Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nolmalis az, ha a szuleim 15...

Nolmalis az, ha a szuleim 15 evesen nem engednek sehova?

Figyelt kérdés
Kezd egy kicsi elegem lenni. Bulirol nem is merek almodni pedig az osszes osztalytarsam volt mar(a strebeken kivul) pl minap ott aludtam a a baratnomnek, megbeszeltuk, higy delre hazaerek es kestem 20 percet. Szamonkertek, mondtam, hogy ez azert nem olyan nagy dolog es apa majdnem felpofozott, mondvan, hogy ne bedzeljek vissza!!! Meg hogy hogy akarom en azt, hogy nagy dolgokban megbizzanak bennem ha ezt az aprosagot se tudom betartani....eleg gaz nem? Baratom nem lehet, jegyeim 4esnel roszabbak nem lehetnek. Kesz borton.
2014. okt. 30. 13:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Azzal nincs gond hogy a jegyeiddel kapcsolatban elvárásaik vannak, a te érdeked hogy jók legyenek. Valószínűleg annyit várnak el, amiről tudják hogy képes vagy rá. A 20 perc késés miatt tényleg túlzás volt olyan nagyon leteremteni, de mondjuk a bulizással kapcsolatban egyetértek velük. Még felnőtt nőkkel is történnek tragédiák ebben a korcs világban és egy 15 évesnek nem sok keresnivalója van bulikban. Elméletileg be sem engedhetnének szórakozóhelyekre. Tudom hogy manapság ez a menő, de semmiről sem maradsz le és veszélyes.
2014. okt. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%

Annyiból igazuk van,hogyha megbeszéltek egy időpontot,és késel,illik szólni,hogy a drága anyád ne aggódjon otthon ,hogy éppen megerőszakolnak e a vonatállomáson,vagy rosszul lettél ,esetleg elütöttek stb És igen ,illik betartani ha megígérsz valamit.


A jegyeiddel csak jót akarnak ,a módszereiket nem ismerem,de lehet,hogy nem a legjobb módja az ösztönzésnek ahogy csinálják .

Bulizni nem kell 15 évesen,max házibuli . Szaros vagy még .

2014. okt. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

engem is szigorúan fogtak.

nincs idősebb tesód vagy unokatesód? ha szeretnél kezdetben menj el bulizni úgy hogy ő is ott van. de ne diszkókba ha jót akarsz, hanem szolidabb, beülős helyekre.

aki azt írta , hogy szaros vagy még, ő nem volt ennyi idős? természetes hogy vágysz el, főleg ha a barátnőid mehetnek.

a szüleid is jobban tennék, ha engednék, mert ha tiltva nevelnek akkor hazudni is nevelnek. lehet 1-2 év múlva még mindig nem fognak elengedni, te meg amikor azt hiszik barátnődnél vagy, akkor bulizni leszel..

tudom milyenek a tinik, én is nem régen voltam.

de ha megvan mikorra kell hazamenned, figyelj rá mindig oda, hogy ne aggódjanak és megbízhatónak tartsanak.

2014. okt. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha a minap ott aludtál a barátnődnél, akkor miért mondod, hogy nem engednek sehova?

Miért nem érkeztél haza időben?

Pasizáshoz még gyerek vagy, a tanulás a feladatod.

Teljesen rendben van ez.


Házibulit tarts otthon, hívd meg a kis barátnőid, és bulizzatok szolidan otthon.


15 éves vagy, nem felnőtt.

2014. okt. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

a tanulas oke: csak a te jovodet akarjak biztositani hogy jo tanulo legyel,hogy elerj valamit az eletben..

a buli? talan mert feltenek. lehet hogy 16 evesen engednek mar,a mai vilagban nagyon vigyazni kell... es kepzeld 18 vagyok,en sem jarogatok nagyon buliba,pedig meghetetnem nyugi... anyam mar kuld :D neha megyek csak.. 15 evesen nem kell menni "bulizni" inni stb. 15 evesen hazi buliban voltam,es ott "csak" egy sort ittam.. beszelgettunk,elszorakoztunk ennyi volt.. majd 16-17 evesen jaersz

2014. okt. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Én sem voltam 15 évesen bulizni, és 5-ös volt az elvárás, mégis élek, és így látom ezt helyesnek is, 15 évesen milyen buliba akarsz menni?

Mozizni, esetleg koncertre max 11-ig hétvégén még beleférne mondjuk. De ha 20 perceket késel ne csodálkott, hogy nem engednek el, nekik ebből az jön le, hogy megbízhatatlan vagy, amiben van is igazság, ha valahova x időre oda kell érni, akkor sem megy az ember fél órával később például.

2014. okt. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Engem sem engednek bulizni, meg úgy nagyon sehova. Mert tanuljak. 18/L
2014. okt. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Azért kicsit durva, hogy azt gondolják egyes emberek, hogy aki tiniként bulizik, az a társadalom rákfenéje lesz, és nem ér el semmit.


Én 15 éves koromtól voltam engedve bulizni, azzal az elvárással, hogy sosem mászkálhatok éjjel egyedül(nem volt nehéz betartani, nagy társaság volt), és hogy betartom, amire megkérnek, megbeszélt időre érek haza, ha nyomós indokom van a késésre, telefonáljak, ha barátnőnél alszom, írjak smst hajnalban, hogy megérkeztem épségben.


Mégis normális, tisztességes ember lett belőlem, attól, hogy néha beültünk egy pubba beszélgetni, és megittunk 1-2 boroskólát.


Tudom, ez nem a kérdésre volt válasz, arra nem igazán tudok a többi hozzászólótól eltérő tanácsot adni.

Ülj le velük megbeszélni, kössetek kompromisszumot, ne követelőzz, hanem szépen kérj, bizonyítsd az érettséged.

2014. okt. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Szepen kerek, de latod h max ottalvisba engednek mint az ovisokat. Az osszes osztalytarsam bulizik, sminkelnem sem lehet mondvan hogy tul fiatal vagyok hozza. Multkor vettem titokban egy szempillaspiralt apa eszrevette hogy ki vagyok festve es elvette. Nyaron se voltam bulizni pedig sirva konyorogtem.
2014. okt. 31. 15:59
 10/10 anonim válasza:
A batyam 15 evesn. nagyon nagyon rikan engedik meg neki hogy elmenjen itthonrol. nem csak arrol szol hogy i most kicseszunk vele hanem FELTENEK:) hidd el 30 ev mulva ezt megfogod koszonni :)
2014. nov. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!