Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ilyen esetben próbálnátok...

Ilyen esetben próbálnátok meggyőzni a férjeteket, hogy vegye fel a kapcsolatot az apjával?

Figyelt kérdés
Férjem még kiskamasz volt, mikor az apja lelépett. Tudom, hogy nagy trauma volt ez neki, még most is az. Pár év múlva kereste az apja, de férjem nem volt vele hajlandó beszélni. Utána még volt úgy 3-4 próbálkozása az apjának, legutóbb akkor mikor már együtt voltunk. Nemrég újra megkereste, de a férjem még most is hajthatatlan. Nemrég született meg a második kisfiunk, az első is picike még. Az én édesapám már nem él, szeretném ha lenne nagypapájuk. Tudom, hogy rosszat tett, de férjem családja is azon a véleményen van, hogy adhatna neki még egy esélyt, mert egyébként normális (persze akkor is elhagyta a gyerekét) Ha valamilyen iszákos, vagy agresszív ember lenne persze én sem szeretnék vele találkozni, de ilyenről nincs szó. Próbáljam meggyőzni vagy ez az ő dolga?
2013. júl. 23. 13:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
17%
Én rábeszélném legalább egy beszélgetés erejéig találkozzanak.
2013. júl. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Èn is megpróblálnám....
2013. júl. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%

Ő dolga.


Én se tartom a kapcsolatot a szüleimmel,megvan az okom,bár tény,hogy nem erőszakos alkoholisták,de van annál rosszabb is.

Rossz néven venném,ha rá akarna valaki beszélni,hogy béküljek.

2013. júl. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Igazából ez az ő dolga. Persze felhozhatod neki a témát, de ne erőltesd.
2013. júl. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
7%

Mindenképpen meg kellene hallgatnia az apját, mert sok dolog van, amit egy kiskamasz nem úgy él meg, ahogy valóban volt.

Ha most elbeszélgetne az apjával, akkor meg tudná töle kérdezni, hogy MI volt az oka annak, hogy lelépett, mert ha nem is lenne teljesen mentség rá, azért lehet, hogy másképpen látná utána a helyzetet.


Szóval EGY beszélgetés mindenképpen jo lenne neki is, mert akkor le tudná zárni a dolgot, vagy így, vagy úgy, de nem lenne függöben, mint most.

2013. júl. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Igen nem ártana egy magyarázatra esélyt adni nagyfaternek
2013. júl. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Megpróbálnám meggyőzni. Nyilván megbánta, megváltozott, keresi a békéjét ő is. Soha nem vennék el egyetlen embertől sem egy megjavulásra való esélyt, bármit okozott!

Talán azért vagyunk itt a Földön, hogy jobbak legyünk.

[link]

II.János Pál meglátogatja Mehmed Alit, aki bérgyilkosként rálőtt, olyan sérülést okozva, ami egész további életére kihatott. A kép szép: fehér és fekete - együtt.

Az igazság a fehér és fekete harcban álló duális fölött van, EGY.

Beszélgettek. Nem kell semmi nagy jelenetre gondolni, csak beszélgetni. Ami jön.

2013. júl. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
9%
Megpróbálnám rábeszélni, nem lehet tudni, hogy anno pontosan mi történt, hiszen, csak az anyuka verzióját hallotta. Ha normális életet él mindenképpen. A férjednek is jobb lenne magának segítene vele a legtöbbet!
2013. júl. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
94%
Felnőtt férfi, csak el tudja dönteni, mit akar. Elmondanám esetleg a saját nézőpontomat, de rábeszélni semmiképp nem próbálnám.
2013. júl. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem az ő dolga, nem kéne beleavatkozni.

Te csak azért akarod rábeszélni, mert nem látsz túl a saját fejeden: mindig azok tartják elképzelhetetlennek, ha valaki nem akar beszélni/találkozni a szüleivel, akiknek a sajátjuk már nem él. A saját apátlanságodat vetítenéd ki a férjedre. Ilyenkor jönnek a nagy röptű, érzelmi zsarolással átitatott tanácsok, mint "Én beszélnék vele, de már késő, te meg nem akarsz a tiéddel!"

Minden helyzet más. Te nem foghatod fel, neki ez milyen érzés volt, és ha ő nem akarja látni, szíve joga.

2013. júl. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!