Kötelezhető e, s ha igen ki által az az elvált szülő, akinél a t. Bíróság 2014-ben az akkor 3. életévét betöltött gyermekét elhelyezte, hogy részére személyazonosító igazolványt készítsen?
Hogy mi bajod van?!
Ha jól értem, 2014-ben elváltál a nejedtől, és mivel másba nem tudsz belekötni, ezért most azzal ba.sztatod, hogy nincs a gyereknek személyi igazolványa.
A válasz:
1. Nekem a kicsi most 8, és csak azért csináltatom meg a személyit, hogy ki tudjunk menni külföldre, egyébként nem szólt még érte a kutya se.
2. Ezt az tudja megcsináltatni, akinél elhelyezték, akivel azonos címre szól a lakcímkártyája.
Egyébként meg ha másba nem tudsz belekötni, csak ebbe, akkor nyugodj bele, hogy teljesen jó helyen van a gyereked.
Tudod, a legtöbb esetben azért húzódik, mert az egyedülálló anyák örülnek, ha van munkahelyük, és nem fogják feszegetni a húrt a főnöknél, hogy kéne két szabadnap, mert a gyereknek kell a személyi. Márpedig hivatali időben lehet megcsináltatni, nálunk ez annyit jelent, hogy egy héten egyszer vannak 8 órát nyitva, egyébként vagy csak délelőtt, vagy csak háromig, kivéve kedden, mert akkor zárva. A saját papírjaimat is egy évbe telt, mire ki tudtam cserélni, pedig hidd el, minden pénzt megért, hogy megszabaduljak örökre az asszonynevemtől. :)
Nekem sincs a 3 éves ikreimnek személyije. A kisfiamnak meg lejárt. Edddig nem jött össze, hogy mind a 3 gyerekkel be tudjak menni. Akkor mi van?
Egyébként kell a másik szülő is, vagy meghatalmazás tőle. 1 hónapja voltam a kormányablakban akkor mondták. Adtak is meghatalmazást, hogy a férjem töltse ki, akkor nem kell bejönnie.
Első vagyok.
Mi is elváltunk, nálam vannak a gyerekek elhelyezve. Apuka gondolta akciózik, és majd ő elviszi a gyereket személyit csináltatni. Ezzel nem is lett volna bajom, mert tényleg kellett egy kiránduláshoz (Ausztriába). Neki akkor azt mondták, hogy mivel nem nála van elhelyezve a gyerek (nem közös a felügyelet), különböző a lakcímük, így csak én csináltathatom meg. Tőlem pedig semmilyen engedélyt nem kértek az apától.
Idén januártól újszülött kortól kötekező a személyi, csak még nem szankcionálják, ha nincs.
Az is változott, hogy most már mindkét szülő kell hozzá, eddig csak nyilatkozni kellett az okmányirodában, hogy a másik fél is beleegyezett.
Amiben különbözik az útlevéltől, hogy nem fektétlenül kell két szülőnek bemenni, az okm.ir. honlapjáról letölthető egy formanyomtatvány, 2 tanús, azon nyilatkozhat a távollevő szülő.
Mindjuk a két szabály érdekes együtt, hiszen kötelező okmány, akkor minek nehezíteni az elkészítését.
És mivel kötelező, az elvált fél nem teheti meg, hogy nem egyezik bele, mint az útlevélnél.
Ezzel a lendülettel az Okmányirodát is lepontozhatod, mert tõlük van az infó.
Utsó voltam
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!