SOS mit mondjak neki?

Figyelt kérdés
az anyukám németországban dolgozik.és eszébe jutott az a gondolat hogy nemkell mennie dolgozni ha ilyen árva gyerekeket fogad örökbe és ő nem választhat.és én mondtam neki hogy ha ezt megteszi akkor engem felejtsen el én elköltözöm fateromhoz.(egyébként azért nem egyezek bele mert nemszeretem a cigókat) mert az 1000%hogy lenne

2013. dec. 11. 21:07
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
és a 7.-nek mondom hogy azért mert nemszeretem a cigókat mert állandóan kötekednek lopnak meg iylenek nemvagyok rasszista őkis gyűlölnek mindet de azért élősködnek rajtunk. és miért süllyedjek el szégyenemben hanemszeretném hogy itt éljenek?és honnan veszed hogy elvagyok kényesztetve? te egy nagy féreg vagy...
2013. dec. 11. 21:52
 12/18 anonim ***** válasza:
46%
mellesleg költözz apukádhoz... anyukádnak úgyis lesz helyetted minimum 5 gyereke... unatkozni nem fog nélküled :) bár azért jó lenne tudni hogy csak a pénzért csinálná-e vagy szívből jön... mert CSAK a pénzért ne vállalja be... akkor nála se lennének jobb helyen a gyerekek mint az intézetben...
2013. dec. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
32%

Kérdező:

Senkinek a génjeiben nincs bűnözés. A NEVELTETÉS a fő tényező, h hajlamos lesz-e rá. Ismerek kulturált cigányokat. Pontosan, hogy anyud fog nevelni cigány gyermeket is, legalább megment egyet a negatív antiszoc hatásoktól. Gondolj erre.


Erős magyar génjeim vannak, fehér vagyok, mégis így gondolom. Sőt, volt már cigány szerelmem is. Bár diplomás volt. Anyja fehér magyar, apukája volt roma, akit korán elvesztett.


Szóval amíg pici gyermekről van szó, nincs miért félned tőlük. Ám ha 4 év feletti a nevelendő gyermek, akkor megértem az aggodalmaidat, ha nem tudni, milyen közegben nevelték korábban a gyermeket az eredeti szülei. Persze a Nevelő Intézet se egy álom, egy gyermek szocializálódására nézve, de ez nem csak a roma gyerekekre hathat negatívan.

2013. dec. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:

Én is ilyen szemmel nézem/tem a cigányokat aztán hirtelen eszembe jut: legjobb barátnőm fél cigány, ha tudná hogy így gondolkodok az rosszul esne neki+ kapásból ismerek egy kivételt aki nem élősködő vagy bűnöző.


Nem osztom az észt mert nem vagyok szent... háát ez nehéz kérdés, én elfogadnám ha így lenne, de én pedagógus szakmán vagyok és szeretem a gyerekeket, úgyhogy végülis a véleménem egyértelmű, mert úgy érzem tudnék velük bánni, szóval nem segítettem :D


"""Szegény anyukám mindíg dolgozik és jó lenne neki ez a meló (...)"""

ha így értékeled hogy anyukád mennyit dolgozik akkor elgondolkodhatnál azon hogy esetleg beleegyezel a dologba.

2013. dec. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
22%
Gondolom egy lakásban/házban fognak élni, és azért nem mindegy (nekem!!!), kikkel osztom meg az otthonom! Én is tapasztaltam, milyen "emberek" vannak.
2013. dec. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Anyukám is nevelöszülö,bár nem èlek otthon,de nekem is fura volt elöször.Anyum gyerekotthonban dolgozik,apum is..ismeri öket,hogy milyenek meg minden,mègis elhatározta magát,hogy kivesz 3 gyereket(testvèrek).Nevelik öket,nem sötètek...De már csak pár hónapot lesznek náluk.
2013. dec. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Érdekes, a szakembereket szereti lepontozni sok laikus kérdező. Akkor minek kérdeznek?


(Legalább ketten vagyunk pedagógusok, akiket lepontozott valaki; mint tapasztalom más kérdéseknél, többnyire a kérdező keze is benne van, bár ez esetben nem tudhatom ,mi miatt.)

2013. dec. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
én nem pontoztam le senkit
2013. dec. 12. 20:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!