Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehet a szülő, ha 18...

Mit tehet a szülő, ha 18 évesen elköltözök? 17/L

Figyelt kérdés

Már 10 éves korom óta elszeretnék költözni itthonról ,18 évesen családi okok miatt.Anyámék fenyegetőznek,hogy haza hoznak(bár ennek utána jártam és nem tehetik meg elvileg),de legutóbb azzal zsaroltak,hogy ha elköltözöm a páromhoz és családjához,feljelentenek engem is és őket is.Meg tehetik ezt,azért mert elköltöztem? Vagy ha meg is teszik,mivel jár ez? A barátom szülei engedik és támogatnak,mert tudják ,miért akarok ennyire elköltözni. (240 km-re lakunk egymástól )

Válaszukat előre is köszönöm! :)



2015. aug. 30. 14:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Semmit nem tehetnek a szüleid ilyenkor. Ha viszont megromlana a kapcsolat a barátoddal meg az ő szüleivel is, akkor a tieid nem kötelesek visszaengedni a házukba.
2015. aug. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
SEMMIT!!!
2015. aug. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
"Mit tehet a szülő, ha 18 évesen elköltözök? " - hisztizhet, toporzékolhat, fenyegetőzhet, zsarolgathat - valójában mást nemigen... SZERENCSÉRE.
2015. aug. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

Ahelyett hogy fenyegetozik,hogy feljelent majd,inkabb probalna rendbe hozni a viszonyt..ketlem hogy ok nelkul menekulne valaki el otthonrol ahogy lehet.

Egyebkent semmit nem tehet!!!rendor haza nem visz,feljelentesnek sem lesz alapja

2015. aug. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%

Amint betoltod a 18-at es elkoltozol semmit. De azt ne felejtsd el, hogy ha haraggal jossz el toluk, akkor kesobb, amikor a segitsegukre lenne szukseged, nem leszel egyszeru helyzetben.

Lehet a baratodba most nagyon szerelmes vagy es nagyon mehetneked van, es hirtelen koltoznel, de fontold meg alaposan nem jobb-e fokozatosan levalni, ha ugy jobban elfogadjak vagy megbeszelni veluk es amig nem mondanak ra ament addig varni. Kerdes az is, miert nem szeretik a parod vagy miert nem akarnak elengedni? Feltenek, vagy nem tartjak jo partinak a sracot, van e szakmad, lesz e munkahelyed vagy tovabbtanulsz es kapsz majd osztondijat, mibol elsz majd, mivel tudsz beszallni a baratodnak es a szuleinek a rezsibe stb. Stb. Ezeken gondolkozz sokat. Es esszel donts ne szivvel.

Otthon tudnal sporolni. Ha masokhoz koltozol es ott szivessegbol laksz, azzal kesobb visszaelhetnek, ha szetmentek elmondanak majd minden kis szipirtyonak (de ne legyen igy...csak pelda, hogy ilyen is van).

De ha nagyon menni akarsz, akkor ugyis fogsz. Csak ne valj el haraggal!!!

2015. aug. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%
Használd az agyad. Ugyan milyen címen jelentenének fel? :D
2015. aug. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%
Nem jelenthetnek fel, semmit nem tehetnek ellened, viszont kötelezettségük sincs veled szemben.
2015. aug. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
45%
nem tehetnek semmit, viszont miből tartanád el magad? Mert gondolom azt nem várod el hogy a barátod szülei befogadjanak, iskoláztassanak és etessenek.
2015. aug. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

1. válaszoló,fel vagyok készülve arra ,hogy össze veszünk,és külön utakon járunk,ezért ettől sem félek,de haza akkor sem jönnék! Suli mellett dolgozok,és képes vagyok inkább nem enni csak,hogy tudjam fizetni a az albérletet avagy szobát.

5. válaszoló,én nem haraggal szeretnék elmenni tőlük,de ők másképp nem engednek,a barátommal semmi bajuk,hiszen semmit nem tett ellenük,én vagyok a "fekete bárány" a családban.Iskolába járok,de mellette dolgozok. Anyós jelöltéknek pedig minden hónapba leraknék legalább 20-30 ezret ,hogy beleadjak a rezsibe,és hogy ne ingyen éljek náluk(még akkor is,ha ez lenne minden fizetésem). Nem tolerálják hogy pénzt akarok nekik adni,de nekem csak így lesz tiszta a lelkiismeretem , hogy ott lakhatok.

Ha pedig szétmennénk,mert benne van a pakliba,inkább lakok híd alatt,mint hogy haza költözzek,vagy nekik sírjak ,hogy engedjenek haza.

2015. aug. 30. 14:45
 10/11 A kérdező kommentje:
természetesen nem várom el,hogy etessenek,iskoláztassanak stb. ezért dolgozok iskola mellett,hogy nekik le tudjak tenni valamennyit az asztalukra ,,mert mint mindenki,meg szenved a kenyérre valóért! S nem lenne pofám,ingyen élni náluk.
2015. aug. 30. 14:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!