Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek hogy a szüleim...

Mit tegyek hogy a szüleim "elengedjenek"?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok.Még itthon élek a szüleimmel,tavasszal fogom befejezni az egyetemet és utána dolgozni fogok.

5 éve vagyunk együtt a párommal,ő is otthon lakik még,de ő már dolgozik.Nyáron oda fogok költözni hozzájuk.

(Igen,tudom hogy a legtöbb embernek mi a véleménye erről,hogy miért ne költözzünk az anyósjelölthöz stb.de a kérdés most nem erről szól,úgyhogy megkérek mindenkit ezt most ne firtassuk. :) )


A problémám az,hogy Apukám és a Bátyám nagyon nehezen akarnak elengedni.Ha elmegyek itthonról 2-3 napra,akkor is mindig úgy várnak haza mintha 2 hónapra mentem volna el.Sokszor ez már nagyon zavaró is.Anya teljesen máshogy gondolkozik,ő tudja hogy ez az élet rendje,ő nem is szólna bele a költözésbe.

Mivel 15 km-re lakunk egymástól a párommal,biztosan azt az érvet találnák ki a költözésem ellen,hogy közel vagyunk egymáshoz,eddig is mindig tudtunk találkozni,minek odaköltözni?

Egyenlőre még nem mondtam nekik semmit,de már előre félek ettől.Nyilván nem fogok engedélyt kérni,ahogy eddig sem tettem ha mentem valahova,de így én is nehéz szívvel fogom őket itt hagyni. :(


Apukám nagyon szeret itthon lenni,nem egy kimozdulós fajta,ahogy öregszik kicsit mogorva is lett talán,és nagyon félt engem,hogy elveszít.


23/L


2016. febr. 7. 11:57
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

23 évesen pont ideje, hogy kirepülj a házból, ezen nem szabad rugózni. Ha érzik, hogy rád lehet ezzel hatni, azt ki is fogják használni.


"Mivel 15 km-re lakunk egymástól a párommal,biztosan azt az érvet találnák ki a költözésem ellen,hogy közel vagyunk egymáshoz,eddig is mindig tudtunk találkozni,minek odaköltözni? "


Erre meg nyugodtan visszavághatsz azzal, hogy látjátok, nem is megyek messzire, ezután is fogunk tudni találkozni.

2016. febr. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!