Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Félek. Hogy mindenki elfelejte...

Mindegy66 kérdése:

Félek. Hogy mindenki elfelejtette. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

2 éve egy balesetben elvesztettem az apám,az egyik napról a másikra. Nagyon megviselt a dolog és próbáltam segíteni anyumnak és a testvéremnek, mindenki azt mondta,hogy legye erős. Így előre helyeztem az ő boldogságukat és próbáltam őket felvidítani, mindig jó kedvűnek lenni, hogy ők is azok legyenek..Anyámnak lett egy pasija és ahogy látom öcsém is feldolgozta már amennyire ez lehetséges.. Én azonban még teljesen össze vagyok omolva, nagyon hiányzik és szeretek róla beszélni. De anyám nem hajlandó róla beszélni és a családban senki sem...Olyan mintha elfelejtették volna.

Mit tehetnék,hogy ne hiányozzon ennyire?


2014. szept. 20. 14:48
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Az-az 15 mert még nincsen 3 éve,hogy meghalt de 12 évesen vesztettem el...De egy kapta fa..Nem tudom,hogy ez miért lényeges,de még gyerek vagyok.
2014. szept. 20. 16:52
 12/15 anonim ***** válasza:
Talán az lehet a helyzet, amit előttem írtak, nem adtad ki teljesen magadból a gyászt, mert arra koncentráltál, hogy a környezetet felvidítsad. Ami mint látom, jól sikerült. Hidd el, nekik is nehéz, pont azért nem beszélnek róla, mert nem szeretnék felhozni a régi emlékeket. Szerintem ha egy szerettünk eltávozik, az olyan dolog, amit nem lehet elfelejteni, nagyon feldolgozni sem, és nem lehet ultimate-mindenre jó tippeket adni a gyász ellen... Idővel enyhül. És hidd el, az erős emberek is elérzékenyülhetnek, sírhatnak... Főleg egy ilyen nehéz helyzetben. Amikor az én Dédnagymamám ment el, én is nem egyszer bőgtem a földön összeesve vagy üvöltöttem magamból kikelve, vagy vonultam be a szobámba sírni... Pedig rám is mondják, hogy erős vagyok. És igen, ha kimész a sírjához és eszedbe jutnak dolgok, és megkönnyezed, az teljesen oké! Add ki a problémát, akinek tudod! :) Én szívesen meghallgatlak. :)
2014. szept. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Az a'gond',hogy nem akarom ezzel terhelni a környezetemben élő embereket. Így 100x hamarabb hallgatom meg egy vadidegen problémáját,mint hogy azzal foglalkozzam, hogy pl.10-en vannak körülöttem , mégis magányosnak érzem magam..
2014. szept. 20. 21:30
 14/15 anonim ***** válasza:

írj egy levelet apukádnak, mintha csak elutazott volna. meséld el, mi van veled, a családdal, stb. aztán rakd bele a levelet egy borítékba, és zárd le. tedd el valahová, mondjuk egy könyvbe. pár év múlva olvasd csak el újra.


De akár egy blogot is indíthatsz, ami csak és kizárólag az apádnak szól. A fentiekről. mintha olvasná.


meglátod, sokat fog segíteni.

2014. szept. 21. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötletet, kipróbálom..Rosszabb úgy sem lesz..:)
2014. szept. 21. 11:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!