Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ha a gyereketek...

Szülők, ha a gyereketek szeretne az egyetemen passzíválni egy félévet, mert tele lett a hócipője, hogy fogadnátok?

Figyelt kérdés

Sajnos úgy alakult, hogy csúszik egy évet, nem egy büfé-ruhatár szakon (már bocsánat), és besokallt, ezért szeretne passzíválni egy félévet. Otthon lenne és természetesen mindenben segítene, dolgozna is.


Szerintetek ez nagy "katasztrófa"?



2014. szept. 4. 22:31
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
TB-t nem kell fizetni passzív félév alatt, mivel akkor is biztosítottnak számítasz. Minden más kedvezmény, ami a hallgatói jogviszonyodból adódik, valóban elveszik, amíg passzív vagy.
2014. szept. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam is kihagyott 1 évet, és elment dolgozni. Majd rájött mégsem azt akarja tanulni amit már 2 éve tanul, hanem teljesen más területen próbálná ki magát.

Én nem láttam ebben semmi ellenvetést. Inkább most változtasson vagy szedje össze magát anyagilag, minthogy egész életében olyan szakmában dolgozzon amit a háta közepére sem kíván.

2014. szept. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%
11 Rosszul tudod, kell fizetni TB-t, én most hagytam ki két félévet, végig fizetnem kellett, az öcsém viszont nem fizetett, rajta be is hajtotta a NAV kamattal együtt.
2014. szept. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

Nem kötekedésképpen, csak kíváncsiságból. (nem vagyok benne érdekelt, így fogalmam sincs) Pár hónapja azt hallottam, hogy azok akik állami költségen tanulnak egyetemen, azoknak a diploma megszerzése után otthon kell dolgozniuk X évet. Ha mégis kimennek külföldre, és ott hasznosítják a tudásukat akkor az állam visszaköveteli tőlük a teljes egyetemi oktatás díját. Arra hivatkoztak, hogy az állam nem azért finanszírozza az oktatást, hogy utána egy külföldi ország részesüljön a képzettségükből. Ebből mi igaz? Él ez a törvény??

Mint írtam, én nem vagyok benne érdekelt, de kíváncsivá tett, hogy mi igaz ebből..

(bár én teljes mértékben megértem azokat a fiatalokat akik jobb élet reményében külföldre mennek)

2014. szept. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
25%

úgy van a törvény, hogy a képzés vége után X éven belül X-Y évet kell eltöltenie a magyar munkaerőpiacon. tehát van lehetőség kimenni úgy is, hogy ne fizesse vissza (tehát ha csak pár évre megy ki)

Ha rögtön kimegy, és ott is marad, akkor vissza kell fizetnie, de szerintem a német fizetéséből nem lesz gond visszafizetnie a magyar adófizetők pénzét, akik meghitelezték neki a németországban hasznosított szakmája kitanulását.

2014. szept. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
12%

Nekem errol az a velemenyem, hogy ha valaki mar az egyetemtol "besokall" akkor mit fog csinalni majd a valo eletben, ha valodi nehezsegekkel kerul szembe? Akkor is majd hazamegy anyucihoz fel evre?


En nem orulnek neki es biztosan nem tamogatnam, ha pusztan besokallasrol van szo. Nyilvan ismerni kell a pontos hatteret, de alapbol nem ertek vele egyet.

2014. szept. 5. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
48%

"Viszont ha végzek és kimegyek külföldre, a gatyámat összekereshetem."


Ja, meg ahogy azt Moricka elkepzeli. Kulfoldrol is haza fogsz szaladgalni ha valami gondod lesz?

2014. szept. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
15%

"Viszont ha végzek és kimegyek külföldre, a gatyámat összekereshetem."


Ezt azért ne hidd el, eleve külföldön sem keresnek a kezdök sokat, másrészt ott sokkal többet és komolyabban kell dolgozni, mint egy egyetemeb amennyire megeröltetö a tanulás. Ha már az egyetemet sem biros, akkor ne is álmodott arról, hoyg külföldön fogod bírni a munkát. (A másik meg, hogy egyáltalán nem valószínü, hogy éppen rád vár bármilyen cég is, hoyg alkalmazhasson...)

2014. szept. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

"Ha már az egyetemet sem biros, akkor ne is álmodott arról, hoyg külföldön fogod bírni a munkát"


Én már végeztem az egyetemen (szintén nem büfé szakon),és dolgozom.Ha választani kéne,hogy melyik a keményebb a munka vagy az egyetem, akkor ezerszer inkább az egyetemet mondanám.

2014. szept. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
Most, hogy mondod, 19-es, valóban, az egyetem a legtöbb munkámnál nehezebb volt.
2014. szept. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!