Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek normális anya az...

Szerintetek normális anya az ilyen?

Figyelt kérdés
Az a helyzet,hogy anyummal már több éve nem vagyunk tul jo viszonyban,és ugy érzem fontosabbak neki a pasik a müköröm meg a fodrász mint a saját gyerekei.Albérletbe lakunk együtt van egy hugom is ő 10 éves én 18.Olyanokat csinál pl:ha jön hozzá valami csávó akkor főz neki finomat,kitakarittatja velem a lakást hogy szép legyen mire jön egy pasi,szó nélkül beadja az aranyékszereinket a zaciba mert kell a pénz állitolag amikor 100ezres fizetése van másnap már -80ezerbe van,ugy beszél velünk mint a kutyával és sose kapunk semmi jót.Nem tudom mit tegyek már nem bírom tovább,valamelyik nap azt mondta hogy az állam se fizet utánam meg apám se és neki kell eltartani ugyhogy nekem szavam se lehet. Legszivesebben elhuznék máshova lakni de nincs állandó keresetem,igy albérletbe nem tudok menni.Ti mit tennétek a helyemben?

2013. aug. 28. 12:56
 1/9 anonim ***** válasza:
29%
egyetem, albi, diákmunka...
2013. aug. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
59%

Szia!

Szerintem egy adandó alkalommal ülj le anyuddal, és probáld neki elmondani hogy téged mi zavar.

Mond meg neki hogy úgy érzed hogy hagyagol, és csak csicskáztat..

Szervezzetek közös programokat, ami nem annyira kölcséges.. pl menyjetek el stétálni stb

Elhiszem hogy nehéz a helyzetetek,nkm is szétmentek a szüleim, és apukám én rám sem fizet.

Ha betöltötted a 18-at, akkor márnem is köteles fizetni, csak ha tovább tanulsz


remélem düllőre fogtok jutni :) sok sikert ..

2013. aug. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy ahol élek nem nagyon van diákmunka lehetőség,és továbbtanulni is szakmára megyek,beszélgetni meg nem tudok vele mert eltereli a témát és ennyivel letudja.
2013. aug. 28. 13:08
 4/9 anonim ***** válasza:
56%
Látod, pont emiatt te meg normális leszel. Én normális szülő vagyok, de az én gyerekemet meg pont nem érdekli a műkörmein és a fodrászaton kívül semmi :) Szóval én azt figyeltem meg, hogy vagy-vagy, de a gyerek mindig a szülő ellentétje.
2013. aug. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
24%

Megpróbálom kicsit más szemszögből bemutatni a dolgokat:

Anyukád nettó 100 ezret kap kézhez.

Ebből nem tudom, mennyi a lakbér, de 40-60ezer között biztosan. Ehhez jön még a rezsi, 10-30 ezer között. Tehát csak a lakhatás miatt 50-90 ezret kifizet anyukád. A maradékból kell megélni. Ha ehhez még hozzávesszük a családi pótlékot is, akkor is nehéz.

Próbálj meg segíteni neki. Leülni beszélgetni vele. Hétvégente vállalhatnál diákmunkát. A takarítást pedig magadtól is meg kéne csinálnod. Már nagy lány vagy.

2013. aug. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%

Nem normális anya...


Apukátokkal mi a helyzet? Nem tudtok hozzá költözni?

2013. aug. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
29%

Egyet értek, beszélgetés. Próbáld megértetni vele, hogy nektek még szükségetek van rá, és nem csak arra, hogy eltartson, hanem lelkileg is jó lenne ha mellettetek állna.


Emellett, hogy a saját lábadra állj, ha nincs is diákmunka a környéken, legalább nézz be egy nagy áruházba, étterembe, bárhová ahol kellhet egy hétvégi kisegítő. Így már lenne valamennyi önálló kereseted, tudnál félretenni, és nem a nulláról kell elindulnod ha esetleg el akarsz költözni.

2013. aug. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
apuméknál nem tul jó vagy egy nője de csinált neki pluszba még 2 gyereket szoval ott is nehéz az élet..
2013. aug. 28. 13:18
 9/9 anonim ***** válasza:
56%
Azért, mert valaki nőnek születik és szül gyereket, még nem biztos, hogy megfelel anyának. Sokat számít az, hogy milyen élete volt gyerekkorában. Lehet, amikor gyerek volt, nem látott jó példát az ő édesanyjától, hogy miként kell gyereket nevelni.
2013. aug. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!