Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Láttátok ezt a megdöbbentő...

Láttátok ezt a megdöbbentő cikket?

Figyelt kérdés

Erról írtam: [link]

Bár az én lányom még 8 éves, de ijesztő a mai helyzet. Mit lehet tenni, hogy ezt elkerüld?



2013. nov. 15. 23:44
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
82%

Foglalkozni a gyerekkel, leginkább megtanítani, hogy mi az, ami értékes, amire érdemes időt és energiát fordítani, és mi az, ami nem.

Emellett fontos, hogy céljai legyenek.


Általában azok a gyerekek veszélyeztetettek - nem csak ma, hanem régebben is -, akiknek üres az élete. Aki csak teng-leng, az hajlamos hülyeségeket csinálni.


Saját példám látom: nálunk a családban hagyománya van annak, hogy a gyereknek sok mindent kell csinálnia. Na nem házimunkát. Hanem különféle szakkörökre járni, sportolni, zenélni, stb. Elég hamar megmutatkozik, miben tehetséges a gyerek, onnantól arra kell helyezni a hangsúlyt.

Nekem például zenei tehetségem van. Tehát ezzel kellett foglalkoznom. Minden nap gyakorolni, órákra járni, koncertezni, versenyezni... na persze sokan károgtak, hogy hol marad a gyerekkor. De hát megvolt az is. Csak nem az egész délutánt tudtam ellógni a parkban, csak egy órát. Esetleg kettőt.

Mire tinédzser lettem, egyértelmű volt, hogy konzervatórium, nekem meg természetes, hogy mindent bevállaltam, mindent csináltam. Nagyon kemény volt, napi 10-12 órákat ültem az iskolában. De másrészről rengeteg izgalmas dolgot is eredményezett, 16 évesen már külföldi turnéra mehettem, ami csak azért lett nullszaldós, mert rögtön az elején elhagytam az összes pénzt, amit magammal vittem :) De el lehet képzelni, milyen büszke voltam magamra, hiszen a legtöbb 16 éves akkor lát külföldet, ha a papa-mama elviszi nyaralni "olaszba".

Az ambíció, célok mellett egyszerűen nem vonzó az, amit a cikkben leírtak. No meg ugye tiniknél a környezet is nagyon fontos. Ha az ember megfelelő környezetben (értsd hasonlóan ambíciózus tinik között) van, akkor igazából fel sem merül benne, hogy elszúrja az életét.

Persze ha a haverok is csak annyit látnak a világból, hogy unalmas és nincs értelme, lőjük be magunkat és dugjunk valami random lehetőleg ellenkező neművel, akkor az ember fia-lánya önkéntelenül is ehhez a példához fog igazodni.

2013. nov. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
89%

"Kérdés, mennyire lehet általánosítani a mai fiatalokra a könyvből kirajzolt képet, de mindenképp bemutatja, milyen veszélyeknek vannak kitéve gyermekeink, ha nem figyelünk rájuk eléggé. Az mindenesetre feltűnő, hogy a riportkötetben magukról valló tinik döntő többsége vagy csonka családból származik, vagy a "pénzzel szeretem" szülői hozzáállás áldozata."


Még csak itt tartok, de szerintem ez jó válasz a kérdésedre.

2013. nov. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
30%
Ismerek egy ilyen lányt, legszívesebben leírnám ide a nevét, hogy ha már 16 évesen kiírja közösségi oldalra, hogy hiánya van és lenne-e jelentkező szexre akkor ne lepődjön meg ha erről idegenek is tudnak. De nem vagyok ilyen gonosz. Idegenekkel is szexel. popiba is. undorító.
2013. nov. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
81%
Elolvastam. Elég szomorú, én 17 éves vagyok és az évfolyamtársaim közül rengetegen ilyenek... Mondhatni a "menők"... Engem nagyon nem vonz ez a fajta világ. Intelligens emberek, akiknek normális értékrendjük van nem csinálnak ilyeneket szerintem. Mit tud tenni? Nevelés és odafigyelés. Úgy veszem észre, azoknál van jelen ez a fajta viselkedés, akikre a szülők annyira nem figyelnek oda; vagy válnak és nincs idejük a gyerekre, vagy azt hiszik a gyerekkel addig kell törődni még a pénzt odanyújtják neki. Legalábbis itt az iskolában így van. Elég szomorú ez a mai generáció, és már attól rosszul vagyok, ha belegondolok, hogy ezekből milyen felnőttek lesznek....
2013. nov. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
20%

Nemcsak nálunk, ilyen ma a világ.

[link]

2013. nov. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 My Conserve ***** válasza:
96%

Nos, az tény, hogy a lányok kiszolgáltatottabbak ma. Régen megtehették, hogy hónapokig-évekig húzták a fiút, amíg egyszer lefeküdtek vele, és hűséget vártak el. Manapság azonban a fiúk, főleg a népszerű, jóképű srácok, már inkább másik lányt választanak, ha nem teszi szét hamar a lábait.


Megoldás igazából nincs. Meg kell tanítani a fogamzásgátlásra, illetve a nemi betegségek kivédésére. És jó, ha nem kezeled tabuként a témát, nem ítéled el a tiniket. Így van rá esély, hogy a lányod téged fog megkérdezni párkapcsolati tanácsért, és nem mondjuk egy szexfüggő iskoláslányt a barátnői közül.


Alapvetően nem az a cél, hogy a tinik ne szexeljenek, nem akarhatod te sem, hogy a lányod féljen a szextől egész hátralévő életében. Csak arra kell megtanítani, hogy ez bizonyos felelősséggel is jár, nem csak örömmel.

2013. nov. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
63%
A "szex felszabadítása" túl jól sikerült, ma már a nagy külföldi énekes sztárok is prostiként viselkednek még díjkiosztókon is. A hazaiak is egyre inkább ezt teszik. A tinik meg ezt a mocskos viselkedést utánozzák! Undorító ez az egész, az meg különösen, amikor apa erőszakolja meg a saját kislányát. Az összes erőszakolót ki kell vágni (igenis ivartalanítani)!
2013. nov. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem a jó példa is fontos. Én nem voltam ennyire vészes kamasz mert nagyon szégyelltem volna, ha ennyire eltávolodok a dolgos-szerető-szorgalmas szüleim értékrendjétől. Nem voltam agyonnevelve, sőt, szinte bármit csinálhattam kérdés nélkül, mégsem viselkedtem úgy mint a mai kamaszok. Habár már akkor is voltak ilyen lányok az osztályunkban, de inkább kerültem az ilyen társaságot. Általában azt látom a családos barátaimnál, hogy akik kiegyensúlyozott, boldog kapcsolatban élnek, jó példát mutatnak és következetesen nevelik a kamaszaikat, náluk nincsenek ilyen durva megnyilvánulások. De látom az ellenpéldát is (éppen párom rokonságában), a szülők ordítanak egymással a gyerek előtt, és a kisgyerek ezt látja, ő is ugyanígy viselkedik..
2013. nov. 16. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
86%

A probléma azzal van, hogy ugyan a felnőttek siránkoznak a helyzeten, de valójában ők is ezt tartják normálisnak. Azok az emberek akik ezzel foglalkoznak valójában ugyanúgy elszörnyülködnek ha te odamész hozzájuk, hogy te az 5%-ba tartozol, és például még sosem ittál alkoholt, és nem is tervezed ebben az életedben kipróbálni. A tanárok az iskolában papolnak arról, hogy mi a helyes, de a végén mégis annak a pártjára állnak aki a cikkben leírt módon él. És még sorolhatnám. Saját tapasztalat. A szülők is valójában azt akarják, hogy olyan legyél mint a többi. Menő, népszerű, mert különben jaj milyen borzalmak lesznek. Nekem szó szerint megmondták a szüleim, hogy "miért nem vagy olyan mint a többi?", pedig teljesen normálisak és elitélik a "többit".

Hogy lehet ezt elkerülni? Sehogy. A legjobban nevelt gyerekek is ilyenné válhatnak. Egyedül csak ész és öntudatosság kérdése. Nekem semmiben sem különböznek a szüleim a cikkben leírtaktól (sokat dolgzoik stb), soha semmilyen módon nem erőltettek, hogy bármilyen legyek, az iskolában is bántottak, mert másmilyen voltam, mégsem érdekelt soha és saját magamtól ellenpélda és ilyen is maradok. Egyszerűen nem tud befolyásolni, hogy mások mit csinálnak.

Amúgy meg eléggé túl van dramatizálva. Minden kornak megvan a maga baja, a régebbiek sem voltak jobbak, csak másmilyenek. Ugyan mitől lettek volna régebben boldogabbak az emberek?

2013. nov. 16. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
80%
23:59 én sajnos pont az ellenkezőjét tapasztaltam annak amit te. Jónevű gimnáziumba jártam, ahol mindenki kitűnő tanuló volt, tehetséges, értelmes, versenyek, kemény tanulás órákig, napokig, fegyelem, nem egynek volt szép családja is, fényes jövő, a fél osztály orvosnak meg meg ilyenek - mégis a cikkben leírt módon viselkedtek legtöbben.
2013. nov. 16. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!