Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Joga van a páromnak beleszólni...

Joga van a páromnak beleszólni abba, hogy hogy bánok a két éves gyerekemmel ha nem ő az apja?

Figyelt kérdés
Ma rákiabáltam és a kezére ütöttem a fiamnak mert szétszórta a papírfecniket. Párom erre közölte, hogy amíg ő itt van addig a gyereket nem bánthatom. Miért szól bele a gyerek nevelésébe?
2013. szept. 29. 16:35
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
88%

Amennyiben a párod és szereted őt, szeretnéd hogy elfogadjon téged a gyerekeddel együtt, akkor én igenis bevenném a gyereknevelésbe. Nem lesz az édesapja sosem, ez tény, de ne is csak egy idegen bácsi legyen a házban, aki nem szólhat bele semmibe.

Joga és köze nincs hozzá, de ha családként szeretnétek élni, szerintem nem így kéne erre reagálnod.

2013. szept. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
89%

Ez a te verziód, az érem egyik oldala.

A párod most lehet hogy azt mondaná, hogy mindennaposak a kiabálások, a ütlegelések, és ő nézi igazán a gyerek érdekeit, és elege van abból, hogy kelted a feszültséget.

Joga van beleszólni, mert egy háztartás, egy közösség vagytok.


Egyébként önigazolást keresel itt? Ha mindenki neked ad igazat, akkor kinyomtatod, és a párod orra alá dugod?

2013. szept. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
46%

A párodnak abban igaza van, hogy ne bántsd a gyereket.


DE: Szerintem nem is bántottad. Nem verted véresre a fenekét, a kézre csapást meg nem nevezném bántásnak.

2013. szept. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
85%

A párodnak van igaza.. azért mert szétszórt valamit nem kell a kezére ütni.Gyerekből van , természetes,hogy ilyeneket csinál..elég lett volna ha rászólsz.

A párod meg azért a párod, hogy a másik feled legyen, így beleszólhat a nevelésbe..örülj neki,hogy így elfogadja a gyereked.

2013. szept. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
54%
Nyilván jogilag és biológiailag nem ő az apja,de ha valóban szereted,ha valóban úgy érzed,egymáshoz tartoztok,akkor meghallgatod és elfogadod az ő nevelési elveit is.Persze a döntés a tied,hogyan neveled a gyereket,de ez nem jelenti azt,hogy nem hallgathatsz ilyen téren a párodra,vagy hogy kizárhatod ebből a szempontból az életedből.
2013. szept. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
87%

Együtt éltek?

Igen, ha közös jövőt terveztek, szeretnéd hogy ő legyen a gyereked "apja", akkor joga van hozzá. De ne a gyerek előtt beszéljetek erről, hanem kettesben.

2013. szept. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
De akkor sem kellene a páromnak ilyeneket mondania. Én vagyok a gyerek anyja, had csináljam én a nevelését. A múltkor azért szólt rám mert a kicsi felált a babakocsiban és egy kicsit rákiabáltam, hogy üljön le.
2013. szept. 29. 16:49
 8/35 anonim ***** válasza:
85%

A gyerek biológia apja azért beleszólhat?


Ha elvárod, hogy nevelje a gyerekedet, vállalja az ezzel járó lemondásokat, akkor bizony abban az is benne van, hogy elfogadod a véleményét.

2013. szept. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
85%
Miért vagy a pároddal, ha egyedül akarod nevelni a gyerekedet? Egy párkapcsolatban a gyereknevelés is közös, ahogy a felelősség is. Joga van beleszólni a te rossz nevelési elveidbe.
2013. szept. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
84%

Ha Apának akarod,akkor ugyan olyan joga van hozzá,mint neked.

Ha így gondolkodsz,akkor garantálom ,hogy nem sokáig maradtok együtt. Nem csak a pénz hazaviteléhez van joga.

Örülj annak,hogy elfogad a gyermekeddel együtt.

2013. szept. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!