Ez így normális lenne?

Figyelt kérdés

Elnézést, ha kicsit hosszú lesz.

Szóval.. 16 éves vagyok, 14 éves koromban édesanyám meghalt, ebből kifolyólag most én főzök minden nap, mosok, takarítok suli mellett. Ez nem is lenne baj, de itthon, mintha ez nem is számítana.. annyit nem kapok, hogy néha elmosogassanak, mert bátyámmal, és apukámmal lakok együtt, mindent széthagynak, pakolok állandóan utánuk.. még ezt is lenyelem.. De az normális lenne, hogy mindenért én vagyok hibáztatva? Ha beszélek telefonon esetleg fél órát(fix díjcsomagban vagyunk, szóval akkor is annyit fizetünk, ha 5 percet beszélek..) akkor már veszekszik velem apu, hogy minket nem lehet eléri, én állandóan a telefonon lógok, mikor ő van, mikor órákat telefonál? Úgy érzem, mindenért engem hibáztat, ennyit azért csak megérdemelnék, hogy ne állandóan velem veszekedjen, ha már elvezetek gyakorlatilag egy háztartást.. Vagy hogy van ez?:(


2013. jún. 10. 21:30
 1/8 anonim válasza:
ugyan ez van velem :S 16 éves vagyok,mindent én csinálok itthon,takarítok,mosok (vagyis a gép mos) főzök.. anyám dolgozik,tesóim suliba... és annyit nem mondanak hogy 'kösz'... szar helyzet,de nem tudok mit tenni :| még 1-2 hétig bírom aztán költözök el itthonról ^^ kitartás! :$
2013. jún. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Miért akarsz a cscicskájuk lenni? Tényleg van abban valami, hogy a nők szeretnek szenvedni.
2013. jún. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Megszokták, hogy megcsinálod, természetessé vált számukra! A helyedben, én a tudtukra hoznám, hogy ez nem a te dolgod, és te szivességet teszel! Apukád felnőtt, öcséd csak 2 évvel fiatalabb, szóval attól mert férfiak, besegíthetnének! A helyedben néha nem csinálnék meg mindent, had kapcsoljanak, hogy nem vagy a cselédjük! Esetleg megbeszélném velük, hogy hogy osztjátok be a házimunkát! Nagyon nem fair ez így, nem kell hagynod magad! Tudod, csak azt használják ki aki engedi! :)
2013. jún. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mond meg nekik egyenesen, hogy ezentúl te főzöl, mosol. A takarítást és mosogatást osszák be egymás között. Elég nehéz lehet neked anyukád nélkül, mindent ne várjanak tőled, és legfőképpen, ne legyen nekik természetes, hogy mindent te csinálsz!

Ne csináld meg, hagyd ott, majd észbe kapnak, hogy bizony semmi nem magától lesz rendben!

2013. jún. 11. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, egyszer nem kéne megcsináljam a dolgokat, és akkor csak észbe kapnának.. De néha van, hogy jól kijövünk, és nincs szívem azt megcsinálni, hogy nem főzök meg, meg ilyesmik, de muszáj lesz, ha így folytatják. Egyébként nem öcsém van, hanem egy 25 éves bátyám, aki szellemileg visszamaradottabb, itthon van egész nap, de csak gépezik, pedig meg tudna csinálni annyit, hogy felsöpörjön, porszívózzon, esetleg ne dobálja szét a dolgait, de hihetetlenül lusta.
2013. jún. 11. 13:30
 6/8 anonim ***** válasza:
Pár napig ne légy otthon....úgy nem gonoszság ha nem te csinálod, és talán észreveszik a hiányt
2013. jún. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, ez lenne a megoldás.. De volt már egy pár ilyen eset, és mire hazaértem, felfordulás volt, és a mosogató tele volt mosatlannal.:(
2013. jún. 14. 16:04
 8/8 anonim ***** válasza:
Az nem megoldás, hogy elmégy pár napra! Beszélj velük erről, és huzamosabb ideig ne csináld meg a dolgot! max azt ami a te részed (fel lehetne osztani h. pl bátyád mosogat, apud a szemetet viszi le, te főzöl stb stb..)Mond nekik h a tanulás i idődből sokat elvesz a házimunka, most mondjuk nyári szünet jön, de kikapcsolódnod is kell, szórakoznod! :)
2013. jún. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!