Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleimmel van a baj vagy...

A szüleimmel van a baj vagy velem?

Figyelt kérdés

19 éves fiú vagyok, de már azt érzem ,hogy amint lehet elhagyom az othonomat.. Szüleimmel nagyon nem jovok ki jól, úgyérzem nem támogatnak abban akivé akarok vállni és amiben jóvagyok azt sem nagyon akarják respektállni.. Csak rámondják ,hogy okés jólvan kisfiam.. De szószerint úgy mondják mint akik leszarják..


Nekem szar érzés ,hogy már lassan csak azért fuggok tőlük mert még a tanulmányaimat végzem és nincs saját állásom és pénzem amiből önállóéletet szeretnék éllni..Ebben az is zavaró ,hogy elegendő pénzünk van ahhoz ,hogy az átlagosnál jobban élljünk ,de ők sosem akarják ,hogy egy kicsit másabb legyek mint a tobbi átlagos gyerek.. Pedig én nem más akarok lenni hanem én úgy érezném jól magam.. Sokszor meg is tudnám magamnak venni ami egy kicsit drágább dolog, de már akkor is úgyvannak vele ,hogy minek.. És ez engem zavar !


Nagyon ellentétben vagyunk..


Azért tanulok ,hogy elvégezzem az egyetemet és én magamban látom ,hogy képesvagyok rá és van remény a képességeim melett, még ha nem is elsőre gondmentesen, de van ! És nekem csak ez számít ,hogy bármi áron..


Ők pedig az összes álmaimon csak vonogatták a fejüket, és csak húzták szájukat.. Egy csepp támogatást sem kaptam vagy bíztatást.. Ez mind mind ahhoz vezetett ,hogy egyedül kell járnom az utamon nincs mese, nem tudok rájuk számítani már..


Őszintén sajnállom ,hogy így alakult, hogy tobbé kevésbé tudtak nekem lelkileg segíteni.. De azonban nem szeretném, hogy roszabb legyen..


Mit kéne tennem ,hogy esetleg jobb legyen ?


2015. szept. 15. 13:44
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindenkitől !


Elsősorban nekik kotelességük eltartani engem amíg nem vagyok őnálló, úgy ahogy én segítek nekik mindenben amiben csak tudok.. Amíg nincs keresetem addig csak is így tudok segíteni az életükben és úgy ,hogy viszonyzom érzelmileg amit kaptam tőlük..


Azért nem írtam az álmaimról bővebben mert nem azon van a lényeg, hogy mit szeretnék csinállni hanem azon, hogy ők ellenzik..


Igen tudom jól ,hogy helyes írási hibáim bőven vannak, mivel az anya nyelvem nem magyar, de tisztelem és becsülek titeket, mert értelmileg és szellemileg sokkal fejletebbek vagytok mint más országban.( például szlovákiában ) Ezért is ragaszkodtam ,hogy kérdésemet itt osztom meg , még 1x koszönöm mindenkinek a válaszát és az őszinte vélleményét, sokat segítettetek, Minden jót kívánok nektek !

2015. szept. 15. 16:33
 12/15 anonim ***** válasza:
53%

"Elsősorban nekik kotelességük eltartani engem"


Igen. 18 eves korodig. Es ez sem azt jelenti hogy minden otletedet korlatlanul finanszirozni kellenne...

2015. szept. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Jó, de tök átlagos, hogy szülők ilyenek.


Te veszel túlságosan magadra mindent, ennyi idősen nem kellene.

2015. szept. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
De mit elleneznek? Gondolom, nem a tanulást. Hiszen most abban támogatnak, nem?
2015. szept. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Tévedés a szülőnek nem a gyerek 18 éves koráig kötelessége eltartani a gyerekt! A családjog erről úgy rendelkezik hogy maximum 25 éves korig LEHET kötelezettsége egy szülőnek! Pl. jelen esetben ha a gyerek megszakítás nélkül nappali tagozaton tanul felsőoktatásban és a szülők anyagi létfentartását nem veszélyzezteti a nagykorú eltartása akkor még a bíróság is megítél tartásdíjat erre az esetre. Szóval nagy tévedés hogy eljött a 18. születésnap vagy magvan az érettségi és utána semmi kötelezettség. Hangsúlyozom, hogy a kötelezettség természetesen nem áll fenn ha a szülőnek olyan kevés a jövedelmi, hogy létfentartást veszélyeztet a nagykorú egyetemista eltartása. Tudom jelen esetben nem erről van szó. Az hogy tanulhat a kérdező jó, az hogymelyik szülő mennyit ad a gyerekének egyetem alatt már más kérdés. Jelen esetben azt hiszem a kérdező szülei eleget tesznek a szülői kötelezettségüknek. De az ember emócionális lény, amellett hogy tanulhat nappalin van hol laknia és mit ennie, még vannak igényei. Ezt már nem kötelező a szülőnek finanszírozni, és ez már negyon egyéni megítélés kérdése, hogy kinek mi az elég, vagy az "átlagnál több". Sokkal inkább lelki támogatás,és nyulgalmas családi háttér biztosítása is szükséges amikor valaki egyetemet végez. Halmozottan nehéz tanulásra koncentrálni amikor az embernek azt sugallja a környezete hogy mink csinálod, úgyan már...stb...Anyagilag nem is várható el egy szülőtől hogy mindent megvegyen egyetemista gyerekének amit a gyerek szeretne, de az érzelni támogatás egy családban a legfontosabb...
2015. szept. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!