Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondolnátok az édesanyátok...

Mit gondolnátok az édesanyátokról, ha ekkorát kellene csalódnotok benne?

Figyelt kérdés
Kiderült számomra, hogy az anyám sosem szerette az apámat, sőt undorodott tőle, mert sosem bánt vele jól, előfordult, hogy bántalmazta is, hiszen egy alkoholista volt. Csak azért házasodtak össze, hogy legyen végre valakijük, de érzelmeket sosem éreztek egymás iránt, mégis együtt éltek 5 évig és anyám két gyereket is vállalt. Nem értem, ha ennyire utálta anyám és undorodott tőle, akkor hogyan tudott lefeküdni vele, egyáltalán miért kellett hozzámennie és megszülnie engem és a bátyámat. Pedig sokan figyelmeztették, hogy ne szüljön egy alkoholistának, de ő úgy gondolta, hogy hátha megváltozik apám, ha szül neki két gyereket. Tudom, hogy nincs jogom elítélni, de ez nekem nagyon rosszul esik, főleg, hogy állandóan apámhoz hasonlítgat, lehet, hogy emiatt emgem sem szeret, mert sokszor nagyon ellenséges velem. Ti hogyan élnétek ezt meg? 24/L
2013. dec. 12. 19:53
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Szánalmas bolondnak gondolnám,hogy ennyi esze volt.
2013. dec. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
90%
Már mindegy...
2013. dec. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

Először fel kéne nőnöd. 24 évesen ideje. Mindenki úgy rontja el az életét, ahogy akarja és ahogy tudja. Nem hiszem, hogy egy elrontott élet csalódásra ad okot. Az élet nem rózsaszín vattacukor. Ne ítélj, hogy ne ítéltess.

NEm hiszem, hogy rád tartozik, miért döntött anyukád úgy, ahogy. Biztosan volt oka rá, és joga is hozzá. És sokan hiszik, hogy a pasi majd megváltozik, nem csak anyukád követte el ezt a hibát.


Ennél sokkal nagyobb probléma, hogy ellenséges veled. (Legalábbis így érzed.) TAlán őszintén le kellene ülnötök beszélgetni arról, hogy miért hasonlít apukádhoz, te miért nem érzed úgy, hogy ez jogos - és meg kéne hallganti egymást. Talán az ellenségeskedés is megszűnne, és te sem ítélnéd el olyan miatt, ami miatt nem igazán kellene.

2013. dec. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
38%

Anyádat ítéled el?

Buta volt, de attól még jót akart, reménykedett.


18/L

2013. dec. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
41%
Tipikus fiatalkori hiszti. Nem hiszem hogy nincs más gondod, hogy ennyire ráérsz sajnáltatni magad meg csalódgatni any.ádban Ha meg nincs akkor lennék a.helyedben, ilyen világrangető dolgokkal a nyakamban.
2013. dec. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
:) egyszerűen így alakult édesanyád élete.Sajnos szinte kár gondolkodni hogy mint kellett volna.Nem kényszerítették,megtehette volna hogy változtat,de sok minden közre játszhatott neki azokon a dolgokon kívül amit vázoltál.Egyet ne feledj,egy édesanyád van.Vitázni sok mindenen lehet,de hosszú távon haragoskodni marhaság.És te jó úton haladsz ez felé,ráadásul olyanban kuktálkodsz amiben nem neked kellett helyt állnod. 24l
2013. dec. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
38%
Ez anyád élete nem a tied. AZ anyákat szeretni kell minden hülyeségével együtt, de tanulni a hibáiból. Te ne kövesd el ezt a hibát és foglalkozz a saját életeddel, ne mások felett ítélkezz. 24 évesen több eszed lenne. Bár nemsokvan, ha enyni idősen még midnig csak lánynak titulálod magad, nem nőnek...
2013. dec. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

" Nem értem, ha ennyire utálta anyám és undorodott tőle, akkor hogyan tudott lefeküdni vele, egyáltalán miért kellett hozzámennie és megszülnie engem és a bátyámat. Pedig sokan figyelmeztették, hogy ne szüljön egy alkoholistának, de ő úgy gondolta, hogy hátha megváltozik apám, ha szül neki két gyereket. "

Itt szépen belefogalmaztad a válasz.Úgy, hogy a gyerek néha csak eszköz.Azt hitte ha szül,megváltozik tőle az apád.Hát ez nem jött össze.Ezért hasonlít hozzá.Rajtad éli ki a kudarcát.Ezért.Ismerős,csak nekem más volt a felállás.

2013. dec. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!