ez kajára 1 hónapban sok. Valóban sok? A fizetése 250.000 utánam is kap pénzt ami 12.000 amiből már majdnem ki is jön.

2016. aug. 28. 16:34
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Ja nálunk a sulis menza az zár mire vége az óráimnak.
2016. aug. 28. 17:05
 12/17 anonim ***** válasza:
65%
Hány éves vagy ? Magadraa nem tudsz fözni akár egyszerübb kajákat ?
2016. aug. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
60%
Középiskolás vagy vagy általános? Érdekes, mi csak akkor mehettünk enni, ha vége volt az óráinknak.
2016. aug. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
54%

NEkem a kérdés csípi a szemem: nem arról van szó, hogy apád nem gondoskodik rólad és nem akar beíratni menzázni.... Neked nem felel meg az iskolai, mert máshova akarsz járni, valamilyen okból. Azt ugyanis nehezen hiszem, hogy a suliban olyan sokáig tartanak az óráid, hogy bezár az ebédlő, mire végzel. ILyen nincs, pláne ha az iskola étterméről van szó :D

A kérdésedre válaszolva: mit tegyél? Egyél az iskolaiban, ha apád oda írat be.

2016. aug. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
91%
Nekem két gyerekem jár általános iskolába,egyik alsós a másik felsős.Sajnos nagyon sokszor előfordul, főleg alsóban,hogy az ebéd az órarendbe van beiktatva,és utána még vannak óráik.Az elmúlt tanévben volt olyan nap,hogy már 11.30-től ebédeltek,de olyan is,hogy tesi óra után,tornaruhában egyből mentek ebédelni,és sietniük kellett,mert a következő óra előtt még át is kellett öltözniük.A múlt tanévben olyan rossz volt nem egyszer az étel (új egészséges állítólag),hogy délutánra már szédelegtek az éhségtől.Én is erősen gondolkodom valamilyen más megoldáson.Apukádnak próbáld nyugodtan elmagyarázni,hogy a 13000Ft,amit a suli menzájára fizetne,az szinte kidobott pénz,mert jóllakni nem fogsz,viszont este jól bepótolod,tehát otthonra több kaját kell vennie,és egészségtelen is.Tehát jobban jár,ha kicsit többet fizet,de értelme is van,mert megkapod azt,amiért fizet
2016. aug. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 DuplaKV ***** válasza:
100%

Valószínűleg gimis lehetsz. Nálunk is az volt, hogy hatodik óra után zárt a menza, de egy nap kivételével 7-8 óránk volt. Elvileg volt egy ebéd szünet, ami hosszítva volt, de 20 perc alatt volt, hogy még csak sorra sem kerültünk, mert az egész iskola ott tolongott. Ezt végül úgy oldottuk meg, hogy névvel ellátott éthordót beadtuk a menzás néninek benne a kajajeggyel, amit hetedik óra után a takarítónő adott ki az ebédlőből a napi menüvel.

Mondjuk tizediktől reformkajára váltottak, ami szénhidrát, zsír, és íz szegény volt. Utána már inkább otthon főztem magamra.

Nálatok nincs lehetőség elvitelre kérni az ebédet? Vagy nem tudsz főzni magadnak iskola után?

2016. aug. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Szerintem is sok a 18000 menzára, de még a 13000 is. A fiam gimis, 5000 a menzája.
2016. aug. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!