Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lenne a legjobb ilyenkor?

Mi lenne a legjobb ilyenkor?

Figyelt kérdés
A nagylányommal már fél éve alig tartjuk a kapcsolatot,mert egyik pillanatról a másikra úgy döntöttek az édesanyjával,hogy ha nem akar jönni hozzám,akkor nem kell.Ezzel még talán,nem is lenne akkora gond,ha legalább telefonon vagy interneten tudnék vele értekezni,de egyszerűen lehetetlen.Most egy legutóbbi szitu számomra eléggé kiborító volt,mert mentem kocsival az utcán,amikor megláttam a lányomat és amikor észre vett,fogta magát és sarkon fordult,hogy még csak esélyem se legyen köszönni neki :( Beszéltem már egy gyámügyessel,ő azt mondta,hogy ez maximális uszítás anyuka részéről,de a miértet sajnos,nem tudni.Kérdésem annyi lenne,hogy ti mit tennétek ilyen helyzetben?
2013. aug. 20. 10:34
 1/7 salvadorina ***** válasza:
0%
Ha 16 alatt kialakítottál volna vele egy jó kapcsolatot, akkor most nem fordulna sarkon, nem lehetne uszítani, nem gondolod?
2013. aug. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 salvadorina ***** válasza:
0%
16 év alatt... *
2013. aug. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül anyuka uszítása, lehet hogy egyszerűen nem akarja veled tartani a kapcsolatot. Hány éves amúgy? Én például 5 éve nem tartom a kapcsolatot apámmal, és ez a saját döntésem volt. Még a telefonszámomat sem tudja, ha pedig valahogy eljut hozzá, rögtön lecserélem. Egyszerűen nem érzek irányába semmiféle érzelmitöltetet, és nem tartom jó apának.
2013. aug. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 salvadorina ***** válasza:
0%
Asszem hallucinálok. Hol olvastam én, hogy 16?
2013. aug. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Nem tudom mit tudnál tenni. Az én szüleim is elváltak, apukám csalta meg anyukámat (a legjobb barátnőjével), és én sem szívesen jártam apukámhoz sokáig. Egyrészt a mostohaanyám miatt, másrészt mert nem volt kedvem. Azóta minden megváltozott, apukám most már direkt figyel erre, és sok olyan programot csinál amit csak mi ketten vagy a testvéremmel hárman csinálunk. Próbálj olyan programokat szervezni csak ti ketten, amiket tudod hogy ő is élvezne. De ne lekenyerezés legyen, hanem értékes együtt töltött idő. Remélem segíthettem! 15/f
2013. aug. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem elöször is ragaszkodnod kellene EGY láthtatáshoz és ott addig nem hagyni nyugton, amig el nem mondja, hogy MI a baja veled.


Ugyanis sokszor vannak "jóakarók" (nem feltétlen az anya), akik valamilyen pletykát kitalálnak és és a gyereknek igencsak probléma ezt feldolgozni, akár igaz, akár sem.


Pl egy ismerös családban az anya azt kezdte mesélni a kamaszodó lányainak, hogy az apjuk többször megeröszakolta öt - ami ugyan nem volt igaz, de a gyereket igencsak az apa ellen hangolta. Miután megtudta az apa, hogy miröl van szó, megbeszélte a gyerekkel is, hogy nem igaz, és elöttük vonta felelöségre az anyát a hazudozása miatt.

2013. aug. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kedves Salvadorina!A lányom nem 16 éves,hanem 13,nem is értem,hogy honnan vetted azt,hogy 16!?A kommented meg kritikán aluli,mert úgy ítélkezel,hogy fogalmad sincs a háttérről!Úgy,hogy megkérlek rá,TÖBBET NE ÍRJ IDE!Utolsó és utolsó előtti a ti tanácsotokat megfontolom.Az uszítást meg nem én találtam ki,hanem a gyámügyes közölte velem,mert ő minden információt megkapott az esetről.
2013. aug. 20. 20:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!