Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen szülő az, aki a 6-7-8...

Milyen szülő az, aki a 6-7-8 éves gyerekét engedi felnőtt felügyelet mellett mászkálni?

Figyelt kérdés
Mert az egyértelmű, hogy ha a gyereket elüti egy autó, és nem is volt vele felnőtt, akkor a szülő lesz felelősségre vonva. Vagy akármi történik vele, értelem szerűen a szülőt veszik elő, hiszen neki kellett volna a felügyeletet megoldania. Mégis úgy látom, hogy itt sokan arra verik magukat, hogy az ő gyerekük mennyire önálló, hogy már elsősként, azaz 6-7 évesen egyedül közlekedik A-ból B-be.
2015. nov. 30. 15:00
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
96%

A kérdés attól még érdekes.

Én is egyedül (barátnővel) jártam suliba 6 évesen. Forgalmas út mellett mentünk, de alapesetben egy 6 éves már képes nem kiugrálni az autók elé, hanem teljesen helyesen közlekedni, de ha valami baj történik, akkor szerintem is a szülő felel érte. Szóval nem tudom mi a helyes válasz, meg azért ha belegondolsz, akkor egészen addig kell kísérgetni, amíg nagykorú nem lesz? Kicsit durva lenne.

2015. nov. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Engem anno fél évig kísértek iskolába. Az oka csak annyi volt, hogy iszonyatosan picike gyerek voltam és alig bírtam kinyitni a hatalmas iskolaajtót.


Semmi baja nem lesz a gyereknek ha némi önállóságot tanul és egy rövidebb távot egyedül is megtud tenni.

Ha a gyerek normálisan közlekedik, nem ugrál az úton, nem színvak és betartja azt az egyszerű szabályt, hogy zöld lámpánál a zebrán kel át, akkor nem fogja elütni az autó.

2015. nov. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
92%
Engem is kb. egy hétig kísért suliba nagyszülő. Nem hiszem, hogy a szülők többsége meg tudja oldani a kísérgetést reggel-délután munka mellett. Közlekedni meg tanítani kell már a kisebb gyereket is. 'Akármi' bármikor történet bárkivel, kamasszal, felnőttel is. Ennyi erővel 18 éves korig köteles lenne a szülő testőrt fogadni a gyerek mellé.
2015. nov. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Egyebkent igen, te felelsz erte akarmi tortenik 18 eves koraig.

Ez a nehez a szulosegben, hogy teljes felelosseged van egy masik ember felett, meg kell tanulnod ugy felelosseget vallalni valakiert, hogy nem kontrollalhatod/iranyithatod 100%-ban, sot egyre kevesbe.

Felelos gyermekneveles, es senki nem mondta hogy konnyu.


De valahol olyan ez is mint a jo fonok: az nem jo fonok aki egesz nap a beosztott hata mogott all es mondja hogy mit csinaljon. Az a jo fonok, aki betanitja, idonkent ellenorzi, de eleri hogy onalloan dolgozzon a beosztott.

2015. nov. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Anno az apám mesélte, hogy amikor ált. isk. elsősök voltunk hónapokig utánunk ment és leskelődött a fák mögül, amikor a barátnőmmel elkezdtünk suliba járni :)
2015. nov. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
76%
4-5 éves koromtól egyedül jártam boltba, 6 éves koromtól mindenhova egyedül mentem. Iskolába, barátokhoz, edzésre. Kisvárosban éltünk. Senkinek semmi baja nem lett, a testvéreim ugyanígy nőttek fel. 23/N
2015. nov. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Átlagos szülőnek mondanám.....


Amúgy ha a gyerekemet elütné egy autó, kb az utolsó gondolatom lenne hogy ennek mi a jogi háttere.

2015. nov. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
73%

Régen a 6-7 éves gyerekek már dolgoztak. Újságot árultak, hordták az ételt a bányába az apjuknak, meg hajtották a teheneket a legelőn.


Na meg nem mindegy ki milyen körnéken lakik, felénk régen is biztonságos, falusias környezet volt, sok ismerős arccal, és minden 15 perc sétán belül volt.

2015. nov. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hol van az az A és B.

Ismerős helyen, nem túl messze, miért ne mehetne egyedül?

Mi már az oviból is egyedül mentünk haza, igaz pár perc volt gyalog.

Oskola kicsit messzebb, de oda is egyedül mentünk 6 éves korunk óta.


Most nyilván, többszöri átszállásos (metró, villamos), alig ismert helyre nyilván senki nem enged el egyedül egy 6 évest, amíg nem tud olvasni sem.

2015. nov. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
29%
Lehet, én aggódom túl, de alsós gyereket még nem engednék egyedül mászkálni, max. játszótérre vagy egy sarokra tőlünk. Az lehet, hogy 20 évvel ezelőtt, amikor én 6éves voltam, még simán mehettem volna egyedül, de azóta elég sokat változott a világ. Egy saroknyira nyilván elengedném, ennyi ünállóságot kell tanulnia, de basszus, ma már fényes nappal rabolnak ki embereket, egyik ismerősöm egy jó benga kosaras gyerek volt 15 évesen is, mégis megverték, és elvették a pénzét, mobilját... majd pont a védtelen 7évest nem fogják (az egy dolog, hogy én nem fogok iPhone-t stb. adni neki ennyi idősen, de más szülő igen, a tolvaj/rabló még meg fog támadni mindenkit, aki védtelen és a közelébe kerül).
2015. nov. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!