Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni ha a 17-éves...

Mit lehet tenni ha a 17-éves lány gyermek elköltözött az anyukálától és a befogadó fiú családja beperelte az anyját és a családtól különélő apát gyerektartás miatt és megnyerték a pert és mindkét szülőtöl a jövedelme 50%-át lehuzák? Jogos ez?

Figyelt kérdés
A lány magától ment el és rendezet volt az anyával a kapcsolata az anya 70 000 ftos pénzéböl 35 000 ft levonak a birósági ítélet miatt ! Plusz az apa fele fizetése aki már külöm élt egy ideje a családtól.
2014. jan. 9. 15:53
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
78%
Az egyik ismerősöm a lánya egyik 16 éves barátnőjét fogadta így be. Ha jól tudom "szülői ház elhagyása" címen. Náluk is elváltak a lány szülei. A bíróság úgy ítélte meg, hogy a lány összes költségét a szülőknek kell állni. Az anya fizetésének 50%át vonják, az apától "csak" a gyerektartásként megítélt 12,5%-ot, mert összesen 4 18 év alatti gyermeke van.
2014. jan. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
83%

#8, szerencsére rosszul tudod, még a mai jog szerint sincs ennyire függő helyzetben egy fiatal... a gyámügy engedélyezheti a 16-18 év közötti fiatalkorúnak a szülői ház elhagyását, és akkor a szülő(k)nek bizony fizetniük kell a tartásdíjat. És a kérdezett szitu is elvben elképzelhető, HA 6 hónapra visszamenőleg ítélték meg, mert akkoor a hátralék letörlesztése idejére a levonás pont 50%-os lehet...

Szóval de, jogilag létezhet a kérdésben szereplő szituáció.

2014. jan. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
87%
Beletörődsz már csak egy év utána csak rokontartás jár, aztán munkába áll és te is beperled szülőtartásra.
2014. jan. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
78%
Bizony.Főként ha tanukkal,(osztálytárs,tanárok,ismerősök),alátámasztják,hogy a fiatal korú rossz körülmények között illetve agresszióban él,a befogadó családnak meg szuper az ügyvédje!
2014. jan. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
Nem igaz ? Barátaim nektek akkor vagy nagyon jó életetek van vagy nem magyarországon éltek ! Sajnos a tetü független biróság döntött és mivel a 70 000 ftból 35 000 ft maradt így abból még segitségnélkül élni sem tud ! Azokat kérdem akik értenek hozzá és nem laikusok ,hogy van e erre jogorvoslati lehetöség (ingyenes ) mert én azon vagyok ,hogy segítsek valamien módon ennek a nőnek akinek szivgyógyszert kellene szednie de nem tudja még a receptet se kiváltani ... Szóval komolyan kérdezem ezt a jogorvoslati lehetőséget . Még mielött valaki a segélyről irna az felejtse el mert 22000 ft csak 33000 ft alatt jár na meg persze egyéb adotságok esetén.
2014. jan. 9. 16:26
 16/29 anonim ***** válasza:
10%
Biztos nem véletlen költözött el az a lány.
2014. jan. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
27%
Nem véletlenül ja mert felcsinálták azért.
2014. jan. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
87%
Nincs semmi egyenlőre. Amint a lány betölti a 18at, be kell adni a tartasdij megszüntetése iránti kérelmet.m
2014. jan. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
Írjál már részleteket, mert számomra hihetetlen!Miért ment el a lány? Milyen körülmények közül ment el? Milyen körülmények közé került? ...stb....
2014. jan. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Nem volt szülöi bántalmazás és semmi terror csak annyiból megértem , hogy 70 000 ftos fizuból egy ekora lánynak már az alapvető igényeit sem tudja fedezni a szülő ezért lelép otthonról . Viszont nincs bántalmazás csak csoróság a befogadó család aljas módon perel és a szemét jogrendszer kizsigereli koldusá teszi az embert . Válasz egy két komentre ,ha 17 éves vagyok szerinted akkor küld a receptet hogy kell azt csinálni mert ha a jelenlegi életkoromat 2-vel osztom akkor is többre jönne ki :) Plusz férfi vagyok nem lány !
2014. jan. 9. 16:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!