Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyák, mit gondolnátok ha?

Anyák, mit gondolnátok ha?

Figyelt kérdés
Anyák, mit gondolnátok ha a fiatok össze karcolta a lábát szándékosan, és észrevennétek? Mit tennétek, hogyan állnátok hozzá? Milyen következményei lennének? Más szemmel néznétek rá?

2014. máj. 24. 22:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Karcolta vagy vagdosta? Mekkora a gyerek?

Egy tinigyereknek már nemigen vizslatja az ember a lábát. Pár karcolás egyébként se tűnne fel.

2014. máj. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Karcolta, mélyen. 17. És arra az esetre gondoltam, ha mégis észrevenné az anya, vagy elmondaná a fiú.
2014. máj. 24. 22:50
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha magának csinálta szándékosan, akkor azt, hogy baj van és sürgős segítségre szorul.


Volt egy ismerősöm, ő vagdosta magát. Az anyja elég erős jellem volt, kicsit nehezen viselte a srác és így vezette le.

2014. máj. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A fiad 12-15 év között van? Ha valaki önmagát szándékkal megsebesíti, akkor az nem tekinthető normálisnak. Szakmai orvosi segítségre, terápiára (pszichiatria) van szüksége. Minél korábban, annál jobb.

Ha úgy gondolod, hogy "majd kinövi a gyerek", az nem helyes, mert ez az önsebzés szenvedéllyé válhat.

Nem kell más szemmel nézned rá, úgy nézz rá mindig, mint a fiadra. Ha egy serdülő ilyen dolgokat csinál, annak komoly lelki oka van. Az önsebesítés egy néma

segélykiáltás.

Hogy konkrétan mit tegyél?

Először is próbálj megnyugodni. Azután nyugodtan próbálj meg a fiaddal beszélni. Ha leblokkol a fiad, próbáld egy másik alkalommal. Helyes, ha sokat foglalkozol a fiaddal, tehát szociálisan semmi esetre sem szabad kiközösíteni. A fiad feltétlenül szakmai orvosi segítséget igényel. De: az orvoshoz való fordulás csak a fiaddal egyetértésben történjen.

2014. máj. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#4: Köszönöm az őszinte véleményt! Bár én a történet másik oldalán állok.
2014. máj. 25. 08:03
 6/7 anonim ***** válasza:
Elvinnem pszichologushoz.
2014. máj. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia, én vagyok megint, a 4-es.

Most látom, hogy te nem az anyuka vagy, hanem a 17 éves fiú. Alapjában véve nem változtatnám meg a válaszomat, hanem kiegészíteném.

Minden embernek vannak problémái. Kisebb-nagyobb. A serdülőkorban sokszor kis problémák óriásinak tűnnek. (Ezzel nem akarom a problémáid súlyosságát kétségbe vonni.) Szerintem próbáld meg kideríteni, hogy miért csinálod ezt az önsebesítést? Mivel vagy elégedett az életedben és mivel nem? Mitől félsz, tartasz az életben? Jó-e hozzád az anyukád, megért-e téged? Te magad nyitott vagy-e? A legfontosabb, hogy legyenek céljaid az életben. Ez olyan, mint egy iránytű, ne hagyd, hogy más negatív dolgok/körülmények eltereljék a figyelmedet, és letérítsenek az útról. Ne mások után fuss, keresd meg a saját utadat. (egy anya, 3 fiú gyermekkel)

2014. máj. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!