Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vajon mit vár el? Pszichológus...

Vajon mit vár el? Pszichológus kellene neki?

Figyelt kérdés

Édesanyám 2 éve már munkanélküli, de úgy tűnik ő ebben az életben már nem akar dolgozni... Elváltak a szüleim, egyetemi tanulmányaimat apámnak köszönhetem, annak hogy támogat, és nagymamámnak mert a nyugdíjából tudunk venni napi szükségleti dolgokat. De már szerintem nincs sok hátra drága nagymamámnak, és miután meglett a diploma és találtam munkát, én se akarok sokáig itthon maradni dobbantok...

Csak azt nem tudom mihez kezd a 22 ezerből...

De egyik fülén be másikon ki, építeni akarom a jövőm így is csúszásba vagyok.

Én is gyereket akarok, családot. Örülök hogy felnevelt, de nehogy már őt ruháztassam etessem támogassam, elég azt az ember saját gyerekének...

Amúgy is ha rajta múlott volna minimálbéren tengődő gyári munkás lennék, így talán van némi kilátásom jobb élet reményére.

Nem igazán szeretnék neki segíteni a jövőben. Annak idején őt a nagymamám támogatta, még ő vitt nekik ételt meg apróságokat amikor megszülettem, szerintem ez a helyénvaló...

Nem hogy még én támogassam őt a jövőben mert 47 éves kora óta megunta a munkát...


2016. máj. 19. 10:55
 1/9 anonim ***** válasza:
20%
Kedves kérdező, még csak törvénytervezet a kötelező szülőtartás.
2016. máj. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

# Erkölcsi kérdés is, akinek helyén van a szíve, az nem hagyja hogy kikapcsolják az anyjánál az áramot, vagy elárverezzék a házát mert éveken át nem fizet villanyt, hova menne, hát persze hogy utána hozzám ami lehet épp egy albérlet ki tudja...

Azon kívül azt se akarnám, hogy éhen haljon...

Törvényileg lehet soha nem kötelező, de nem akarom hogy tönkretegye az életemet...


Nem lesz egy így jó hosszú távon, ilyen istentelet sok idő után, hamarosan kilépek a tényleges nagybetűs életbe, és még anyámat is cipeljem a nyakamon egy életen át, és még saját családot is szeretnék...

2016. máj. 19. 11:05
 3/9 anonim ***** válasza:
13%
Szard le, ne küldd ezológushoz, így járt.
2016. máj. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
17%
Nyugi így is max egy minimálbéren tengődő gyári munkás leszel.
2016. máj. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
10%
ő is eltartott teged x evig akkor miert fajna annyira neked ha tamogatnad valamennyivel?? majd ha magara marad akkor eszbe kap hogy dolgoznia kene, de akkor is halatlan lenne toled ha szarnal a fejere.. te orulnel neki ha a felnott gyerekeid nem lennenek hajlandoak segiteni neked azok utan hogy felnevelted, eltartottad oket?
2016. máj. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%
4: Kommunista, miért magadból indulsz ki? Diplomája van, és talált munkát. És ha van esze kimegy külföldre. És keres 4000-9000 fontot havonta.
2016. máj. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2%
# 6/ Ez nem kommunizmus,hanem realizmus.Ha kimegy külföldre az is azért lesz,mert igazam van te nagyon okos :D
2016. máj. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%

Mondd el anyukádnak, hogy elmész és kezdjen el munkát keresni. Talán észbe kap és lesz munkája, mire te elköltözöl.

Kénytelen lesz dolgozni, ha rájön, hogy nincs már aki támogassa.

2016. máj. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"ő is eltartott teged x evig akkor miert fajna annyira neked ha tamogatnad valamennyivel?? majd ha magara marad akkor eszbe kap hogy dolgoznia kene, de akkor is halatlan lenne toled ha szarnal a fejere.. te orulnel neki ha a felnott gyerekeid nem lennenek hajlandoak segiteni neked azok utan hogy felnevelted, eltartottad oket?"


Azért ne keverjük már a szezont a fazonnal...más dolog támogatni a szülőt és más dolog eltartani...

2016. máj. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!