Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim folyton felemlegetik...

A szüleim folyton felemlegetik, hogy ők vették a lakásunkat! Hogy kezeljük?

Figyelt kérdés

A szüleim kifizették a lakásunk felét, a másik felét mi adtuk bele (a férjemnek volt egy lakása, amit eladtunk).


A szüleim ajánlották a pénzt, mert szerették volna, ha jobb, nagyobb helyre tudunk költözni. Nekik nem jelent nagy kiesést - mondták, mivel nagyjából tudom, hogyan állnak, el is hittem és hálásak vagyunk érte.


Mióta megvan a lakás, állandóan azt mondogatják rosszallóan, hogy most nem tudunk külföldre nyaralni menni, mert ugye vettünk nektek egy lakást és idén már nem tudunk kifestetni emiatt. Ajánlottam, hogy visszatörlesztem, de akkor meg azt mondják, ugyan már, szívesen adták.


Annyira bánt a dolog, mert én nem kértem, de nyilván örültem neki. Nem hittem, hogy a teljes tartalékukat erre költik majd. Azt mondták, tudják nélkülözni. Nagyon kellemetlen és bántó ezt hallgatnunk.


Ti mit tennétek? Meg lehet ezt valahogy nekik mondani?


2016. júl. 15. 19:59
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Csak nehogy megijedjenek tőle, hogy öreg korukban velünk meg a gyerekkel fognak élni 45nm-en.:) ilyet nem ígérek nekik inkább.


Mi szoktunk évente menni igen (de szobát nem festünk), de idén mi se, ők se, mert mind kiköltekeztünk. Szerintem jövőre már összejön, most csak sajnálom őket, hogy így megcsappant a büdzsé, szerintem nem gondolták át, mennyit adnak nekem oda.

2016. júl. 15. 21:58
 12/18 anonim ***** válasza:
96%

én is mindenképpen a visszatörlesztésen gondolkoznék.

ha amikor vették,ők ajánlották fel és azt mondták nem baj, mert jól állnak anyagilag, de most mégis a szemedre hányják,hogy nincs pénzük x dologra miattad, akkor ez nagyon csúnya dolog. és hidd el,hogy ez csak a kezdet. majd jön a beleszólás, hogy mit tegyetek a házzal, hiszen úgy érzik,hogy az egyben az övéké is , mert a felét ők fizették..

vannak ilyen szülők. tényleg szuper,hogy segítettek. de ha nem képesek önzetlenül segíteni,akkor nekem nem is kéne ilyen segítség.

én mindenképpen beszélnék velük, hogy inkább visszatörlesztem nekik az árát, mert nem akarod éveken keresztül ezt hallgatni,hogy ők vették ..

2016. júl. 16. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
49%

Visszaadnátok a fenét, nem kell itt a sértett bálkirálynőt játszani. Ha lenne miből visszaadni, nem kellett volna elfogadni a pénzt (ez nem a kérdezőnek szól, csak a sok önjelölt Rockefellernek).

Miért akkora gond egy beszólás? Le kell szarni. Már a neveteken a ház, nem tehetnek semmit.

2016. júl. 16. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
91%

Nem teljesen ugyanez, de hasonló. Apukám lakásába költöztünk be a férjemmel. Úgy fél évig hallgattuk hogy ha kiadná akkor az mennyi bevétel lenne, hogy egy bérlőtől kapna kulcsot, hogy ő ilyen bútort nem venne.... mi elköltöztünk. Igen, szívtunk anyagilag és ami a legfájóbb, hogy a gyerekvállalást is el kellett halasztanunk, de ez van. Már a 2. gyerekkel voltam terhes, amikor apukám őszintén bocsánatot kért és felajánlotta, hogy költözzünk vissza. Hosszas gondolkodás után elfogadtuk, nem bántuk meg. Már 3 múlt a kicsi is.

A köztes időben egyébként nem adta ki, mert idegent nem akart oda engedni.

2016. júl. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
12: ha havonta törlesztenék egy százast, akkor is csak 8 év alatt tudnám visszaadni a pénzüket, szóval mindenképp évekig hallgatnám ezt. Bár közben egyre többet keresnék, mert ugye szupermodell méretre fogynék a kiadásaink miatti nem evéstől!:)
2016. júl. 16. 08:56
 16/18 anonim ***** válasza:
38%

Hol vetettek lakast ami 45 nm es ennyire draga????


Befizetnem oket egy útra, vagy ki festenek naluk, de elmondanám, hogy ez csak iden mert te ugy gondoltad szivesen tettek, ha nem akkor eladjuk a lakast es visdzafizetjuk...

2016. júl. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Hol vettünk: nagykörúton belül.


Nagyon köszönöm a tanácsaitokat! Beszélni fogunk velük. Ma említettünk egy közös Balatonozást, hogy nyaraljanak is, nem luxushelyen persze, de nem mondhatják, hogy nincs nyaralás.:)

2016. júl. 16. 21:39
 18/18 anonim válasza:
Én szüleim is ilyenek. Bár még nem tartok a lakásvásárlásnál, de telefont vettem legutóbb, és mondtam, hogy fizetem az egészet, de rábeszéltek, hogy a felét ők akarják...azóta ha valami konfliktus van, állandóan felemlegetik, hogy bezzeg ők hányszor segítettek ebben meg abban. Ez érzelmi zsarolás semmi más, egész életemben így nyomták. Sokat nem tehetsz velük, max minimalizálod velük a kapcsolatot, és bármennyire is próbálnak téged beállítani rossznak, kitartó maradsz. Kegyetlennek tűnhet, de én sem fogom tűrni, hogy megkeserítsék az életemet. Aki meg azzal érvel, hogy kötelessége segítenie a gyereknek a szüleit, ez egyrészt igaz, másfelől viszont a gazdasági helyzet a többségnek nem engedi ezt meg.
2017. febr. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!