Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Az anyám teljesen...

Mit tegyek? Az anyám teljesen kiborít.

Figyelt kérdés

Helló!

Teljesen kikészulok.Vázolom.Elvált szulok,de jó kapcsolat mind a két szulo kozottt mind én éa a szuleim kozott.Elsosorban anyukámrol írok mert apu is rám van tapadva de ez más téma.Anyuval elég sokat vezsekedunk szinte minden nap nagy ordibálások meg 3-4 naponta vannak,és már nem bírom.Én se vagyok egy konnyu eset de nagyon jó tanulo vagy majdnem színjeles egy két tárgyat leszámítva.A magatartásom rendben van csak nem vagyok anniyra engedelmes és tisztelettudo ahogyan azt anyám elvárná tolem.Néha szemtelenkedem de melyik 14 éves lány nem?És nem vagyok az a -AZ enyem az utolsó szó akkor is-tipusú idegesito ribi.Mindenki kedvesnek tart,vidám természetu vagyok,de anyu minidg buzerál mert prá ruhám a foldon van,vagy nem cserélem ki a wc-gurigát ha kifogy,és nem gondolok magamtol arra hogy rakodjak ki a mosó/mosogató gépbol,teregessek ki hanem erre kérni kell,nem jut eszembe magamtol és ez felháborítja.De modtam neki hogy kétjen meg és megteszem.De nem,NKEME azt automatikusan kellene csinálnom.Szenvedélyem a lovaglás de tegnap már attol is eltiltott egy hétre mert nem bezsélek ugy ahogy kéne.MOst telt be nálam a pohár,majdnem sikítok duhomben.Úgy érzem eddig tokéletes vlt a viszonyunk most viszont már csak akkor érzem békésen magam ha vagy egyedul vagyok vagy másokkkal és nem a családommmal Pl suli,vagy csak rovid ideog találkozunk.Nem értem.Anyám anniyra labilis lett érzelmileg hogy az hihetetlen.Kisuámíthatatlan és nem lehet rá észérvekkel hatni.Nem bírom tovább.Apunak is anyunak is van élettársa már vagy 8 éve,de apunál is jonnek a gondok már ott sem érzem jol magam a noje folyton szekál sztem féltékeny rám.Nem tudom mit tegyek.

Úgyérzem az eddig normális életem kezd megorulni,mert a kozeli család mind vagy ilyen ingerult vagy egy 5 éves szintjén bezsélget velem mintha hulye lennék.Testvérem nincs.Én ezt nem bírom tovább.Mit csináljak hogy javítsak ezen?Kérlek segítsetek

14 éves lány.



2013. szept. 26. 21:05
 1/4 anonim ***** válasza:
37%
huh szia én is 14 éves vagyok és sokkal rosszabb eset mint te mert én kiállok magamért így tovább tart 1 vita! nah hogy mit csináljál: üljél le anyukáddal és beszélj meg vele mindent 1-től 1-ig és hogy a mostani naptól ez lesz a felállás és ehhez tartjátok magatokat! De ha gondolod olvasd fel neki a kommentemet hogy én rosszabb eset vagyok mint te és velem mégsem kiabálnak úgyhogy te ezt nem érdemled meg! remélem segítettem! üdv!
2013. szept. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
62%

Legyél kicsit türelmesebb , ne húzd fel magad . Beszéld meg anyukáddal a problémáidat , apád nőjét meg szard le . Esetleg teregess ki :D , vagy legyél kicsit többet egyedül, akkor ők békülnek ki veled , de ezt ne csináld sokáig mert rosszul sülhet el. Velem is ez van , folyton ingázom a szülők között . Remélem segítettem , majd írd meg mi lett . :)

15f

2013. szept. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
45%

Tudod mit? Tényleg rohadt idegesítő, mikor mindent neked kell csinálni, mindenki más elmegy mellette, aki persze ugyanúgy látja mint te, mégis bäszik rá, és akkor vagy az megy mindig, hogy csináld magad, mindig, mindent, mert az persze teljesen természetes, hogy minden megvan csinálva, ha nem lenne, akkor lenne nagy káosz, meg csodálkozás, meg méltatlankodás, vagy mindig minden alkalommal akár 100x meg kell kérni, utasítani kell ugyanarra a pofonegyszerű dologra. Ebbe az ember egyszerűen belefárad. Hogy ha teregetni kell, akkor miért menjek be a szobádba, közöljem, hogy teregessél? Főleg, ha már jártál arra 3x. Ilyenkor ha ott vagyok és látom, hogy de jó ezt is leszarta mindenki, akkor nyilván nem megyek könyörögni, hogy ha már ott vagy, akkor csináld már meg, de ha már nem csináltad akkor most fáradjál oda, és akkor nézzem a morcos fejedet, hogy én épp megzavartalak valamiben és különben is, ha már így ott voltam, akkor miért nem ÉN teregettem ki, mit kell most téged odaküldeni, mint valami büntetésbe?


Ha egyszer elmondja, hogy ha lejár a mosógép akkor te is ki tudod nyitni, és kiszedni a ruhát akkor tényleg marha idegesítő, hogy egy ilyen dolgot, hogy a bánatban nem tudsz megjegyezni és alkalmazni másnap is, vagy két nap múlva. 14 évesen már igenis vagy akkora, hogy ilyen egyszerű dolgokra ne kelljen kérvényt benyújtani.


14 évesen már nem vagy olyan kicsi, hogy az elég legyen, hogy vidám vagy és jók jegyeid, amúgy meg bässzál mindenre.

2013. szept. 27. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A kamaszkor varázsa...
2013. okt. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!