Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell ezt mindig a...

Miért kell ezt mindig a fejemhez vágni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy mikor középsuliba jelentkeztem csak a helyi sakközépbe jelentkezhettem mert anyámék váltig állították, hogy máshova fel se vennének. /3,9-es átlaggal/ Először szakmunkásba akartak betenni. Ezt is alig lehetett kisírni tőlük, hogy hadd menjek szakközépbe. Azt mondták, hogy úgy is kifogok bukni. Az osztály egyik legjobb tanulója voltam itt. /Itt úgy volt, hogy egy jobb képességű és egy rosszabb képeséggű osztály és a jobb képeségűbe jártam/


Tavaly érettségiztem. Egyetemre nem jelentkeztem. A szomszéd városba jelentkeztem technikumra. Apáék anno azt mondták 9.be, hogy nem mehetek át másik iskolába /mondjuk minden évbe megpróbáltam de sose engedték meg/ de erre okot nem adtak, viszont megígérték, hogy érettségi után odamegyek ahova akarok és nem szólnak bele. Nos a másik suliba átvettek.

Apa azóta azzal jön, hogy biztos azzal jön, hogy biztos azért mentem át mert ettől nagynak érzem magam. Meg, hogy én abba az iskolába mennyit fogok szenvedni stb.


Mit ne mondjak az osztálytársaimmal egyből megtaláltam a közös hangot, nagyon fain a suli is, a tanárok is. /tényleg a régi sulimba nem hiszem, hogy megéltem volna ezt/


A régi sulimban történtekről sok mindenről apáék nem tudnak mert már áltisibe is azt mondták, hogy a problémákkal egyedül bírkózzak meg.

Középsuli az nekem kicsit kín volt. Az osztályba sosem találtam a helyem, tanárok közt voltak elég szemetek is. VOlt olyan tanár aki 9.-től kezdve egyfolytába csinálta a feszkót. Pl.: volt, hogy a komplet osztályt végig kérdezte és nem tudták a választ utána engem megkérdezett én se tudtam és nekem bevágott egy egyest a többieknek nem.

Ill. volt, hogy 8-9 órám volt és olyankor pogácsát ettem. /volt ilyen nagy méretű pogácsa a boltba és azt vettem és ettem, de az akkora volt, hogy én azt 4 szüneten keresztül ettem de akkor itthon se voltam éhes, és volt hogy beszólt, hogy már megint eszel? mikor még mindig ugyanazt ettem/ Meg mindig engem ordított le mindenért. Volt valami gáz a géppel aminél ültem /fullos volt a terem tehát nem bírtam másikhoz ülni/ mindig újraindította szó nélkül magát és akkor miért indítod újra? miért akarod elrontani a suli gépét? MIkor ezt elmondtam apának, hogy emiatt megyek át meg, hogy én 2 évig nem akarom ezt hallgatni, meg nem akarok mindenért én lenni a hiábs amit nem is én csináltam akkor szószerint a képembe röhögött és azt mondta, hogy az a tanár nem lenne erre képes de ezeket a többiek is hallották.


2013. szept. 28. 12:54
 1/3 anonim ***** válasza:
51%
Szóval, az egész világ összeesküdött ellened, de teljesen alaptalanul, mert te ártatlan vagy, mint a szűz hó.
2013. szept. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 zabmester ***** válasza:
Hm, hát nem túl megnyerő a szüleid hozzáállása, nem is igazán értem, hogy miért ilyenek, hogy nem támogatnak, hogy miért akartak butábbnak beállítani. De annál többet nem tudok tanácsolni, mint hogy az ilyen megjegyzésekkel ne foglalkozz, hiszen te nagyon jól tudod, hogy mire vagy képes, meg hogy miért másik iskolába jelentkeztél, és saját magad miatt vagy ott, ahol vagy, nem másokért. Ha tanulsz, azt magadért teszed. És a jó tanulmányi eredményeid ráadásul többet is érnek, hiszen otthon ezek szerint sosem biztattak, nem segítettek, nem mondták, hogy ügyes vagy, jól csinálod. Szóval szerintem hajrá, csak így tovább :)
2013. szept. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de ez a kis fogalmazás olyan, mintha egy 13 éves gyerek írta volna, nem pedig egy 20 körüli, érettségizett fiatal felnőtt. A szüleid gázak, ez tény, te viszont elég idős vagy ahhoz, hogy ne durcáskodj, mint egy kamasz gyerek, és ne az általános iskolás sérelmeiden rágódj. Vedd kezedbe az életed. Ha tanulni akarsz, tanulj. De amíg a szüleid tartanak el, nem vagy a magad ura.
2013. szept. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!