Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Láttátok ezt a megdöbbentő...

Láttátok ezt a megdöbbentő cikket?

Figyelt kérdés

Erról írtam: [link]

Bár az én lányom még 8 éves, de ijesztő a mai helyzet. Mit lehet tenni, hogy ezt elkerüld?



2013. nov. 15. 23:44
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
56%
#5 - én a cikkben 3-4 konkrét kamaszról látok leírást, nem az egész világról.
2013. nov. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
29%

2:24


Látod elkövetted azt a hibát, mint sokan...

Azt feltételezed,hogy mert "szép családjuk" van (kívülről) a szülőknek presztizs állásuk van, a gyerer jól tanulnak, akkor már jó példát is látnak otthon...aztért mert valaki nem bukdácsol, és a szüleinek jó á

Lása van, nem jelenti azt, hogy erkölcsileg is ugyanolyanszinten vannak...

2013. nov. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
86%

hát nem tudom, én ezek szt hálát adhatok, a lányom 11.-be jár, 18 fiú, 18 lány, három fiúnak van barátnője, két lánynak barátja, nem szexelnek minden hétvégén mással, nem isznak, nem drogoznak, buli helyett billiárd és teke van...

Mondjuk okos, értelmes fiatalok, akik a családban is azt látták, nem a piától lesznek nagyok és jelentősek mások szemében... pedig nagyon színes a családi háttér, ápolónőtől színészig, könyvelőtől fodrászig minden van, szóval nem kis milliomoscsemeték.


Azt hiszem, azok a gyerekek, kamaszok, fiatalok, akik a szexben és az ivásban élik a napjaikat, jórészt az otthoni sivárságból menekülnek ilyen haverok közé :(

2013. nov. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
86%

Elsővel nagyon egyetértek. Gimiben szokott előjönni, hogy abbahagyják a gyerekek a sportokat/zenét sokszor szülői támogatással a tanulás miatt. Aztán kiderül, hogy mondjuk a heti 5 délutánból elég kettőt végigtanulni, mert nem kell annyi idő, mint ami felszabadult. Itt szokott bejönni a tengés-lengés. Unatkoznak, így hát összeülnek a parkban dumálni. Aztán előkerül egy sör, másnap egy cigi és csúsznak egyre lejjebb.


Szerintem találj vmit, amiben a lányod tehetséges és amit szívesen csinál heti 3-4 alkalommal. Ne te kényszerítsd rá, mert azt úgyis abba fogja hagyni 14 éves kora körül, amikor csökken a befolyásod felette. Itt az a fontos, hogy ő tényleg akarja azt a dolgot. Én pl sportolok, mert szeretek mozogni és a legjobb barátnőmet is így ismertem meg már 10 éve. Ezért mindketten visszajárunk még egyetemistaként is, hiszen ez a mi közös programunk. :)


Persze, az igazsághoz hozzátartozik, hogy így sem voltam szent. Anyukám biztos nem dicsért volna meg, ha látja, amikor ezzel a barátnőmmel kocsma-túrázunk, vagy egy vadabb partiban tombolunk, de legalább 17-20 voltam, nem 14-15.


L/22

2013. nov. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
30%
Én most vagyok 19 éves, szóval még akár bele is tartozhatnék korhatárilag a tini kategóriába. Másodéves vagyok főiskolán, és úgy érzem, benőtt a fejem lágya, így önmagam már nem sorolnám oda. 15 évesen vesztettem el a szüzességem, szintén egy haverral. Na jó, annál több volt, 4 éves barátság fűzött hozzá, rengeteg időt töltöttünk együtt, bár hivatalosan sosem jártunk, valahogy adta magát az egész dolog, fellobbant köztünk a láng. Ezután se lett köztünk semmi komoly, viszont egymással vezettük le a felesleges energiáinkat esténként. Ő ekkor volt 19 éves. Ezt kb. másfél évig csináltuk, közben nekem nem volt más az életemben, neki igen, de ebből nem csináltunk gondot. Végül azért fejeztük be ezt a "barátság extrákkal" dolgot, mert én összejöttem az első komolyabb barátommal, akivel már 3 éve vagyok együtt, és ő nem nézte jó szemmel még azt sem, ha mi leálltunk pár szóra beszélni a Tescoban, ha szembetalálkoztunk. Szóval nem csak az extrák, de a barátság is elmaradt, viszont az elmúlt időben egyre jobban kezd hiányozni, úgy érzem, túl sok volt ez a 3 év nélküle. A drog és a pia az én életemből kimaradt. Orgiákon se vettem részt, ágyról ágyra se jártam. És ez igaz az elég nagy baráti és ismerettségi köröm összes tagjára. Szóval nem tudom, hogy ez alatt a másfél év alatt mióta én elballagtam mi változott a középiskolásokkal, de szerintem túl sok nem. A cikk általánosít. Persze vannak ilyenek is, és vannak olyanok is, mint én. Nem lehet azt mondani, hogy az összes kamasz drogos k***a és s***ci. Szexelni is lehet, ésszel. Inni is lehet, szintén ésszel. Normális családból származok, a szüleim mindig szerettek és foglalkoztak velem, bár pénzzel is elláttak és látnak a mai napig is, azt mégis arra költöm, amire fontosnak tartom - és ez nem a drog. Szakkörökre sose dugtak be, mivel nekem nem volt kedvem se zenéhez, se sporthoz, így én abba a kategóriába tartozok, akinek az összes délutánja szabad volt, mert tanulásra sem fordítottam túl sok időt. Mégse zülltem el.
2013. nov. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
74%

A mi iskolánknak (szakközép) drogos híre volt... és tényleg volt egy-egy ember, aki titokban füvet értékesített, és volt egy-egy ember, aki vodkával hígította a reggeli kávéját, de azt vettem észre, hogy a többség igenis nagyon normális.

Kérdés, hogy hol, miben akarják túllicitálni egymást az emberek. Itt mindenki tisztában volt vele, hogy ha abból akarnak élni, amit tanulnak, akkor be kell kerülni az egyetemre - az pedig nagyon nehéz. Szóval azok a lányok, akik az első évben (14-15 évesen) még bulizni jártak, később inkább a szakmai órákra és a hegynyi házi feladatra koncentráltak és egymásra is inkább szakmai szemmel néztek. Hozzá tartozik, hogy ezt a "szabadidős tevékenységet" mindenki magának választotta, szóval nem az volt, hogy a szülők beíratták zongorára. A szakma mindenkinek saját vállalása volt. Aki ehhez gyenge volt, az átiratkozott másik iskolába orgiázni.

Szóval, úgy kezdtük, hogy "drogos iskola", de néhány év alatt azt vettük észre, hogy a jónevű gimnáziumok tanulói vannak elkanászodva, és nem mi. Mert az iskola arra tanított minket, hogy a jövőnkre koncentráljunk. Persze, ezzel nem azt akarom mondani, hogy a szülőknek nincsen felelőssége a dologban, de mi nagyon sok pozitív példát láttunk a tanáraink között.


Talán mert egy jónevű gimnázium tanulója szinte akármelyik egyetemre mehet. Ez a "bőség zavara" rögtön elősegíti a züllést, mert akkor már "úgyis lesz valami".

2013. nov. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
30%
08:33 Nem hiszem, hogy bármi hibát elkövettem, 4 évig együtt voltunk reggel héttől délután négyig, ismerem őket, és biztosan tudom, hogy nem egynek volt szerető, rendes családja. És nem nem bukdácsoltak, hanem mindegyiknek volt legalább 1 nyelvvizsgája, meg előrehozott érettségije, mellette még megnyertek néhány OKTV-t, egy kis diákolimpia vagy mi, négyes átlag már ciki volt, meg ilyen "apróságok", igazi zsenik voltak a legtöbben, okos, intelligens, kultúrált emberek és mégis a cikkben szereplő fiatalokra hasonlítottak.
2013. nov. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
23%
12:00 az ember nem attól kerül be egyetemre, hogy jó nevű gimnáziumba jár, hanem attól, hogy gürizik mint egy állat. A jó nevű gimnáziumtól nem lesz kevesebb munkád, mert ha nem hozod azt a szintet amit elvárnak, akkor gyorsan "repülsz" onnan ha nem is szó szerint, a lehetőségek közül mindenképpen.
2013. nov. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
75%

Mikor én tini voltam, akkor sem volt más a helyzet.( 15 éve)

Annyit tudsz tenni ellene, hogy nyíltan beszélgetsz a lányoddal erről, és elmondani neki milyen hátrányai és buktatói vannak ennek az életvitelnek.

2013. nov. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
30%

12:34, Tisztában vagyok vele, mi kell az egyetemre jutáshoz, de a diákok többsége nincsen vele tisztában. Nagyon sokan úgy állnak hozzá, hogy ha bekerülnek egy nagyon erős iskolába, akkor már a 3-as szint is komoly teljesítmény. Rengetegszer hallottam, hogy "Jó, csak 3-as, de kemény a suli, ami itt 3-as, az nálatok 5-ös lenne, nem én vagyok a hülye." - és arra általában későn jönnek rá, hogy ezzel nem érik el a felvételi ponthatárokat, akármilyen erős iskolában 3-as a 3-as. Rengeteg olyan ismerősöm van, akiknek van egy üres évük emiatt, és újra megpróbálják az érettségiket letenni ősszel, hogy következő tavasszal eséllyel induljanak a felvételin. Vagy aztán csak OKJ-re mennek, és ott vannak 6-7 év alatt, mint egy szakközép iskolai tanuló 5 év alatt.

Pont ilyen fiatalok, akikről a cikk is szól - a "magas" gimnáziumi követelmények kifogásul szolgálnak a középszerű jegyek miatt, marad idő a bulizásra, plusz nincsen egyfajta orientálódás a pálya felé, tehát 19 évesen sokan még mindig úgy vannak vele, hogy "tök mindegy, melyik főiskola, vagy egyetem, csak felvegyenek".

2013. nov. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!