Kerulhetek igy nevelointezetbe?
-Hazudtam edesanyamnak es edesapamnak
-Megmondtam edesanyamnak a serelmeim vele kapcsolatban.
-Edesanyam baratjait(elettarsait) sose fogadtam el es nem hallgattam rajuk.
Apukam ezekkel az indokokkal be tud rakni a nevelointezetbe?
Nem. Amúgy sem úgy megy, hogy a szülő büntetésből oda beadja a gyerekét, mert ő úgy gondolja, de amit te csináltál, az nem is indokolja ezt. Ezt a szüleidnek meg kell tudni oldani, tényleg kiröhögnék őket, ha ilyen miatt felvetnék, hogy te oda bemenj. Tudod, kik kerülnek "nevelőintézetbe" (hát, inkább javítóintézetnek mondanám, ez a kifejezés a használatos)? Akikkel tényleg nem lehet bírni. Akik folyamatosan elszökdösnek otthonról, akik lopnak a szüleiktől folyamatosan, akik olyan agresszívek, hogy a szülők a saját testi épségüket érzik miattuk veszélyben, stb.
Azért, mert hazudtál, vagy mert odavágtad anyukádnak, hogy mi a bajod vele, vagy mert nem hallgattál anyukád élettársára (egyikre sem), amiatt nem mész javítóba. Egyik sem szép dolog (bár én nem mondom azt, hogy esetleg ne lehetne meg rá az okod), de nem olyasmi, amit ne lehetne házon belül kezelni.
Apád IQ-ja sem haladhatja meg az ötvenet, ha ilyen baromságokat mond. Akkor kerül valaki nevelőintézetbe, ha valamilyen BŰNCSELEKMÉNYT követ el - testi sértés, nagyobb értékű lopás, káb. szerrel való kereskedés, stb. -, és nem úgy működnek a dolgok, hogy "ejj ez a kölyök olyan kis tiszteletlen lurkó", és máris viszik az intézetbe. Az államnak kisebb gondja is nagyobb annál, minthogy teljesen normális fiatalkorúakat zárjon nevelőintézetbe - hisz azokat a gyerekeket az állam pénzéből kell eltartani, ami rohadt szemét dolog a drága szülők részéről, ha ezt ők is megtehetnék.
Bár én a helyedben bárhol szívesebben lennék, mint ezen -vastag idézőjelekben - "szülők" mellett. ://
W Hédi, basszus, ne sértődősködj, egyszerűen csak arról van szó, hogy kevered a fogalmakat.
NEVELŐintézet: ilyen már nem is igazán van, de mondjuk úgy, hogy ez egy szimpla bentlakásos iskola, NEM problémás gyerekek számára, hanem olyanoknak, akiknek a NEVELÉSÉT a szülők inkább szakemberre bízzák. Csak hogy értsd, ez inkább a 19. századig volt divat, illetve a 20. század elején, elsősorban a lányoknál, mert a tananyag még csak meg sem közelítette a fiúiskolák szintjét, és inkább a jó modort, a társasági viselkedést "oktatták", na meg némi általános műveltséget.
JAVÍTÓintézet: ilyen ma is van, bár nem sok, van pl. Budapesten, Aszódon, meg még pár helyen, most több nem jut eszembe. Ide INDOKOLT esetben beadhatja a szülő a gyerekét, mondván, hogy nem bír vele, például mert kezelhetetlen, elszökdös otthonról, fűvel-fával szexel, agresszív, stb. De bármikor dönthet úgy a szülő, hogy hazaviszi a gyerekét. Különben volt itt egy kérdés, még évekkel ezelőtt, de utána nagyon sokáig írt a kérdező, neki a lánya javítóba került, elég részletesen leírta, hogy miért adta be (hát elég durva dolgokat csinált a kislány, nem hibáztatom az anyját, tényleg mindent megpróbált), és szerencsére sikertörténet volt, mert tényleg megváltozott a bent töltött idő során a lánya, sőt, igazat adott az anyjának utólag, és belátta, hogy kellett neki, hogy valami következménye legyen a tetteinek. Ha megtalálom a kérdést, belinkelem.
És végül van még a FIATALKORÚAK BÜNTETÉS-VÉGREHAJTÁSI intézete: Értem én, hogy kevered, hiszen mindháromnak ott van a nevében az, hogy intézet, de biza nem ugyanazt jelentik. Ebbe a legutolsóba kerül az, aki még nem nagykorú, de bűncselekményt követ el. Lopás, garázdaság, kábítószerrel való visszaélés, stb. A bíróság állapítja meg, hogy mennyi időt kell itt eltöltenie, és ha letöltötte a büntetését, akkor jöhet ki. Sőt, olyan is van, hogy valaki bekerül 17 évesen, de mondjuk három évet kapott, úgyhogy amikor betölti a 18-at, akkor átkerül a sima, felnőtt böribe. Na ide nem a szülő adja be a gyerekét, hanem a bíróság "jutalmazza" vele a bűnt elkövetőt, és kijönni sem lehet a szülő kérésére.
De mint fentebb írtam, a javítóba sem lehet csak úgy ukk-mukk-fukk berakni a gyereket, indokolt esetben mehet oda.
És van a negyedik, ami viszont a gyerek viselkedésétől független, ez az, amikor állami gondozásba kerül, mert a szülők nem gondoskodnak róla tovább, de az egy egészen más helyzet. Alapvetően a szülő köteles a gyerekéről gondoskodni. Akkor kerül valaki állami gondozásba, ha a szülő erre mégsem képes. Ha egyébként anyagilag az lenne, akkor, ha a gyerek kikerül nevelőszülőhöz (mostanában ezt szokták preferálni), a szülőnek még "tartásdíjat" is fizetnie kell. Hiszen nem anyagi okokból nem ő neveli a gyereket, hanem mert nincs kedve hozzá. De ez meg aztán tényleg nem is kapcsolódik a kérdező esetéhez, csak láttam, hogy ez is érintőlegesen említésre került.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!