Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A kétségbe esés felső határnál...

A kétségbe esés felső határnál vagyok? Mitől legyek

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz!

Teljesen kétségbe vagyok esve! Másodéves közlekesmdésmérnök hallgató vagyok Győrben és sorra kapom be az egyeseket már most van 12 a 31ből ami után kirúgások. Nem igazán szeretem ezt tanulni nem is érdekel nulla a siker élményem, emiatt annyira el vagyok keseredve hogy lassan a gondolataim az öngyilkosság határát surolják. Félek újra felvételizni nem akarok csalódás okozni apukámnak csalódni bennem?! Esetleg meggyűlölne nem tudom! Remegve megyek be a vizsgákra és anyukámnak rendszeresen megkapom hogy én biztos nem tanulok lusta vagyok és ez nagyon fáj nekem mert úgy érzem nem érdemlem meg! Ti mit javasolnátok mit tegyek? Van aki volt már ilyen helyzetbe?

Köszönöm aki elolvasta



2015. dec. 27. 00:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%

Most milyen válaszra vársz?

Őszintén. Ha ennyire nem akarsz vagy nem szeretsz tanulni, főleg ezt a szakmát, akkor ne tanulj. Fejezd be. Szüntesd meg a tanulói jogviszonyodat, lépj ki az egyetemről, és menj el dolgozni. Majd jövőre megpróbálkozol egy olyan egyetemmel ami érdekelni is fog, és tanulod is. Ha az sem megy akkor be kell látnod, hogy az egyetem nem neked való. Felesleges megvárnod, hogy az iskola rúgjon ki.

2015. dec. 27. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
A szakterület nem neked való , hagyd ott ez a legjobb . Apád ha mérges ő dolga , te életedről nem kérhet ki semmit . Ez a te ügyed , van aki éveket halaszt és megtalál több mindent ami klassz neki . Szóval lépj tovább és nincs szükség minden esetben támogatásra .
2015. dec. 27. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

semmi értelme annak amit csinálsz. szenvedsz, nem érdekel, ebből semmi jó nem fog kisülni. a szüleid véleményével meg ne foglalkozz. ők soha nem fogják átérezni a helyzeted.

ha még te se tudod, hogy mit szeretnél, akkor inkább iratkozz ki és tanulj van szakmát ha van olyan ami érdekel vagy csak simán dolgozz 1-2 évet és ha már van valami elképzelésed, akkor felvételizz újra

2015. dec. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%

Felnőtt ember vagy, vállalj annyi felelősséget magadért, hogy eldöntöd, merre tovább. nem vagy köteles olyat tanulni, amit nem szeretsz. A szüleidnek is elmondhatod, hogy átjelentkezel valahová (csak van, ami érdekel), vagy ha más szakmába kezdesz. hosszú távon ez a megoldás a konfliktusokra is. Ne függj ennyire a véleményüktől, elvégre is a te életedről van szó.

Nem öngyilkosságon kell agyalni egy rosszul megválasztott egyetemi szak miatt, hanem a lehetséges váltáson. Azt hiszed, egyedül vagy ilyen gonddal? Mindenkivel előfordul, hogy valamiről akkor derül ki, hogy nem jó, nem szereti, mikor már benne van. Nőj fel és lépj ki, tanulj mást.

2015. dec. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
42%
Mondatokat sem tudsz helyesen megfogalmazni. Nem kérünk ilyen diplomásokat köszi. Lépj ki.
2015. dec. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
57%
Főzzél nekem valamit és takaríts ki.
2015. dec. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%
A dolognak nyilván volt előzménye, hiszen csak úgy a semmiből senki nem kerül diáknak egy felsőfokú tanintézménybe. Előbb tisztázd, hogyan és miért, mi okból és mi célból kerültél oda. Aztán tisztázd magadban, hogy mit akarsz (az abbahagyáson kívül) és mire vagy képes, mi érdekel, majd ezek után ülj le a szüleiddel beszélgetni. Az természetes, hogy a szülő irányítja a gyerekét, ha a gyerek bizonytalan, de azért a (normális) szülő tudja, hogy a gyereke nem olyan mint ő, tehát lehetnek más képességei, más érdeklődési köre és affelé kell irányítani, ami legjobban fekszik neki. Te meg mintha nem ismernéd magad, csak hagynád, hogy tereljenek valamilyen irányban. Mi az, hogy megfelelés ?? Az ember saját magának feleljen meg, ne másoknak, harmonikussá csak akkor válik az élete, ha békében van önmagával. Apád akkor lesz megelégedve veled, ha azt látja, hogy sikeres vagy, jól teljesítesz. Egyáltalán tud ő arról, hogy neked ilyen nehezen mennek ezek a dolgok ? Rákérdezett valaha, hogyan mennek a dolgok és, hogy ő segíthetne valamiben ? Kérted valamiben az ő tanácsát, segítségét ? És hol van anyád ? Egy anya az érzelmi dolgokba jobban belelát és jobban megérti azokat. Vele is beszélj. Csak nem félsz apádtól ? Olyan szörnyű és kibírhatatlan ? Ha az, akkor meg kell neki mondani, hátha csak így veszi észre magát.
2015. dec. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Apukának pedálozol, emberke? Minek is?

Ha kirúgnak, akkor kirúgnak, nem való vagy oda. Te sem szereted, nem is bírod, minek erőlködsz? Ugyan miért lennél öngyilkos? Azt hiszed, hogy attól apád többre becsülne?


Hagyd szépen ott a sulit, és add be a felvételidet most rögtön februárban egy másik suliba. Apáddal beszélj, és ennyi. Ja: és nem ártana egy pszichológus sem, mert apád elég kockjafejűnek tűnik, az ilyen emberek nagyon rosszul bírják, ha áthúzzák az akaratukat és önállósodni akar a "birtoktárgyuk" (értsd: te).

2015. dec. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Amennyiben van műszaki érzéked, akkor inkább hagyd ott, ami nem érdekel, meg nem is megy, és tanulj szerszámkészítőnek. Ott, ha úgy akarod, még lehet közöd az autókhoz.

A szüleiddel is könnyebb közölni a helyzetet, ha már egyértelmű merre mész tovább az utadon.

Ami nem neked való, azt csacsi dolog erőltetni.

Pár év után, gyakorlott szerszámkészítőként pedig fizetésben és elhelyezkedési lehetőségekben előzgetheted

az átlagos mérnököket.

Persze, ha más jobban érdekel, akkor arra menj.

Sok sikert kívánok.

2015. dec. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
51%

egyébként nekem is az jött le egyből, hogy egyetemista létére nem tud mondatokat megfogalmazni, olyan mintha a google fordítóval lenne írva...

ezek után mondjuk nem is csodálkozok, ha kapod az egyeseket.

felesleges erőltetni azt ami nem megy.

2015. dec. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!