Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el anyuméknak,...

Hogy mondjam el anyuméknak, hogy el szeretnék költözni? (többi lent)

Figyelt kérdés

Szóval volt már,hogy elköltöztem,de nagyon szarul sült el az egész. Röviden legjobb barátnőm haverjához költöztünk ketten,hogy abban a városban több eséllyel indulunk,mint a mi kis városunkban,ahol nincs sok munkalehetőség. Viszont mikor oda költöztünk akkor derült ki,hogy egy kert városi részen lakik és jó messze a belvárostól. Így hiába néztem munkát nem lett semmi,pedig sok önéletrajzot szét küldtem. Nos nem is ez a lényeg 1,5 hétig laktam ott. Igazából olyan gyorsan történt,hogy mondtam anyumnak elköltözök ma és délután már el is költöztem,persze csak egy bőröndnyi ruhát vittem magammal,mert pár hétről volt szó csak,utána barátnőmmel külön albiba mentünk volna.Haverunk segített volna az elindulásba,amit később vissza fizettünk volna neki.


Nos anyum ezt nagyon rosszul élte meg,bár utólag tudom én is hülyeség volt!!!


Viszont most olyan lehetőségem van,hogy ugyan ezzel a barátnőmmel egy albiba költöznék. Most szakított párjával aztán szüleihez nem akar vissza menni. Ő is én is dolgozunk.

Rendesen kivennénk ketten egy albérletet és ellennénk.


Igazából 23 évesen eléggé burokban élek sajnos,mert mindig is nagyon féltettek anyumék. De én már ebben a városban nem tudok élni.Ki van halva az egész,meg én másik városban dolgozok,barátnőm is így oda költöznénk.


Viszont 1-2 hét múlva esedékes a költözés mivel barátnőm nem akar még szakítás után hónapokat a barátjánál lenni, így amint talál albit el akar menni.Érthető.

Én úgy gondolom rám fér egy kis önállóság,meg környezet változás,mert már nagyon be vagyok ide tokosodva.


Mivel tavaly volt a költözéssel kapcsolatban egy rossz élménye anyumnak,így nem tudom most ezt hogy venné.


Mondanám,hogy vigyen be nézzen meg ő is hová költözünk stb.


Mit tanácsoltok? Ma elszeretném mondani..Én már kb 4-5 napja tudom,hogy költözni fogok,csak addig olyan 60% volt,most 95,hogy megyek.


2015. aug. 30. 11:34
 1/9 anonim ***** válasza:
23 évesen, pláne, ha másik városban dolgozol és oda akarsz költözni, ez teljesen természetes. Mondd el anyudnak, hogy ezt tervezed, könnyebb a bejárás, önállósodni szeretnél, segítsen neked azzal, hogy megnézi a szóba jöhető albikat. Én inkább a barátnődtől féltenélek, eléggé hebrencsnek és meggondolatlannak tűnik (ennyiből), nézzetek olyan albérletet, amit egyedül is tudsz fizetni, ha úgy alakul.
2015. aug. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen,ő eléggé meggondolatlan.Ezt tudom sajnos.De ha ő meggondolná magát én még mindig vissza költözhetek :)


Én havi 90-100 ezret keresek forgalomtól függően ebből egy albit nem tudok fent tartani,max ha szobát veszek ki,így az lesz ha ő vissza lép. Szobát 25-30 ért mindennel együtt ki lehet venni. Albikból a legkevesebb is 35-40 + rezsi ami 50-60 ezerre jön ki az nekem egyedül sajnos sok. Így meg azért lesz jó,mert amit egyenlőre találtunk ott 55 mindennel együtt. Felesbe meg tök jól kijövünk :)


Meg nekem az a jó,hogy ha úgy alakul bármikor vissza költözhetek,innen se problémás a bejárás szóval az nem gáz.Csak könnyebb persze onnan. Vhogy elővezetem neki.

2015. aug. 30. 11:54
 3/9 anonim ***** válasza:

Fel kellene nőnöd. Valószínűleg ezért állan így a dologhoz a szüleid. Ha elköltözöl, akkor csináld rendesen, ne csak addig, amíg olyan kedved van.

Persze, bármikor visszamehetsz, de ha alapból így állsz a dologhoz, az rég rossz.

2015. aug. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem így állok hozzá!! Csak ha tényleg nincs más választásom akkor jönnék vissza! Vagy míg nem találnék akkor egy kiadó szobát.Mivel van egy kutyám aki jön velem,kutyástul nem egyszerű albérletet,szobát meg pláne találni.
2015. aug. 30. 13:00
 5/9 anonim ***** válasza:
Gyerekes fellángolásnak tűnik...
2015. aug. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Amíg nem olvastam, hogy hány éves vagy, azt hittem, hogy 18-19.

Olyan vagy, mint egy lázadó kamasz...

2015. aug. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Lehet gyerekes vagyok ezt nem is tagadom,mert semmi élettapasztalatom nincs, mindig a suli tanulás volt első helyen,na meg 5 éves gimibe mentem és így 20 évesen érettségiztem. Utána kezdtem el dolgozni és stb. Utána kezdtem el élni,szórakozni járni,amikor megismertem a kérdésben is említett barátnőmet.Ő világított rá,hogy sokszor gyerekes a felfogásom,mondta valószínű,mert nem éltem igazán át dolgokat,párkapcsim sem volt még,kb 2 éve kezdtem el aktívan ismerkedni,előtte semmi!! Csak a suli,csak tanulás,kutyázás. Ebből állt 20 éves koromig az életem.Szóval igen,tuti vannak gyerekes megnyilvánulásaim. Ezen szeretnék változtatni mindenképpen, úgy gondolom egy kis külön élés jó tapasztalat lesz az igazi felnőtt világban.


Amúgy sikerült beszélnem anyummal,elmagyaráztam neki mindent,hogy itt nem tudok érvényesülni és végül is igazat adott nekem,hogy biztos többre viszem ha elköltözök,meg kiszakadok a monoton unalmas életből,egy nagyobb városba kutyám által is új ismerősöket,barátokat szerezhetek meg több helyre eltudnék járni stb.

2015. aug. 31. 09:51
 8/9 anonim válasza:

"párkapcsim"... Ezt felejtsd el.

"egy nagyobb városba kutyám által is új ismerősöket,barátokat szerezhetek meg több helyre eltudnék járni" Hogy mi van? :DD

2015. szept. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen képzeld el,hogy kutyám által tudok új embereket megismerni!!! Jelenlegi lakhelyemen is van sok kutyás barátom! Ez által kutyás progikon is részt tudok venni,kirándulásokon ha már úgy bekerülök a társaságba.


Miért felejtsem el???

2015. szept. 1. 18:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!