Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem örülnek a szülők,...

Miért nem örülnek a szülők, ha a felnőtt gyerekük megkapja álmai állását, csak ahhoz el kell költöznie messzire?

Figyelt kérdés

Elég sok ilyet látok,és saját példa is.

Kis faluban éltem,aztán közeli városban egyetem,kis fizuért munka,albérletben tengődés,szülőktől pár km-re.

Megkaptam álmaim melóját,akkora fizu,amit egy összegben előtte nem is láttam (70ezres fizuból előtte ezt nem volt nehéz),jó kis csapat tagja lettem,és minden ami ezzel jár.És 300km-t költöztem ezért.

A szüleim nem örülnek velem,sőt,szerintük jobb helyem volt előzőleg.

Miért van ez?

27 vagyok,rég nem gyerek,előző helyen dolgozva sem láttak 2 hetente 1 napnál gyakrabban,most is megyek havonta egy hétvégére,nagyjából ugyanannyit látnak.


2014. jan. 28. 12:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezted a szüleidet, hogy miért gondolják ezt? Mert mi nem fogjuk tudni megmondani helyettük.
2014. jan. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

Mert nekik mindig a kisgyerekük leszel, mindegy, hogy hány éves vagy. Nyilván nagyobb biztonságban gondoltak akkor, amikor még közelebb voltál hozzájuk, hiába nem láttak gyakrabban, mint most, de tudták, hogy ott vagy a közelben és elviekben bármikor láthatnak. Lehet, hogy azért is aggódnak, hogy 300 km-eket kell vezetned, ha most meg akarod őket látogatni.

Tudod, a szülők már csak ilyen aggódósak :)

2014. jan. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Örülnek ők, hogy neked jobb lesz, csak őtőlük fog még jobban elszakadni a gyerekük és ez az öröm melletti üröm.
2014. jan. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Meg is tudják indokolni, hogy miért jobb a hely, vagy csak bedobták ezt a kamu-indokot?

Igazából sztem önzőek (nem akarnak elveszíteni), túlzottan lokálpatrióták (a falu / Magyarország mindenek felett, aki költözik, annak nincs nemzeti érzete és szíve stb.), esetleg irigykednek.

2014. jan. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

vhogy nekem is pont ez jon le!

csak en meg mindig "70" er szivok, de mar rohadtul unom, akinek meg erettsegilye sincs ismeros 200 at min kap a legroszabb honapban.

2014. jan. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

ÉrettségiLYe? És neked van ezek után, utolsó? :P


ON: Valószínűleg az, amit korábban leírtak, hogy aggódnak. Ritkább esetben pedig irigység is lehet sajnos, hiszen lehet, hogy fiatalon nekik is lett volna lehetőségük hasonló lépésre, de kihagyták, s most már bánják.

2014. jan. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Régen is vezettem rengeteget,ez sosem volt akadály.

Irigykedni a saját gyerekre? Ilyenre még nem gondoltam,hisz ők küldtek egyetemre,ők támogattak egy olyan szakot,amivel tudvalevő volt,hogy nem az önkormányzatnál lesz nyugdijas állásom helyben.

2014. jan. 28. 13:27
 8/10 A kérdező kommentje:
Kérdeztem már őket,de mindig csak kitérő válaszokat kapok.
2014. jan. 28. 13:28
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezért is írtam, hogy a ritkább eset, de sajnos tényleg van olyan, aki irigy a gyerekére. Valószínűleg nálatok a leírtak alapján inkább a féltés, az aggodalom lesz az oka, de sok hülye ember van a világon, elég csak az itteni kérdéseket figyelni...
2014. jan. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Biztosan nem irigyek, csak féltenek. Meg általában a szülőknek nehezebb az elválás, mint a gyerekeknek.
2014. jan. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!