Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy szülő hogyan tudja megóvni...

Egy szülő hogyan tudja megóvni felnőtt fiát? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Kérdezi ezt egy felnőtt férfi, akinek még nincs gyereke. A kérdés bővebb kifejtése. Meddig kell vajon félteni felnőtt gyerekeiteket (például esti közlekedés). Vajon a túlzott féltés jó vagy sem. Tudom az, hogy gyermekeiteket féltitek nyilvánvaló egy egészséges szülő-gyermek kapcsolatban, de néha felnőttkorban már dependencia alakul ki. Fiatal vagy felnőtt férfiak gyermekek szülők véleményét várom a kérdéssel kapcsolatban.
2014. jan. 5. 13:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Az, hogy ha távolabbi útra megy este és felhívja szüleit hogy megnyugodjanak szerintem nem nagy dolog. Másrészt remélem a nevelésem nem kidobott idő volt és elérte a célját felnőtt korára.
2014. jan. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 piriiiiii ***** válasza:

Olvasd el Philip Roth Düh című regényét. Tökéletes válasz erre a kérdésre.

Az sem gáz, ha nem szeretsz olvasni, egy-két résztől eltekintve könnyű, és rövid olvasmány.

2014. jan. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy szülő mindig félti gyermekét,aggódik érte, bármilyen korú is az.

Ismeri őt, tudja mik a gyenge pontjai, ott felhívja a figyelmét a veszélyes pont leküzdésére, de felnőtt lévén, csak tanácsot adhat, amit aztán vagy megfogad, vagy csak meghallgat a gyermek. A tapasztalatom azt mutatja,hogy amit ma csak meghallgatott, az a későbbiekben használni fogja. (szülő, akinek 30 éves fia van)

2014. jan. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 PureGame ***** válasza:
Mint már más is írta, egy normális szülő mindig is félteni fogja gyermekét. A nevelésen múlik a legtöbb, amit már születésétől fogva kell érteni. A család, amit otthon kap a gyerek a mindennapokban, az felbecsülhetetlen. Többet ér bármilyen iskolától. Fiatal korban a legfogékonyabb és az alapokat akkor kell jól lerakni, mert később, mondjuk 10-14 éves korában már nehezebb lesz dolgokat bepótolni. Persze a nevelés, soha nem fejeződik be, de a legkritikusabb időszak a tíz év alatti évek. Minden életszakaszban fel kell hívni a figyelmet a buktatókra. Azt gondolom a túlzott féltés és a túlzott szabadjára engedés sem jó. Itt nagyon fontos, hogy az ember megtalálja a középutat. Sok szeretet kell, törődés a gyereknek. Ha jól neveltünk valakit, képes lesz felnőtt fejjel is meghozni a jó döntést. Persze mindenki hibázik nem azt mondom, de gondolom érted mire célzok. Hülyeség, ha valaki azt állítja, pl egy párkapcsolatban a lány az mondja a fiúnak, hogy "de gáz még mindig szólsz a szüleidnek, hogy hová mész meg ilyenek?" Ha így tesz a gyerek, ez nem baj, sőt, ebből látszik, hogy sok szeretetet kapott, fontos számára a szülei. És akkor valószínűleg, ő is ilyen lesz egy párkapcsolatban vagy adott esetben, ha majd neki is családja lesz.
2014. jan. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Megóvni úgy tudja, hogy gyerekkorában jó nevelést ad neki.

Azután pedig engedi, hadd menjen. Egy felnőtt férfinél nekem már az is furcsa, hogy egyáltalán felmerül, hogy félteni kell az esti közlekedésben. Eddigre már meg kellett tanulnia, hogy ne legyen áldozat típus, hogy védje meg magát szükség esetén, és az se valószínű, hogy megerőszakolnák és elvennék a szüzességét. A 15 éves lányomat igen, félteném. De felnőtt férfinél ez már egyértelműen a túlféltés kategória.

2014. jan. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Felnőtt embert - sem férfit, sem nőt - nem kell kontrollálni (mert a túlféltés is az). Gyerekként kell önállóságra nevelni, és felnőttként hagyni kell élni, boldoguljon, ahogyan tud.


Ps: dependencia nem a felnőttkorban alakul ki, kedvesem, hanem elsődlegesen csecsemőkornban, kb. 1 éves korral bezárólag. Kell hozzá egy alkatilag lágy és hamar hajló akaratgyenge ember, és egy overprotektív szülő.


Ps: ha te vagy az a 31 éves férfi, akinek a múlt héten írtam privátban a szöveget ebben a táegykörben, és küldtem el pszichiáterhez, akkor üzenem: ha az ember KAP valamit, akkor az a minimum, hogy MEGKÖSZÖNI. Ezt egy kétéves is tudja. Nem okoskodni kell, hanem ha baj van, akkor megfogadni a tanácsot és elhúzni szakemberhez.


Ha nem te vagy ez az ember, akkor tárgytalan és elnézést.

2014. jan. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Valószínűleg egészséges féltés mindig is lesz. De ahogy valamelyikőtök írta az overprotektív magatartás többet árt, mint használ. Azért szerintem egy 31 éves emberrel nem bánhatunk ugyanúgy mint egy tizenévessel, mert így hátráltatjuk a felnőtté válásban.

Másik felvetésem azáltal ha nézzük a híradóban a szörnyűségeket nem lehet, hogy eltolódik a realitásérzékünk? A média felnagyít dolgokat és az emberek paranoiássá válnak. Erről mit gondoltok?

2014. jan. 5. 17:12
 8/8 A kérdező kommentje:
Akik azt írták, hogy a túlzott védelem nem a kornak a függvénye megkérdezném tőlük, akkor a gyerek hogyan nő fel. Ha mindig ellenőrizgetjük később nem tud majd a saját lábára állni. Hol a szabadság, ha mindent meghatározunk, mindenben lekorlátozzuk? Lehet ez is egy nevelési forma, nevelői attitűd, de valahogyan a láncokat el kell tépni egy idő után nehogy az legyen, hogy később nem tud majd érett felnőttként viselkedni. Például mondhatom én azt, hogy fiam ez a lány nem hozzád való szerintem tanácsként, de ráerőltetni a felnőtt fiamra az akaratomat az mennyiben jó? Kell tudni döntéseket hozni. Popper Péter pszichológus írja, hogy sok ember azzal jelöli meg a felnőtté válás kezdetét, amikor tud a saját lábán állni. Döntéseket hozni mások vezetése nélkül. Indivumok legyünk vagy dependens személyek?
2014. jan. 5. 17:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!