Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mit lehetne tenni...

Szerintetek mit lehetne tenni ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a családomat. 2 éve vagyok házas azóta a férjemmel élek egy külön családi házban vidéken. Nincs hitel se semmi ilyesmi, most lesz babánk a férjem jól keres. Szüleim a fővárosban laknak a 2 testvéremmel. A nagyobbik most fog főiskolára menni a kissebbik 11-es. Mindig is nagyon jó volt a kapcsolatom a szüleimmel,mindent megbeszéltünk, sose titkolóztunk és közösen hoztunk döntéseket. Apukám régebben félre lépett amit anyum nagyon nehezen de megbocsátott. Azóta látszólag semmi baj nem volt köztük. Tavaly októberbe kiderült,hogy újabb szeretője van. Anyum választás elé állította de mivel most a munkatársa volt így arra kérte,hogy mondjon fel ha a családját választja. Így is lett. Ám ezután nem igazán akart munkát nézni. Aztán talált alkalmit ami nem ment nagyon jól. Kitalálta,hogy vállalkozást alapít persze tőke nélkül. Kölcsönkért rá egyik ismerősétől rengeteg pénzt közben nekem és a férjemnek is tartozik,mert kisegítettük amikor megvoltak szorulva, de mivel közben felmondott mondtuk ráér. Mindenki mondta,hogy el ne kezdje a vállalkozást ám amíg anyum dolgozott a háta mögött elintézte. 3 hétig csinálta mivel csak a pénzt vitte rájött így nem megy ráadásul anyum fizuja teljesen ráment a családi a számlákra meg vásárlásra volt elég. Anyum közben bevállalt még egy munkát így napközben és éjjel is dolgozott most 4 napig apum meg csak érte ment. Nem úgy tűnik mint aki melót akar nézni hiába mondja,hogy nézeget. Ráadásul ha anyum mondta neki,hogy adják el a kocsit fogta magát és elvitte állítólag az egyik ismerőséhez akit anyum nem ismer. Most szükségünk lenne a pénzre amit adtunk,mert közbe jött egy váratlan kiadás ám apum közölte,hogy nincs anyumnak pedig ugye elment a fizuja így ő se tudja most csak jövőhónapba odaadni de nem szeretném a testvéreim szájából kivenni a kaját ráadásul nekünk jövőhétig kéne. Mivel apum hozzátette,hogy visszaadja de akkor nem lesz mit enni. Amikor felhozom a kocsit akkor meg ordít és közli,hogy semmi közöm hozzá, elmegy a lakásból és a telefont se veszi fel. Hozzátenném,hogy amikor a kocsit kellett megcsináltatni rögtön előteremtette a pénzt. A kérdésem arra vonatkozna,hogy ti mit tennétek ilyen helyzetben?
2014. ápr. 11. 16:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Itt "Anyum" az aki a legnagyobbat hibázta. " Arra kérte, mondjon fel". Ez az egyik. A másik pedig az hogy nem veszi tudomásul hogy az ilyen apu sosem változik. Sajnálom hogy nem maradtatok ki ebből. Ezt anyu meg apu szervezte. Oldják is meg.
2014. ápr. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek az 1-es hozzászólóval. A szüleid ebben a történetben mindketten sárosak.
2014. ápr. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A pénzetek ugrott, máshogy kell megoldanotok (pl. baráti kölcsön). Próbáljatok innentől kezdve kimaradni a történetből.
2014. ápr. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A munkahely nemkeresésében szerepe lehet annak, hogy - és erre utal a vállalkozás ötlete is - hogy mostmár anyukád minden munkahelyre fújni fog, ahol közösségben kell dolgozni, gondolom apukád meg nem akar mindig kapni a fejére jogosan-jogtalanul. Azt nem írtad, nektek mi ez a váratlan kiadás. Ha tudnánk lehetne szembeállítani a szájakból való kivétellel (amiről ismét nem tudjuk mennyiben túldramatizált, mert 1 hót kisegíthet kajailag szülő rokon, barát is).
2014. ápr. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nos igen mindketten hibáztak,de én édesapámra haragszom elsősorban. Mi kölcsön biztos nem kérünk majd maximum a baba pénzét költjük rá csak ugye a párom is nekem mondja,hogy mikor adják vissza, apum is nekem mondja,hogy nem tudja és ez eléggé nyomaszt pláne,hogy este is annyira felidegesítettem magam rajta,hogy bekellett mennünk a kórházba. Csak szerettem volna kívülállók véleményét is meghallgatni. Köszönöm.
2014. ápr. 11. 17:03
 6/9 A kérdező kommentje:
A váratlan kiadás igazából csak annyi,hogy elromlott a kocsink és megkéne csináltatni. Számunkra ez azért fontos,mert veszélyeztetett vagyok és autó nélkül szinte sehova se tudok menni és hetente kell feljárnunk orvosi vizsgálatokra,mert 1-2 héten belül várható a babánk. Este is a szomszédot kellett megkérni vigyen be annyira begörcsölt a hasam.
2014. ápr. 11. 17:08
 7/9 A kérdező kommentje:
Anyumnak amúgy semmi baja nincs az olyan munkákkal amit közösségbe kéne végezni. Csak apum kijelentette,hogy elege van,hogy neki főnöke legyen és ő úgy akar élni,hogy ne kelljen azt nézni mi mennyibe kerül. Ezért akarta a vállalkozást. Anyum meg küldi az önéletrajzait de úgy,hogy el se megy elég nehéz.
2014. ápr. 11. 17:13
 8/9 anonim ***** válasza:
Azt látjuk hogy Te mindenképpen apukád nyakába akarod varrni a jelenlegi helyzetet. Csak remélni tudom hogy azért nem anyukád nyomdokaiba akarsz majd lépni.
2014. ápr. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nyilván nem. Én ilyet sose tűrnék ezt anyumnak is elmondtam,de sajnos ő nem ilyen. Talán azért,mert neki senkije nincs rajtunk kívül. Számomra megbocsáthatatlan,hogy amikor apumat bezárták(ok nélkül és ezt tudtuk is) addig anyum 2 munkát is vállalt,nevelt minket erre apum az első adandó alkalommal félrelép.
2014. ápr. 11. 17:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!