Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell mindig a nővéremmel...

Miért kell mindig a nővéremmel összehasonlítani? Miért vagyok hisztis, ha elmondom, ez rosszul esik?

Figyelt kérdés

A nővérem 19 éves, idén érettségizik. Én 17 éves vagyok. Nagyon különbözőek vagyunk. Ő mindenben a természetesség híve, jól megvan a szűk baráti körével, 4 éves kora óta táncol és a Táncművészeti Főiskola mellett elvégez még egy egyetemet, erre készül évek óta, 12 éves kora óta tudja, hogy Ő ezt akarja csinálni.

Nem szereti azokat a dolgokat, amiket én, totál más a baráti körünk is.


Anya szemében Ő a "mintagyerek", folyton azt hallgatom, én miért nem tudok olyan lenni, mint Ő. Ma pl. közölte velem Anya, hogy a legrosszabb ellenségének nem kíván olyan gyereket, mint én vagyok...

Kívülről totál érzéketlennek mutatom magam, sokan Jégkirálynőnek gondolnak. De az ilyen elszólások nagyon is fájnak, meg hogy én vagyok a felesleges láncszem ebben a családban, stb. Már kb. alig vagyok itthon, van, hogy elmegyek 8-9 körül és éjszaka/hajnalban jövök haza, hogy elkerüljem őket.

Fogalmam sincs, hogy mit csináljak. Próbáltam már beszélni erről, akkor az volt a válasz, hogy hisztis vagyok.

Annyira rossz ez így.


2014. dec. 21. 19:16
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
Hát, ha este 8-9 körül mész el, és éjszaka kódorogsz haza, nem csodálom, hogy idegesek. Amúgy szerintem van valami oka, amiért így gondolnak rád. Nem feltétlen jogos, de azért jó lenne tudni az ő verziójukat is. Egyébként mire szoktak ilyeneket mondani neked? Milyen helyzetekben?
2014. dec. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ja, nem. Az nem gond, hogy saját életem van. Sosem volt baj, hogy mikor megyek haza éppen.


Ma az volt a gond, hogy mondtam, hogy Szilveszter előtt elmegyek még egyszer fodrászhoz, hogy legyen vörösebb a hajam. És mondta Anya, hogy szerinte ez már elég vörös, meg hogy látszik rajta, hogy ez nem az igazi színe. Én erre mondtam, hogy hát igen, a festésnek az a lényege, hogy nem az igazi színére festetem a hajamat.

Ezen összevesztünk, mert mindenen felkapja a vizet, ha velem beszélget. És ilyenkor kiabál, elkezd szidni, mint valami utolsó kocsis.

2014. dec. 21. 19:45
 3/6 anonim ***** válasza:
Értem. Hát, ha ehhez hasonló dolgok miatt haragszik meg, akkor nem sokat tehetsz :/
2014. dec. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1, az első válaszolóhoz hasonló embereknek válaszolni is felesleges, az ilyen egyszerű emberek automatikusan a szülő pártját fogják, és közhelyekkel, mellébeszéléssel meg akarják magyarázni, h miért normális az,h a szülő úgy viselkedik, mint egy félnótás


2, "Anya, hogy a legrosszabb ellenségének nem kíván olyan gyereket, mint én vagyok... "


anyád egyszerűen egy buta ember és csapnivaló szülő. annyi esze sincs, h felfogja, h két ember az két különböző személyiség.


nem vagy hisztis, csak vannak érzéseid, ami teljesen normális, és az is, h fáj. már próbáltál velük beszélni, semmi hatása..hát, nem akarlak elkeseríteni az ilyen együgyű szülők nem is szoktak megváltozni.

minél hamarabb el kéne költöznöd, vagy érettségi után egy olyan iskolába menni, ami messze van.

rokonhoz nem tudsz menni?

2014. dec. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Kedves utolsó, nem fogom rögtön a szülő pártját! Csak jeleztem, hogy jó lenne hallani az ő részüket is. Ettől még (ahogy írtam is) lehet, hogy tényleg a kérdezőnek van igaza, és abszolút nem jogos, amit az anyja csinál. Én voltam a 3. is, mert az alapján, amit a kérdező leírt a 2. hozzászólásban, úgy látom, hogy tényleg neki van igaza. Viszont a baj az, hogy nem sokat lehet tenni egy olyan ember ellen, aki így viselkedik.

2014. dec. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szia! Szerintem ha jó viszonyban vagy a nővéreddel akkor kérd meg hogy beszéljen erről anyáddal mert szerinte ő a "mintagyerek" ezért szerintem van rá esély hogy rá hallgatni fog
2014. dec. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!