Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyáknak nem örülniük...

Az anyáknak nem örülniük kéne, ha még vele laknak a gyerekei ilyen korban? Az enyém közölte, hogy ingyen albérletben lakom.

Figyelt kérdés

A 17 éves öcsémmel és velem (20 vagyok) közölte az anyánk, hogy mi ingyenélők vagyunk, és ingyen albérletben is lakunk nála, mert soha nem vagyunk képesek semmit sem csinálni ( mellékesen megjegyzem, hogy a legtöbbször én csinálok kaját, és én takarítok). Amikor meg szóbakerült, hogy el merek menni itthonról néha egész hétvégére a barátomhoz, akivel már 3 éve vagyunk együtt, akkor meg közli, hogy inkább költözzek hozzá, ha úgyis annyit vagyok ott. Sokszor az öcsémet is elküldené. De még mind a ketten iskolába járunk.. Jövőre fogunk végezni csak...

Van egy hugunk is, akinek meg minden szinte a s*gge aá van tolva, új ruha, új játékok, új ez, új az (8éves).. Nekünk sem ruhát nem vesznek, se nem adnak pénzt rá. Az öcsém magának veszi, nekem meg a barátom.. Ami néha már elég ciki...


Szóval anyák!/ gyerekek! Szerintetek ez mennyire normális? Van ezzel így más is?


2014. máj. 23. 07:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
No majd amikor mindenki elhagyja őt akkor fog rájönni, hogy mennyire egy hülye pitsa volt, de akkor már késő lesz neki.
2014. máj. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
Csatlakozom 1-es véleményéhez!
2014. máj. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
62%

Anyukádnak talán nehéz 3 gyereket ellátnia.

Te már felnőtt vagy, dolgozhatnál suli mellett is.

Öcséd még középsulis, nyilván ő nem tud így besegíteni, de pl. én nyaranta dolgoztam, hogy vásároljak magamnak ruhákat és legyen pénzem bulira, mert elég rosszul álltunk anyagilag.

Nem várhatod el a szüleidtől, hogy bármeddig eltartsanak, akkor is, ha nincs rá lehetőségük. Már te is felnőtt, illene anyagilag is besegíteni, ha gond van.

2014. máj. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
40%

17 évessel ilyet nem tehet, és veled szembern is bunkóság.

Próbálj beszélni vele erről, és mondd meg, miket dolgozol otthon, valamint így ő is jobban jön ki.

Nyerő-nyerő helyzetnek hívják ezt.

Persze előbb-utóbb önállósodnod kell, de csak azért, hogy ne lakj vele, elég nagy bunkóság elkergetni.


Vagy új pasit akar behozni?

2014. máj. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%

Majd a mostani 8 evessel is ezt csinalja.

Sok no csak kisz..rja a gyerekeket, de nem anya. En nem 16-18 evre szultem, hanem amig elek, a gyerekem az mindig is gyerekem marad.

2014. máj. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Én is középiskolás vagyok még. Csak érettségi utáni szakmát tanulok, amivel havonta 13 ezer forintot keresek. Ami édeskevés a besegítéshez, mert épphogy a saját kajámat meg tudom venni pár hétig. (mivel a bevásárlás és az arra pénzadás sem az erőssége)

Dolgozni másik munkát meg nincs időm, mert sulis héten 4ig iskolába vagyok, utána tanulok, másik héten meg este 8ig dolgozok a gyakorlati helyemen...

Próbáltam már beszélni vele, de semmi nem hat rá.. Nem új pasi, már a húgom is a nevelőapámtól van, aki elhalmozza anyámat mindennel, így neki már nem is kell dolgoznia, és nem is hajlandó..

2014. máj. 23. 08:52
 7/13 anonim ***** válasza:
70%
5- nél a pont!
2014. máj. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%
Ja, akkor mar ertheto. Sajnos Ti mar csak a mult vagytok neki. A hugi az a jelen, az uj/mostani pasival. Remeljuk nem szed ossze meg egy f.. sztm mert akkor hugi is a multba lesz lokve.
2014. máj. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hát ahogy viselkedik újabban a mostani férjével.. szerintem nem kizárt, hogy záros határidőn belül új lesz helyette... de akkor remélem én már nem leszek itt.
2014. máj. 23. 09:06
 10/13 anonim ***** válasza:
36%
Az durva amit írsz, de azért a másik véglet is az, amikor a gyerekek ilyen idősen nem tesznek magukért valamit anyagilag. Nekem mindkét fiam foglalkozik olyan dolgokkal amiből pénzük van. 17 és 22 évesek. Semmi legális, kétkezi munkák, adnak, vesznek, ilyenek. Soha nem kapnak zsebpénzt, a ruhát is maguknak veszik. Mindketten tanulnak, nagyon céltudatosak, és ez így van rendjén szerintem. Ha már dolgoznak majd akkor szerintem az a normális, ha nem itthon laknak, hanem kialakítják a saját életüket. Valószínű, hogy nekem szerencsém is van a fiaimmal, de azért remélem a nevelés is közrejátszik, hogy ilyen talpraesettek.
2014. máj. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!