Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az osztályban szinte mindenkin...

Az osztályban szinte mindenkinek nike, adidas vagy valami divatos cipője van. Hogy mondjam meg anyuéknak, hogy én is olyat szeretnék?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 23. 21:49
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
47%

Szia! Öszinten mondd el ezt es az erzeseidet nekik.

Hogy mivel az osztalyban szinte mindenkinek ez van (meggyözöbb, ha szam szerint meghatarozva, hogy hanynak!), attol hogyan erzed magad, hogy neked nincs, es hogy szeretnel ilyesmit. Es lam, lam... a valaszokbol mindjart keszülhetsz is: javasolhatod az ebayt, vaterat, szabadkai piacot...stb, mint olcsobb alternativat, hiszen a kerdesben feltett celra ez az arfekvesü is tökeletes!

Az is fontos, hogy megvarod, amit valaszolnak, merlegeled, amit mondanak, hogy mikor lesz ra anyagi keret...stb.

A Nike-t en nem javasolnam, eletemben egyet vettem egy sportboltban, szeles labfejre egyaltalan nem jo, ilyen kenyelmetlen cipöm meg sosem volt.

2016. ápr. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 pörölycápa ***** válasza:
59%

Vegyél Puma-t. Az jó minőség, de mégsem állsz be vele a sorba :D

Egyébként ez nem olyan extra kérés a szülőktől, hogy szeretnél egy jó cipőt, pláne ha azt a te zsebpénzedből veszed és gyűjtesz rá, ilyesmin nem hiszem hogy kiakadnak. Csak ne azt mond, hogy azért kell, mert mindenkinek az van, hanem mert jobb minőségű, kényelmesebb, nem izzad bele a lábad annyira, nem ázik be, stb.

2016. ápr. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
69%
#19: Behalok 😂😂😂 Hát igen, szánalmasak, úgy néznek ki, mint akit futószalagon gyártottak, nem lehet őket megkülönbözetni egymástól, és ők papolnak "egyéniségről.".
2016. ápr. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
72%

A sokáig bírja is relatív. Ha valaki egy pár cipőt nyúz hóban, fagyban, esőben, tűző napon annak a lábáról rövid időn belül lefog szakadni a cipő, vagy ezerévesnek fog kinézni minimális hordás után, legyen az "kínai" vagy márkás sport. (attól tekintsünk el, hogy ma már minden kínában készül)


"Anya szeretnék egy olyan cipőt"

esetleg, "Ha most nem tudjuk megvenni, mi lenne ha kapnék zsebpénzt és össze spórolnám"


A márka nem minden, vannak amik jobban bírják, vannak amik nem.


Öcsém 15 éves, évek óta Lonsdale cipőket hord, a bőr modellek 8-10 ezer forint közt vannak. Jól néznek ki, és őt is elviselik pedig nem ő a "mindenre vigyázok" fiúk mintapéldánya.

Nike futócipő meg 12-nél kezdődik. Utcán meg nem sok kiskamasz rohangál abban.

2016. ápr. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
83%

Atol függ,ha van rá pénzetek ,akkor csak kérd szépen meg ,ha meg nincs pénzetek akkor meg gyűjsd őssze rá a zsebpénzt ,ha kapsz rendszeresen,vagy kérd azt szülinapodra .ezek választások vanak .

De te most divat cipőt akkarsz vagy kényelmes tartos cipőt ,kényelmes tartos cipők decatlonban vanak .

2016. ápr. 24. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
78%

Jaj, de könnyen írja mindenki, hogy ne akarjon hasonló lenni a többihez, legyen inkább egyéniség...

Igenis vannak az emberi életnek szakaszai, és leginkább ilyen a kamaszkor, amikor az ember baromira nem akar kitűnni a tömegből. Pláne nem ilyennel, hogy valamiből kevesebb, rosszabb, másabb van neki, mint a többségnek.

Én még emlékszem, mennyire akartam egy hülye adidas cipőt, fehér volt, lila és srága csíkkal, két kosarasnak is olyan volt akkor a helyi bajnokcsapatban, meg ilyent hordott több osztálytársam. Nagyon készültem május 1-én valami programra a szüleimmel, aztán apukám azt mondta, nem mehetünk, mert el kell menni kicsit maszekolni, hogy lehessen cipőm... Az egyik legnehezebb dolog szülőként az ilyen helyzeteket kezelni, bármit megtennél, hogy megadd neki, ugyanakkor meg kell tanulnia a gyereknek, hogy a vágyai teljesítése néha választási helyzet elé állítja.

2016. ápr. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim válasza:
51%

bizonyara sokan atestek ezen a folyamaton, amelyen keresztul megy most a kerdezo is.


remelem, hogy megtalalod kerdezo a sajat stilusodat, ne kenyszerbol oltozz valahogyan.

2016. ápr. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim válasza:
52%

"A Nike-nál az a helyzet, hogy a márkát fizeted meg. 100x divatosabb cipők is vannak fele annyiért,mint a Nike. Értelmes ember nem vesz meg cipőt csak a márka miatt."


Aha, persze... Ez sem minőség, csak a legjobb. Egyik sport gyártónak nincs még egy olyan márkája, mint a Nike-nak (több is van neki)



Ebbe belebújsz, és olyan, mintha vízen járnál, majd két év után árában eladod... Vagy drágábban...

Még ha nem is adod el, ez 7 évig a lábadon lesz.


A kérdező nyilván nem ezt a kategóriát keresi, csak a miheztartás végett írtam le.

Maradjunk annyiban, hogy Nike fizet kutatóknak, fejlesztőknek, sportolóknak, reklámcégeknek, és 30 ezerért (középkategória) tud olyan cipőket kiadni, ami már elég komoly minőséget képvisel, mint a belépőszintű Jordanek például.

Amíg például egy Tiszát, ami lehet, hogy szintén nem esik le a lábadról 2 év után, szintén 30 ezerért adnak, mert "hungarikum"... Hagyjuk már!


Kérdezőnek pedig javaslom, nézzen be egy sport directbe, vagy hervisbe, elég jó áron szoktak lenni belépő szintű utcai cipők. (10-15 ezer)

Gondolom, nem 50-ért akarsz Air Max-et venni.

2016. máj. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim válasza:

Lemaradt a link...


[link]


Előző voltam.

2016. máj. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Nem mindenképpen nikét szeretnék.. egy olcsóbb, divatos és kényelmes nem kínai cipőt.
2016. máj. 8. 21:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!