Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi alapjan dontotettek ugy...

Mi alapjan dontotettek ugy hogy masodik gyereket vallaltok?

Figyelt kérdés
Mindig ugy gondoltam hogy ket gyereket szeretnek. De mostanaban annak ellenere, hogy jo az anyagi helyzetunk megsem vagyok biztos benne hogy jo otlet. Viszont a gyereknek kellene egy testver. Szoval dilemmaban vagyok. Tudom hogy jo egy testver de sokan nem is foglalkoznak egymassal. Tenyleg rossz egy gyereknek egyedul testverek nelkul felnoni?
2014. szept. 12. 17:25
 1/6 anonim ***** válasza:

- megvan rá a hely (külön szoba), anyagi keret

- szerettünk volna

- mindketten testvérrel nőttünk fel, és úgy gondoltuk, hogy nagyon sokat hozzátesz az ember életéhez, ha van testvére! Jó a viszonya mindkettőnknek a testvérével. A testvéreink gyerekeit imádjuk, sokat van együtt a család, és nagyon jó érzés, hogy van kihez fordulni ha problémánk akad, ha segítség kell és viszont!!

2014. szept. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
41%

Úgyse tudod, hogy jó testvérek lesznek-e. Nekem van egy húgom, de sokszor kívántam, hogy bár ne lenne. Bele tudnánk fojtani egymást egy kanál vízbe, pedig mindig megvolt mindenünk, ha meg akartunk valamit csak szólnunk kellett. Másnak meg a testvére a legjobb barátja. Szóval ne ez alapján dönts, mert ezt nem lehet kiszámítani.

Az lenne a legjobb, ha nem is a dolog "anyagi" részével foglalkoznál. Neked kell érezni, hogy mennyire szeretnéd.

2014. szept. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%
A gyerek az öregkori biztonságot is jelenti, ha tisztességes embert faragsz belőle ő fog téged segíteni öreg korodban, megéri.
2014. szept. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Oszinten szolva en nem erzem a vagyat annyira ra, de en jol kijottem a tesommal. Ezek miatt nem tudom.
2014. szept. 12. 17:45
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Valaki elárulná miért lettem lepontozva? A 3 válaszadóból ugyanis egyedül én válaszoltam a kérdésre, a másik kettő csak kötekedett...
2014. szept. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem KELL testvér. Hülyeség. Persze lehet, és nagyon jó dolog az, ha jó testvéred van, ha barátok vagytok, felnőttként is segítitek egymást. Határozottan jó dolog. De.

De nem biztos, hogy ilyen testvérek lesznek a gyerekeid. Nevelésükön is múlik (mindjárt rátérek), és a lelkivilágukon, a vérmérsékletükön is. (Ezért jó a külön szoba minden gyereknek, így könnyebben rámondom, hogy igen, legyen tesó, mert ha nem jönnek ki, neked akkor se kell a hisztit hallgatni álló nap, elvonulhatnak, játszhatnak egyedül.) Szóval egyáltalán nem kötelező a testvér.

Nevelés: tisztázd magadban, hogy van e hozzá türelmed. A kérdésedből adódóan egyelőre nincs. Ez később változhat. Most még nem érdemes, hiszen te sem akarsz a gyerekeivel üvöltő, türelmetlen, agyonhajszolt anyuka lenni, ugye?


Továbbá, ahogy az első is feszegette: hely van? Pénz van rá? Türelem van hozzá? Segítséged akad?

Ezeket kell megbeszélned a férjeddel, és ha nagyon akar második gyereket, ajánld fel, hogy maradjon otthon Gyesen ő, te meg menj vissza dolgozni szülés után pár hónappal. :)

Türelem, ez a kulcsszó. És semmi sem kötelező.


Én akkor vállalnék még, ha a fent felsorolt kérdésekre igennel tudnék válaszolni.

2014. szept. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!