Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, ha apám hazajön...

Normális, ha apám hazajön külföldről, szinte az az első, hogy iszik?

Figyelt kérdés

Elmentem apámmal pizzázni, ahol ivott is. Majd megjelent egy ismerőse, akivel tovább folytatta az ivást, én otthagytam őket.


Legutóbb is, amikor hazajött, aznap este elment az egyik munkatársával inni, fel is hívott, hogy menjek el hozzájuk, oda, ahol vannak.


4 hónapja van kint apám külföldön.


Másnál is így van ez?



2014. szept. 26. 21:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom a kölyök valami olyanra számítana, hogy az ürge érdeklődne őutána, meg hogy azért mi van otthon.

Apu meg valószínűleg úgy van vele, hogy látja hogy egészben van, meg a ház sem gyulladt ki, ugyan milyen gond lenne. Különben valahol mindkét oldalról jogos, amennyit szív kint, a francnak se hiányozna, hogy az otthoni hisztit hallgassa... ezeknek meg hiányzik az apjuk.

2014. szept. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
25%
Korábban is ennyit piált?
2014. szept. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ha komolyabb alkohol problémái lettek, akkor ezen annyira nincs mit csodálkozni.

Csak gondolj bele, Ő távol van több hónapig a családjától, talán egyedül érzi magát, hiányoznak a barátai is. Nem tudom, hogy van-e anyukád, vagy nincs, de nyilván "csajozni" sem nagyon tud kint, ergo szex is hiányozhat neki. Maslow-piramisa szerint is elsődleges fiziológiai-szükségletek egyike a szex is! Szerinte ugyanúgy fontos, mint a levegő, víz, étel, alvás és biztonságérzet. Szerintem is van ebben az elméletben valami. Minél több napig "szenvedünk" ezeknek a hiányától, annál ingerlékenyebbek, stresszesebb, lelki betegek stb. leszünk. Elég, ha csak egy! dolog hiányzik ezek közül a minden napjainkból.

Aztán valamivel az ember egy idő után elkezdi pótolni ezeket...szépen lassan. Talál valamit, ami kicsit felvidítja, és tudjuk, a pia igazán jó stresszoldó eszköz. Nem meglepő, hogy például a hajléktalanok többsége gyakrabban nyúl alkoholhoz, még az is, aki éppenséggel nem az alkohol miatt került utcára.

Ha már feltetted magadban és nekünk is itt ez a kérdésedet, akkor bizony számodra szokatlan dolgot művel apukád. Tehát valami nincs rendben, valami gond van a család működésében.

Azt javaslom Neked(mint szociális munkás-családgondozó) hogy vegyél erőt magadon és beszéld meg a többi családtagoddal és nem utolsó sorban apukáddal az észrevételeidet.

Muszáj lenne erről még most, az elején beszélnetek, hogy ha tényleg baj van és nem csak itthon "lazításképpen iszogat", akkor tudjatok rajta még most segíteni! Később még nehezebb lesz ebből kimászni. :(

Remélem elég kommunikatív család vagytok, és meg tudjátok beszélni nyíltan a problémáitokat.


Sok sikert!

Őszintén szólva nagyon remélem, hogy csak "kiengedi a fáradt gőzt" havonta egyszer. :)

2014. szept. 27. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Még valami: Azért légy "óvatos" és nézd nyitott szemmel a dolgokat, mert egy (bármi miatt) függő ember bizony, sajnos jól tud hazudni is és átverni is.
2014. szept. 27. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nem értem, mi a baj? Mennyi időre jön haza apukád?

Ha én is sokáig vagyok távol akkor én is elmegyek a barátaimmal inni, megünnepeljük, hogy itthon vagyok, aztán a többi idő meg a családé. Ettől nem alkoholista az ember.

A probléma akkor lenne, ha hazajön és minden este elmenne inni és felétek se nézne.

2014. szept. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!