Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el anyának...

Hogyan mondjam el anyának hogy mással szeretnék foglalkozni?

Figyelt kérdés

Kb. 5 éves koromtól tudtam mi szeretnék lenni, az egyik oka anya is ezzel foglalkozott. Azóta erre készültem, erre tanultam, anya már tervezte a jövőmet, de rájöttem nem nekem való. Akinek megemlítem ők is meglepődnek és szerintük se nekem való és egyre jobban így érzem. Fizikai munkáról van szó és lelki erő is kell hozzá illetve aligha veszik figyelembe a családot ezzel én is megszívtam mert mama nevelt (anyát 2-3 havonta láttam 1-2 évesen). Anya még mindíg így tervezi a jövömet mindenkinek elújságolja milyen pályára készülők és félek csalódást okozok neki. Nagyon büszke rám, mindig azzal nyaggat hogy tanuljak mert másképp nem vesznek fel (jó tanuló vagyok), jó legyek tesiből, ne legyen semmi eü. problémám (van egy pár pl. súlyos bokasülyedés ennek következménye enyhe gerincferdülés, szemüveg kell illetve gyógyszereket szedek)

Szívesen lennék orvos csak anya szerint az "nem jó" mert nehéz, sokat dolgoznak, nem keresnek jól (valaki azért jól keres), el kell viselni a betegeket stb.. Igaz oda is kell lelki erő és sok időt vesz el a családtól de SZÍVESEN csinálnám

Anyával nem lehet leülni beszélni mert nincs kedve, ő fáradt, nincs közös témánk stb..

Hogyan mondjam el?

14/L


2015. jún. 17. 16:06
 1/6 anonim válasza:
93%
Szerintem egyszer mikor van ideje ülj le vele és mond el ugyanezeket neki is. Biztos megérti. Biztos csalódott lesz de nem kötelezhet hogy olyasmit csinálj amit te nem szeretnél. Tanulj annak és legyél az ami szeretnél. Anyudkádnak igazából ebbe nem is nagyon van beleszólása...
2015. jún. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Ez nagyon nehéz... De semmikép ne hagyd, hogy ő döntse el mit csinálj.

Ha semmikép nem tudod megbeszélni vele, akkor tegyél utalásokat, hogy pl. Finnországban orvosnak lenni tök jó, meg milyen király emberek életét megmenteni. Még van 4 éved, h eldöntsd, sztem ha orvos leszel mindenki csak ámulni fog, anyukád nem fogja szégyellni magát miattad. Szerintem tanulj továbbra is jól, nagy választékod lesz később. Ha kérdezik mi akarsz lenni, mondd hogy még nem tudod biztosan, de szívesen lennél orvos vagy valami hasonló.

2015. jún. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Ez a te életed és a te döntésed.


Priviben megírod, hogy mi lenne az a munka, kíváncsi vagyok?

2015. jún. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

14 évesen a legtöbb ember nem tudja mi szeretne lenni. Aki tudja, annak is változhat a következő 4 évben. Szerintem még 2 éved bőven van kitalálni, hol akarsz továbbtanulni. Addig meglátod melyik tantárgyak mennek jobban, mi kevésbé jól, mi az ami érdekel.

Majd kialakul, kár eldönteni korán. És a szülőknek sem szabad semmit erőltetni. Ne foglalkozz vele mit híresztel másoknak.

2015. jún. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%
Pedig ezt neked kell eldönteni, mert te fogod utána egy életen keresztül ezt csinálni.
2015. jún. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Többen írták,hogy legyél őszinte anyukáddal. Ez az első lépés. Valóban sok választási lehetőséged lesz,ha jòl tanulsz. Az orvosi pálya nagyon szép hivatás (a nehézségei ellenére), és ha még később is affelé húz a szíved, akkor ne add föl az álmodat,mert akkor esetleg sokáig boldogtalan és elégedetlen lehetsz...
2015. jún. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!